ul. Jagielska

Jak się chce to można …

Za kilka dni Zielony Ursynów wzbogaci się o chodnik przy ul. Jagielskiej, podczas gdy w Józefosławiu od kilku lat władze nie są w stanie wybudować chodników przy Wilanowskiej, Geodetów i Julianowskiej.

Zobacz więcej :

Interpelacja Katarzyny Nowocin – Kowalczyk dot. chodników i remontu ul. Jagielskiej

Pytania od mieszkańców Józefosławia i Julianowa do burmistrza Ursynowa

Relacja video ze spotkania na temat przyszłości Józefosławia i Julianowa

Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia i Julianowa do Warszawy?     

List otwarty do Burmistrza Ursynowa – Stowarzyszenie Nasz Józefosław i Julianów

Czy to koniec wizji o przyłączeniu do Ursynowa ?

Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia i Julianowa do Warszawy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Guział daje rade ostatnio z urzędnikami wsiadł na rowery i z ursynowskimi „kolarzami” osobiście testował błędy w infrastrukturze ścieżek rowerowych.

 2. Już wczoraj pisałem w komentarzu o tej paranoi ! URSYNÓW TAK !!! PIASECZNO NIE !!!

 3. Wstyd, aż się niedobrze robi na nieudolność Burmistrza i jego zespołu.
  Mam nadzieje że popłyną w wyborach. Niestety to potrafi się unosić samo…

 4. Wczoraj na Wilanowskiej znowu został potrącony rowerzysta….

 5. Ciekawe czy to skutek interpelacji p. Nowocin ?!

 6. Wydaje mi się, że trzeba poważniej pomyśleć o jedności z Ursynowem :) Pamiętam, jakiś rok temu (wtedy gdy mówiło się o przyłączeniu do Ursynowa) na tym forum pojawiła się informacja co to ma być zrobione w Józefosławiu, jakie środki bedą przeznaczone itp. Mija rok i ….. nic :) nawet planów brak. Masakra, same obietnice a efektów brak. Teraz park na wiosnę ha, ha, ha (prędzej kaktus mi wyrośnie) tak jak odwodnienie i chodniki i komunikacja i wiele innych rzeczy.

 7. Wydaje mi się, że trzeba poważniej pomyśleć o jedności z Ursynowem :) Pamiętam, jakiś rok temu (wtedy gdy mówiło się o przyłączeniu do Ursynowa) na tym forum pojawiła się informacja co to ma być zrobione w Józefosławiu, jakie środki bedą przeznaczone itp. Mija rok i ….. nic :) nawet planów brak. Masakra, same obietnice a efektów brak. Teraz park na wiosnę ha, ha, ha (prędzej kaktus mi wyrośnie) tak jak odwodnienie i chodniki i komunikacja i wiele innych rzeczy. To jest takie „budowanie poparcia na obietnicach”. Później ktoś powie „przecież oni tak się starają, co chwile nowa interpelacja” :) Interpelacjami jest piekło wybrukowane :)

 8. Najlepszym sposobem zrobić referendum czy J&J chce przyłączyć się do Ursynowa i po sprawie. Tak samo postąpić jak z HGW.

 9. Ja jestem za połączeniem z Ursynowem ale nie ze względu na to że zaraz znikną problemy z brakiem chodników itp. bo w to nie wierzę (zwróćcie uwagę że Jagielska to nie jest żadna nowa ulica po prostu funkcjonowała bez chodnika przez lata) tylko dlatego że nie chcę by rządziły nami te same mordy, których mam już dosyć. Burmistrz Ursynowa musi się liczyć z tym że jak zrobi jakiś większy przekręt to prokuratura czy CBA zaraz zacznie coś węszyć. A u nas raj. Prowincja, zgniły układzik a z zewnątrz nikt się nie interesuje poczynaniami naszych włodarzy.

 10. RADNI SĄ ANTY BO STRACĄ STANOWISKA A CO ZA TYM IDZIE KASĘ PIENIĄŻKI ORAZ RÓWNIEŻ MAMONĘ … NA URSYNOWIE NIE MA OPIERDACZANIA TAM SIĘ PRACUJE.

  • Nie generalizowałbym, ale widać że większość osób, które ma dobre układy w gminie i starostwie jest przeciwna włączeniu do Ursynowa, i to jest zrozumiałe,
   bo to dla nich duża strata

   Obecny podział administracyjny jest bez sensu, i trzeba scalić jakoś rozsądnie naszą okolice. Nie może być tak że w jednej przestrzeni pomiędzy Puławską a lasem, mamy 4 gminy.

   Według mnie wszystko przemawia za Ursynowem/Warszawą:
   - większość ludzi tam pracuje
   - Ursynów łączy nas ze światem – Puławską
   - mimo większego dysdansu do urzędu, wszystko załatwia się szybciej i przyjemniej
   - strefa taxi i komunikacji miejskiej
   - pozytywny wpływ na rynek nieruchomości

   Wodociągi, ścieki czy służby ratunkowe byłyby dalej obsługiwane z
   Piaseczna. Pierwsze są spółkami komercyjnymi, a drugie podlegają województwom i władzy centralnej.

 11. Czy ktoś się orientuje jakie działania trzeba by było podjąć aby rozpocząć proces/rozmowy na rzecz przyłączenia J&J do Wawy? Jak wyglądają takie sprawy może trzeba zacząć działać!

  • Za prezydentury HGW jest to raczej niemożliwe. Przecież to Ona upomniała Guziała gdy on rzucił taki pomysł. Teraz to byłby dla niej dyshonor gdyby do takiego połączenia doszło. Z tego co wiem o takich sprawach decyduje rząd RP a warunkiem koniecznym pozytywnego rozpatrzenia takiego wniosku jest zadeklarowana chęć obu łączonych obszarów. Przy czym nie ma sprecyzowanych kryteriów czy trzeba robić referendum czy nie.

   Ale gorąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*