Źródło : CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

Wczoraj na portalu „Tuba Piaseczna” rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował o rozpoczęciu kontroli w Starostwie Powiatowym :

” Uprzejmie informuję, że 1 sierpnia 2013 roku agenci CBA rozpoczęli kontrolę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie. Postępowanie obejmuje sprawdzenie wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych. Sprawdzane jest także gospodarowanie środkami publicznymi przez Starostwo. Kontrola obejmuje lata 2008-2013. Planowany termin jej zakończenia przypada na 1 listopada 2013 roku. Agenci CBA zwrócili się do Starostwa o przygotowanie dokumentów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia kontroli. Na tym etapie są to wszystkie informacje, które mogę przekazać w tej sprawie.”


Podoba ci się:

Komentarzy (28)

 1. Gratuluje sprawnej polityki informacyjnej. Kontrola trwa od tygodnia a tu cisza w starostwie. Brak jakiegokolwiek komunikatu. Czasami mamy blyskawiczna reakcje nawet na tym forum potrafi nagle wypowiedziec jakis urzednik a nawet sam starosta. Moze wadlug starostwa ta kontrola nie jest istotnym tematem o ktorym nie warto informowac mieszkancow. O konroli dowiedzialem sie z tv i rzepy a w Piasecznie cisza.

  • Nie było komu informować i monitować fora, bo ponoć „wszyscy” się rozchorowali…to pewnie przez tą klimę:)

  • Nie lepiej poczekać na wyniki kontroli, które zostaną ogłoszone po jej zakończeniu – czyli chyba końcem października? Po za tym brak jest informacji czy jest to jakieś rutynowe sprawdzanie czy w związku z wykazaniem jakiś nieprawidłowości a może donosem, przypuszczeniami, spekulować możemy dalej… Jeżeli rutynowe – to co tu ogłaszać, przyjechali, sprawdzają, coś znajdą, to ogłoszą i tyle.
   Dzisiaj czytałem w gazecie iż CBA również wzięła pod lupę Ministerstwo Oświaty i w tym momencie przeprowadzona jest kontrola, czy tą informacją też będziecie się tak cieszyć?
   Po zakończeniu kontroli jeżeli okaże się iż nic nie wykryto to będę pierwszą osobą która będzie śmiała z tej całej sytuacji.
   Pozdrawiam

   • Chcesz sie ubawic to przeczytaj swoja wypowiedz, gdzie sugerujesz ze najpierw kontrola powinna sie skonczyc a dopiero poźniej powinna pojawic sie informacja ze kontrola miala miejsce. A dlaczego starostwo nie moze poinformowac o kontroli a po jej zakonczeniu podac kolejna informacje o wynikach ? Dlaczego o tym co dzieje sie w starostwie musze sie dowidywac w ogolnopolskiej telewizji a nie od starostwa ?

  • ty i krawczyński wiecie od począdku, to po
   co ten cyrk

   • Cześć Aga, dobrze się bawisz ?

 2. Ludzie spokojnie ! Kontrola to nie wyrok skazujący. Znamy z czasów Pisowskich rządów pewne „niuanse” :)

 3. Żałosne są te ucieczki na L4 urzędników – od razu budzą się podejrzenia że mają coś na sumieniu. CBA powinno sprawdzić teraz tego lekarza który tak ochoczo wystawia L4. Oraz ZUS, bo to aż zbyt kłujacy w oczy zbieg okoliczności te nagłe choroby urzędników przy kontroli CBA. Skoro ktoś w takiej sytuacji wypisuje zwolnienie, to pewnie robi to też częściej przy innych okazjach – czyli de facto naciąga NFZ i nas wszystkich. W końcu urzędnicy nie pracują, a dostają wynagrodzenie za pracę – jeśłi symulują chorobę – to jest to zwykłe wyłudzenie.

  Kontrolują przetargi – OK. Ale przydałoby też sie skontrolować wydawanie pozwoleń na budowę, oraz odbiory wielkich deweloperskich inwestycji. A przy okazji krzyżowo majątki osób które są decydantami – Wydział Architektury, PINB – czy przypadkiem nie są większe niż wieloletnie oficjalne pobory.

  No i sprawa rozbudowy Auchan też dobrze byłoby patrzeć na ręce.

  • pocztaj sprostowanie tej tendencyjnej redaktorki a po przeczytaniu jeszcze raz skomentuj

 4. niczego nie znajdą :) przecież PO nie bedzie sobie sralo do gniazda ;]

  • Nie wpychaj tu krajowej polityki!! Weź człowieku pospamuj sobie na onecie jak lubisz, a potem jedź na Żoliborz i odbierz czek…

   • ….się POrobiło a w PISdu z tym wszystkim są wakacje !!!

