Pętla 739 - ul. Kameralna

Sprawa zasiedzenia pawilonu przy pętli 739

Interpelacja Katarzyny Nowocin – Kowalczyk dotycząca likwidacji zabudowań na skrzyżowaniu ul. Julianowska/Kameralna :

Nawiązując do licznych postulatów mieszkańców Józefoslawia i Julianowa oraz rozmów na ostatnim spotkaniu soleckim, które odbyło się 6.11.2012r. z udziałem zarówno Pana Burmistrza jak i Pana Starosty, zwracam się z prośbą o podjęcie stosownych działań w celu jak najszybszego zlikwidowania barakowych zabudowań na skrzyżowaniu ul. Julianowskiej z ul. Kameralną, tuż obok szkoły. Nadmienię, że w tej kwestii, jest również opinia straży miejskiej, którą załączałam przy wcześniejszych interpelacjach dotyczących poprawy bezpieczeństwa w okolicach szkoły.

Obecny stan umożliwiający istnienie zabudowy na środku skrzyżowania jak również na części pętli autobusowej, przy tak intensywnym ruchu kołowym, jaki istnieje na tym terenie, jest nie tylko niebezpieczny zarówno dla uczniów, jak i dla pojazdów, ale w wielu przypadkach prowadzi wręcz do swoistego pata komunikacyjnego. Po likwidacji tej nieestetycznej i bardzo uciążliwej zabudowy, zasadne jest rozważenie opcji wybudowania w tym miejscu np. ronda lub zastosowania innych rozwiązań komunikacyjnych.

Jednocześnie, zważywszy na fakt, że w jednym z lokali w tejże zabudowie sprzedawany jest alkohol, proszę o dokładne sprawdzenie, czy została zachowana odpowiednia odległość od wejścia do stojącej obok placówki oświatowej.

Odpowiedź – zastępca burmistrza Piaseczna Daniel Putkiewicz :

W odpowiedzi na interpelacje z dnia 21 listopada 2012 r., Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno wyjasnia, iż w chwili obecnej likwidacja zabudowań na skrzyżowaniu ulic Julianowskiej i Kameralnej jest niemożliwa z uwagi na toczące sie postępowania zarówno w Sądzie Rejonowym w Piasecznie, jak i w Sądzie Okręgowym w Warszawie dotyczące próby zasiedzenia działki, stanowiącej własność Gminy Piaseczno, nr ew. 83/3 położonej w Józefosławiu, na której to postawiony jest budynek będący przedmiotem interpelacji oraz pętla autobusowa.

W odniesieniu do jnformacji o sprzedaży alkoholu w jednym z lokali na przedmiotowej nieruchomości, informuję, iż po konsultacji z Wydziałem Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz Strażą Miejską, ustalono, iż osoba prowadząca działalność w lokalu, o którym mowa powyżej, nie psiada koncesji na sprzedaż alkoholu. Jednocześnie poinformawano mnie, iż w lipcu 2012 r., po telefonicznym zgłoszeniu, iż w lokalu sprzedawany jest alkohol, Pracownik Wydziału EDG wraz ze Strażnikiem Miejskim przeprowadzil natychmiastową kontrolę w terenie. Kontrola nie wykazała, że w lokalu prowadzona jest sprzedaż alkoholu.

Wcześniejsze publikacje dotyczące komunikacji publicznej i pętli :

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739

Wynik konsultacji społecznych na temat komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie

Wypowiedz się w sprawie komunikacji publicznej – oficjalna ankieta Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych

PILNE ! – BURMISTRZ PODJĄŁ DECYZJĘ W SPRAWIE 739 !!!


Podoba ci się:

Komentarzy (25)

 1. Kurde, jak beda wybory prezydenckie to juz nie wiem na kogo mam glosowac. Podejrzewam ze leniwy i zarozumialy Zdzislaw Lis chce jeszcze raz byc burmistrzem Piaseczna i to z PO wiec ma wielka szanse. Na pewno nie chce glosowac na kogos z PiSu czy SP. Sam juz nie wiem :( Jestem mlody zeby sie zglosic a zarazem niedoswiadczony wiec odpadam.

  • W prezydenckich PO na pewno nie wystawi Lisa, może Komorowskiego, albo Tuska ;)

   • stef, chcialem napisac w wyborach samorzadowym :D

 2. Wiochmen a może ty

 3. ale krytykować umiesz

 4. Zastanawiam sie, co Zdzislaw Lis zrobil fajnego? Bo ja nie wiem

 5. Ta buda rzeczywiście pasuje stylem do pozostałych inwestycji naszego sołtysa-starosty czyli do klubu Sahara połączonego z wynajmem kwater, cukiernią w dawnym garażu i „delikatesami” dla okolicznych robotników. Budynek Sahary graniczy bezpośrednio z jezdnią – kto wydał na to pozwolenie? Samochody wynajmujących pokoje parkowane są gdzie popadnie na Osiedlowej, bo klubo-hotel nie udostępnia chyba miejsc parkingowych. Latem liczni mieszkańcy włości sołtysa brzdąkają szkłem zakupionym w delikatesach, a potem spędzają wspólnie wieczór w nadmuchiwanym basenie przy wejściu do budynku. Czasami ktoś smutno wygląda zza brudno-szarej firanki z brudno-szarego okna. Sam klub wydaje się być bardzo tajemniczy – nigdy nie ma żadnych imprez czy gości, choć fioletowo-żółty szyld głosi; „zapraszamy na pizzę”. Wieść niesie, że podobno był tam kiedyś organizowany prawdziwy sylwester z prawdziwą bójką:
  http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=5535
  Czyli klimat jak na początku lat 90-tych w Pcimiu Dolnym. I taki sam styl rządzenia starosty i sołtysa w jednym. Współczuję więc sąsiadom z osiedla z naprzeciwka, jak również niestety wszystkim mieszkańcom Józefosławia.

