Dom Kultury w Józefosławiu

Dom Kultury w Józefosławiu

W piątek, 14 czerwca, nastąpiło oficjalne otwarcie filii Centrum Kultury w Józefosławiu.

Uruchomienie placówki kulturalnej dla najmłodszych, w drugiej co do wielkości miejscowości w gminie, okazało się możliwe dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu księdza proboszcza Stanisława Śmigasiewicza, który na ten cel udostępnił nieodpłatnie lokal na terenie parafii świętego Józefa Opiekuna Pracy przy ul. Ogrodowej 3.

W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie Piotr Obłoza, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i zarazem mieszkanka tej miejscowości Hanna Krzyżewska oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek, pełniący równocześnie funkcję sołtysa Józefosławia. Burmistrz oraz Radna Hanna Krzyżewska otrzymali od uczestników zajęć przygotowane przez nich pamiątkowe obrazki, a uroczystość uświetnił recital gitarowy w wykonaniu Romana Ziemlańskiego.

W klubie już od 15 kwietnia odbywają się w zajęcia plastyczne, prowadzone przez Izabelę Mrozińską, taneczne pod czujnym okiem Kamila Przepiórkowskiego oraz teatralne kierowane przez Annę Kolanowską. Od września planowane jest jeszcze uruchomienie dla dzieci nauki gry na keyboardzie i gitarze.

Klubem, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 19.00 kieruje Pani Alina Staniszewska. W okresie wakacyjnym standardowe zajęcia zostaną zawieszone, natomiast oferowane będą wyjazdy i warsztaty o bardzo różnorodnej tematyce.

Szczegółowych informacji na ten temat udziela Pani Staniszewska pod nr tel. 506 033 490.


Podoba ci się:

Komentarzy (10)

 1. Bardzo fajna inicjatywa! Gratuluję!
  Postuluję o aktualną stronę internetową (zwłaszcza w kontekście planowanych w wakacje wyjazdów i warsztatów) z możliwością zamówienia newslettera ;) .
  Oraz – ale to już zgłaszałam w rozmowie tel. z p. Aliną – o zajęcia od września, które zaczynałyby się najwcześniej o 17:00.

 2. Bardzo mi się podoba! Dziękujemy….

  Jedna z większych dzielnic Piaseczna, a podejrzewam że jak by policzyć osoby tu mieszkające a nie zameldowane to największą, nie może zdobyć się na własny lokal. Troch mi wstyd że samorządowy dom kultury korzysta z uprzejmości Kościoła. To coś nie tak jest – chyba że się czepiam. Naprawdę gminy (czyli nas podatników tu mieszkających) nie stać na coś swojego ??

 3. Nas nie stać nawet na chodnik … Ursynów w końcu robi chodniki przy Jagielskiej, to dopiero jest żenada. Przynajmniej tam ludzie od Puławskiej będą mogli dojść z dzieckiem w cywilizowanych warunkach.

 4. Fakt. To może poprosimy Świadków Jehowy o te chodniki a Hare Kriszna o ścieżkę rowerową i odwodnienie ulic. Myślę, że to ma większe szanse niż liczyć na urzędników z Gminy. To by była promocja co ?

 5. Dokładnie :-(
  Ursynów może zrobić chodnik na peryferyjnej swojej ulicy.
  A urzędnicy z Józefosławia nie potrafią zrobić chodnika na naszej głównej ulicy Julianowskiej.

 6. Mam nadzieje że wybory to zweryfikują

 7. MamaMa -czy zauważyłaś/łeś ,żę na Ursynowie zbudowali metro a u Ciebie nie…………

 8. Nie ma co się nawet porównywać do Ursynowa – toć to stolyca.
  Ale w takim Mysiadle czy Lesznowoli to chodników jakoś nie brakuje na głównych drogach..

 9. Czy możemy tutaj raczej o klubie niż o chodnikach? Bo znów trochę wychodzi nasze malkontenctwo ;) – nawet jeśli w kwestii chodników zrozumiałe…..

 10. Witam. Rzeczywiście, u nas każdy temat kończy się chodnikami. Kto był na zorganizowanych ostatnio w szkole przy ul. Kameralnej dwóch spotkaniach mieszkańców z władzami miasta 13 i 17 czerwca – ten wie, co i jak. Nie będę powtarzać.
  Wracając do tematu Klubu Kultury – jestem bardzo zadowolona, że powstał mimo tego iż własnych gminnych pomieszczeń tu nie ma. Wystąpiłam o Klub z wnioskiem, a Burmistrz Lis i Rada Miejska sprawę „przyklepali”. Ksiądz Proboszcz pomieszczenia udostępnił bezpłatnie, a p. Ewa Dudek ze swoją ekipą urządziła je odpowiednio do zajęć. Niektórzy tu piszą, że sprawa mała, a ja twierdzę, że też potrzebna. W końcu nie samym chlebem (czyt. drogami) człowiek żyje.
  Załączam wstępny program Klubu na wakacje, który otrzymałam od p. Alinki, która KK prowadzi.
  Klub Kultury w Józefosławiu Alina Staniszewska
  Czynny: poniedziałek – piątek 10:00-14:00
  Zaplanowane zajęcia na wakacje:
  lipiec
  3.07 – zajęcia pokazowe capoeira (zajęcia bezpłatne)
  8-9. 07 – zajęcia plastyczne makieta
  24.07 – dzień sportu na hali należącej do parafii
  Sierpień
  5-6. 08 – zajęcia teatralne wykonanie pacynek i stworzenia teatru.
  12. 08 – Nauka i Robotyka – zabawa z klockami lego, które się programuje (zajęcia pokazowe bezpłatne)
  13.08 – akademia Małego naukowca- doświadczenia z zakresu przyrody, fizyki i chemii wykonywane przez dzieci pod opieką instruktora (zajęcia pokazowe bezpłatne)
  28.08 – dzień sportu na hali należącej do parafii
  Zajęcia muzyczne – zabawy muzyką z Jackiem Świcą absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu (termin jeszcze nie ustalony, bo uzależniony jest od osoby prowadzącej zajęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*