Starosta i Sołtys Józefosławia Jan A. Dąbek - źródło : Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego żąda dowodów na swoje bankructwo

W związku z wystąpieniem prasowym w gazecie „Nad Wisłą” nr 25/2013 pana radnego powiatowego Łukasza Krawczyńskiego (wywiad „W mętnej wodzie ryb nie widać”) – Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego zwraca się do ww. radnego o publiczne i możliwie najszybsze:

1. przedstawienie mieszkańcom dokumentów (mogą być pliki exellowskie), na podstawie których stwierdził, że powiat piaseczyński jest bankrutem i że już we wrześniu 2013 roku pracownicy urzędu nie otrzymają wynagrodzenia za pracę.

2. przedstawienie mieszkańcom dokumentów potwierdzających, że sytuacja powiatu piaseczyńskiego wygląda gorzej od średniej ogólnopolskiej i dokładne zdefiniowanie pojęcia „średnia ogólnopolska”.

3. wyjaśnienie mieszkańcom sensu zależności między: a). inwestycjami podjętymi przez powiat (Radę i Zarząd) w minionej kadencji 2006-2010, b). kryzysem gospodarczym w Polsce i UE, c). polityką prowadzoną przez Ministra Finansów (tj. administrację centralną) odporną na wielokrotnie zgłaszane przez samorząd prośby o głęboką rewizję stanu finansów publicznych (m.in. spór o „janosikowe”).

4. przedstawienie mieszkańcom inicjatyw podjętych przez Zarząd i Radę Powiatu, mających na celu zmianę wysokości naliczania „janosikowego” w powiecie piaseczyńskim.

5. uargumentowanie, dlaczego w ciągu wielu lat pracy w radzie powiatu, pan radny sformułował tylko jedno antidotum na wszelkie zło – odwołanie starosty. Narzuca się bowiem pytanie: I CO DALEJ? Mieszkańcy mają pełne prawo poznać scenariusz pracy samorządowej w powiecie piaseczyńskim. Mają prawo tym bardziej, że kampania wyborcza 2014 dla niektórych radnych już się rozpoczęła.

6. przedstawienie mieszkańcom pełnej treści: art. 35 Ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998, dotyczącego zasad funkcjonowania starostwa powiatowego oraz kompetencji starosty jako zwierzchnika służbowego pracowników; art. 7 Ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 roku; Zarządzenie Nr 12/OOK/09 Starosty Piaseczyńskiego z dnia 29 czerwca 2009 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu wynagradzania pracowników Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

7. przedstawienie mieszkańcom listy obecności radnych na posiedzeniach Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w obecnej kadencji oraz opinię Przewodniczącego Komisji o udziale radnych w merytorycznych pracach tejże Komisji.

Publiczne wyjaśnienie ww. punktów powinno nastąpić w obecności wszystkich lokalnych mediów, oraz w obecności osób mogących na bieżąco weryfikować wypowiedzi radnego tj. w obecności Zarządu, Przewodniczącego Rady Powiatu, Przewodniczącego Komisji Strategii Gospodarczej, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Uwaga! Ze względu na oszczędności i cięcia kosztów publikacji niezwiązanych ściśle z protokołem obrad Rady Powiatu Piaseczyńskiego, niniejszy komunikat podany zostaje do publicznej wiadomości tylko w wersji internetowej. Tylko ww. zamieszczona wersja redakcyjna tekstu zyskała akceptację Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego.

Źródło : Piaseczno.pl strona Starostwa Piaseczyńskiego

Zobacz więcej :

Znowu czarne chmury nad Starostwem ?


Podoba ci się:

Komentarzy (22)

 1. Moim zdaniem ‘Publiczne wyjaśnienie ww. punktów powinno nastąpić w obecności wszystkich lokalnych mediów, oraz w obecności osób mogących na bieżąco weryfikować wypowiedzi radnego tj. w obecności Zarządu, Przewodniczącego Rady Powiatu, Przewodniczącego Komisji Strategii Gospodarczej, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej’ ale także w pozycji stojącej oraz odśpiewane do melodii ‘ona tańczy dla mnie’. W innym wypadku uznamy że dowody przedstawione w jakikolwiek inny sposób są bezzasadne i nieprawdziwe.

 2. Proszę zatrudnić korektorkę, w tytule taki błąd ortograficzny! Żąda piszemy przez „ż”! Poza tym brakuje przyimka, zdanie jest nielogiczne!

  • Może admin nie chciał ingerować w oryginalny tekst otrzymany se starostwa. Jeszcze by mu kazano w obecności wszystkich mediów tłumaczyć się dlaczego dokonał fałszerstwa.

   • może coś modrego ktoś napisze.np jak powiat wygląda na tle innych , np kto samorządy doprowadza dom upadłasci, co radny krawczyński zrobił w celu poprawy tej sytuacji itd.

 3. Uprzejmie informujemy, że tytuł artykułu jest autorstwa redakcji portalu i nie ma nic wspólnego z tekstem oficjalnym. W tekście zamieszczonym na stronie Starostwa ani razu nie został użyty czasownik >żądać< (tym bardziej napisany z błędem ortograficznym. Zdjęcie zamieszczone przez portal zostało wykonane również nie ma nic wspólnego z przedmiotem publikacji. Linki, które zamieszcza portal odnoszą się tylko do tekstu w gazecie Nad Wisłą, odnośnika do tekstu w wersji oficjalnej Starostwa brak (!). Czytelnik otrzymuje więc niepełną informację.
  Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Piasecznie

  • To może warto podać ten oficjalny link.
   Ziutek – forumowicz.