  • Nie, no parking jest i tu pytanie o powierzchnie biologicznieczynną, od Osiedlowej trochę krzaków. Od Bażanciej beton do samego asfaltu, a od sąsiada przy Osiedlowej na próżno szukać przepisowych 3 czy 4 metrów tam zdaje się ściana hotelu ostro w granicy działki (widać to od Osiedlowej). Kto wydał pozwolenie na taką budowę ? Głupie pytanie przecież u nas pozwolenia wydaje starosta. Kiedyś w nazwie był jeszcze napis Night (Night Club Sahara). Był taniec na rurze i striptiz i inne atrakcje. I bardzo dobrze bo robotnicy wynajmujący pokoje cierpieli na rozłąkę z żonami więc Sahara próbowała im w tej tęsknocie jakoś dopomóc.

  • Joa211 to co piszesz to żenada,. trochę klasy i kultury. ty wychowanie wziełas z jakiegoś chlewa.

 6. cd.rozumiem ze razem z wiochmenem tańczycie tam na rurce

  • moja druga połowa z takimi jak ty się nie zadaje . Za dużo chamstwa.

 7. Skoro w obecnym systemie geopolitycznym w Jozefoslawiu tych bud nie mozna zlikwidowac to moze przeniesmy szkole.

 8. jestem za . wskaż miejsce

  • Moze Otwock. Skoro tam rozpatruje sie wniosek o budowe naszej Julianowskiej to i nasze dzieci moga sie tam uczyc.

   • myślę że lepiej nie . bo jak gmina i otwock w takim tempie będą załatwiać sprawy to dzieci drosną zanim skończą szkołę

  • wiochmen skoro tak proponujesz to napisz pismo do gminy

 9. byłam tam kilka razy ze znajomymi, jest tam bardzo miła obsługa i atmosfera . W związku z tym że znam miejsce denerwują mnie takie tendencyjne komentarze. Moze pójdźcie tam chociaż raz i dopiero oceniajcie. Sorry może mnie trochę poniosło, ale na tym forum ciagle są jakjeś pomówienia i wycieczki, myślałam ,że na tej wsi możemy być razem.pozdrawiam

  • Jako obiektywny obserwator UEFA muszę przyznać, że nie ma pomówienia w tezie o braku miejsc parkingowych i parkowaniu w pobliżu Sahary. Ja przyznam, że nie byłem tam nigdy z jednej prostej przyczyny – nic mnie do tych odwiedzin nie zachęca. Lokalizacja zapomniana przez Boga. Słowem mówiąc dziwnie. Jako obiektywny obserwator FIFA mam pytanie- a na którym forum nie ma tendencyjnych komentarzy, ocen, sądów ?

   • A jeśli chodzi o powierzchnię biologicznie czynną czy ścianę hotelu w granicy działki (widoczne od Osiedlowej) lub linię zabudowy od ulicy Bażanciej (gdzie jest wymagany odstęp) to co ? To są pomówienia czy fakty ? Sami sprawdźcie adres znany : Osiedlowa róg Bażanciej.

 10. Przy ul.Wilanowskiej mieści się kompleks koszmarnych zabudowań,na froncie których widnieje napis: WYNAJEM KWATER, ostatnio też pojawił się napis na jednej z nich:wynajmę garaż. Mam pytanie: kiedy to szkaradztwo zniknie z głównej ulicy Józefosławia.Gdzie jest Sanepid? Sanepid nie widzi tego brudu w oknach i wokół tych
  szkaradnych budynków? Kiedy szanowni włodarze Józefosławia przyczynią się do likwidacji tej obskurnej zabudowy?

  • włodarze to gmina. Zwróć się do burmistrza i radnych nowocin , Szweycer,hubl bezpośrednio lub posrednio przez sołtysa i radę sołecką

   • Myślę, że obywatelska informacja do Skarbowego załatwi sprawę .Ewentualnie średni agent Tomek. Możesz też nasłać agentów Sanepidu :)

    • Czy prawdą jest /tak ludzie mówią/, że pawilon /buda/ przy pętli 739 jest własnością
     pana sołtysa i wynajmuje je.

 11. No, cóż, i znów muszę wytłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. Na spotkaniu sołeckim Józefosławia byłam zaproszonym gościem, nikt nie skierował do mnie bezpośrednio żadnego pytania, a i tak zdominowane to spotkanie było przez dwie głośno wypowiadające się osoby. Nie mam w zwyczaju przekrzykiwać się z rozmówcami, więc siedziałam cicho. A swoje wiem i zdanie własne także posiadam, żeby nie było wątpliwości.
  Hanna Krzyżewska

 12. ludzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*