 4. Jestem pod wrażeniem błyskawicznej reakcji powiatu. Jak widać urzędnicy na bieżąco śledzą dyskusje na tym forum i nie wykluczone, ze sami komentują używając różnych nicków.

  Łukasz Krawczyński nie jest moim faworytem i osobiście mam sporo zastrzeżeń do pana radnego. Staram się jednak być obiektywna w ocenie sytuacji. Nie wiem, czy pan radny ma rację, jednak podobna opinie odnośnie kondycji finansowej starostwa przedstawiają również inni radni powiatowi. Oficjalne dane wskazują, ze powiat piaseczyński zajmuje jedno z ostatnich miejsc pod względem zamożności. Od kilku lat gwałtownie spada w rankingu. http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/,50060.html

  Dlatego mam pytania do panów z zarządu powiatu: – a od kiedy to radny ma obowiązek tłumaczenia się Zarządowi ze swoich opinii? Od kiedy to radny ma przedstawiać mieszkańcom jakąś inicjatywę zarządu? Czy przejrzystość działań i komunikacja z mieszkańcami nie jest zadaniem samorządu? Od kiedy to Zarząd, składający się z urzędników administracji publicznej przerzuca na radnego przedstawianie mieszkańcom dokumentów starostwa? Od kiedy to Zarząd narzuca radnemu, w jaki sposób ma sprawować swoja funkcje i komunikować się z mieszkańcami? Albo komuś coś się pomieszało, albo ja czegoś nie rozumiem. Dla mnie farsa, proponuje, aby urzędnicy starostwa wyjaśnili te kuriozalna sytuację.

  Ustawa o samorządzie powiatowym:
  Art. 32. pkt 3. „W realizacji zadań zarząd powiatu podlega wyłącznie radzie powiatu.”
  Art.12. pkt 2 Do wyłącznej właściwości rady powiatu należy: wybór i odwołanie zarządu oraz ustalanie wynagrodzenia jego przewodniczącego.

  Jeśli Zarząd nie zgadza się z opiniami radnego, to w interesie zarządu jest przedstawienie mieszkańcom stosownych dokumentów wraz z merytoryczną argumentacją a nie przerzucanie tego zadania na radnego.

  • Ho ho .Pani też niczego nie brakuje przy tak wielkiej determinaci atakowania . ho ho

 5. Gadu gadu sratata a na Józku jak chodników nie było tak ich nadal nie mata

  • A właśnie że mata. Tylko że te chodniki, podjazdy, rabatki klombiki itp są po innej stronie ogrodzenia niż ulice. Po jednej stronie ogrodzenia starannie wykonana kosteczka, trawniczki, doniczki, kolorowe nasadzenia a po drugiej stronie ogrodzenia syf, śmieci, walające się butelki, papiery, dziury, walka o życie i dożycie pieszego w drodze do szkoły. A po drugiej stronie ogrodzeń cisza spokój, ptaki śpiewają, pieski baraszkują, kotki wygrzewają się na słonku. Józefosław podzielony na dwa światy :prywatną jasna i świetlistą i publiczną ciemną, brudną, mokrą i samorządową.

 6. dajcie nam chodniki w józefosławiu. przez x lat nic nie zrobiliscie dla Nas.
  żenada i skandal.
  drogi jak w XIX w. a na górze wiiecznie wojenki.
  skandl

  • radni , główna radna słyszy pani. My chcemy infrastruktury a nie piany.

   • Ja tez chcę. Nie jestem urzędnikiem.

  • Popieram.

 7. Mieszkam od niedawna w Józefosławiu i ciągle mnie ta wieś zadziwia swoim niechlujstwem, stąd moje pytanie: czy ktoś wie,kiedy znikną koszmarne barakowe zabudowania na skrzyżowaniu ulicy Julianowskiej z Kameralną.Toć to jakiś obskurny relikt bardzo dalekiej przeszłości,a na dodatek wyjątkowo uciążliwa zabudowa ze względu na fakt,że w bardzo dużym stopniu ogranicza widoczność ruchu kołowego.
  Kiedy zniknie ten obskurny koszmarek?

  • Te budy to strefa wpływów naszego człowieka Starosty Sołtysa (w skrócie SS). Otóż budy znikną jak naszemu SS przyjdzie taka ochota. Na razie budy trwają a co więcej z informacji przedstawianych na tym forum nasz SS człowiek rozpoczął procedurę zasiedzenia tego terenu czyli jak rozumiem chce się stać jego właścicielem.

   • a ty ziutek znów swoje

    • A to coś się zmieniło w zakresie tych bud, żebym miał zmieniać dane ?

     • Ziutek pokaż fotkę jak ty funkcionujesz

      • ? Gh4543@#$% ????? !!! be, be, jak fotka, be $%%^^#$ łe, 40stC, be, be ??!!?

       • tak myślałam . jakie wpisy taka osoba.

        • Staram sie dostosować do Twojego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*