 5. Sugeruję aby dobrze przejrzano wszelkie tematy związane z wydawaniem pozwoleń budowlanych, odbiorów budynków i pozwoleń na eksploatację – szczególnie takiego jednego developera z Olesna …
  Tam to dopiero mogą ciekawostki wyjść …

  • Kontrola dotyczy przetargów.
   Ale zawsze panowie z CBA mogą wrócić. Można by panom z CBA zasugerować konkrene przypadki odbiorów, pozwoleń na budowę, itp. A i pewnie można też sprawdzić czy nie było bezpodstawnego wzbogacenia urzędników lub ich rodzin. Ktoś ma latami pensję urzędniczą, a potem okazuje się że ma dodatkowo 2-3 mieszkania nie wiadomo skąd (albo córka, albo szwagier). Albo zbiegiem okoliczości trafiają się urzędnikom niesamowite cenowo okazje na zakup mieszkania od jakiegoś dewelopera. Albo jakiś urzędnik (obecny lub były) ma jakąś spółkę u której akurat deweloper albo jakaś inna duża firma zamawia jakieś ekspertyzy lub doradztwo, akurat związane z działalnością urzędnika. Albo niekoniecznie urzędnik wprost, tylko jego żona.

   Dobrze byłoby rozwiąć wątpliwości…

 6. Czy ‘dobry ojciec’ nie utraci praw rodzicielskich ?
  http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11682

 7. ziutek ty jak radny krawczyński ciągle atakujesz i marzysz aby temu ojcu noga się podwineła. Nie bądż hipokrtyą. Są wakacje odetchnij nabierz dystansu a może po wakacjach zaczniesz być obiektywny. Tego ci życzę.

  • Aga skąd się bierze Twoja niezłomna wiara w świętość ‘dobrego ojca’ ? Cokolwiek się wydarzy Ty zawsze ze skutecznością siekiery walisz we wszystkich którzy mają jakiekolwiek wątpliwości. Życzysz mi obiektywizmu. Przyjrzyj się mojemu postowi naprawdę odczytujesz w nim jedynie atak i upoważnia cię on do stawiania diagnozy odnośnie mojego zdrowia. Czy Ty jesteś obiektywna ? Najwyraźniej nie w smak ci jest poruszanie tego tematu, który jest obecny w ogólnopolskich mediach, skąd zresztą dowiedziałem się o temacie gdyż starostwo nie było wstanie podać tej informacji. Z Twojej postawy wnoszę że starosta jest Twoja rodziną. Jeżeli tak to rozumiem że jest to dla Ciebie trudna sytuacja. Ale cóż ja mogę na to poradzić. Starosta jest aktywnym samorządowcem do pracy którego mam szereg zastrzeżeń, które wielokrotnie prezentowałem na tym forum i nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek rzeczową polemiką tylko z takimi ripostami jak Twoje.

 8. Ziutek rozumiem że mozesz kogoś nie lubić, ale skąd u ciebie taka nienawiść.
  Pewnie jesteś przeciwnikiem politycznym i to twoje ataki to próba zdyskredytowania innego człowieka. Uwierz to nie ta droga.

  • Obudź się kobieto o jakiej nienawiści piszesz ? Gdzie w moim poście była nienawiść ? Jaki przeciwnik polityczny ? Co Ty bredzisz. Weź się ogarnij i nie wypisuj bzdur.

 9. ok. rozumiem twoją irytację, Robisz to z miłosci.

  • Przestań grać ze mną w te swoje gierki, teraz wyskakujesz z jakąś miłością. Próbujesz bredniami zamącić i odwrócić uwagę od faktycznych problemów. Mamy demokrację więc pozwól mi krytykować urzędnika. Przecież go nie wyzywam i nie oczerniam (na wszystkie przytoczone przeze mnie tematy mam stosowne artykuły opublikowane w prasie i żaden sąd nie nakazał redakcjom sprostowań). Zacytowałem artykuł w którym zresztą sam starosta zabiera głos. Oczywiście samo sformułowanie użyte przez starostę że jest dobrym ojcem mnie rozbawiło i dałem temu wyraz w komentarzu (człowiekowi coś się pomieszało niech przestanie uważać się za ojca tylko niech zacznie traktować swoją pracę jak urzędnik) i do tego też mam prawo.

 10. myślę że masz jakieś fobie i tyle. Krytykuj ale nie manipuluj

  • 1. Dziękuję za kolejną diagnozę mojego stanu zdrowia.
   2. Wskaż tę moją manipulację.

   W swoich wypowiedziach nie posłużyłaś się żadnym konkretem, nie postarałaś się podjąć rzeczowej konwersacji, stosowałaś jedynie tanie demagogiczne chwyty, co chwila mnie obrażając. Reasumując poziom Twoich wypowiedzi jest zbyt niski na kontynuowanie ‘dyskusji’. Pa.

 11. święte słowa. Tyle że jest odwrotnie.pa

  • Do Administratora : Czy nie da się wprowadzić jakiegoś ograniczenia wiekowego forumowiczów ? Tak żeby dzieciaki, które nie wyjechały na wakacje i się nudzą nie mogły psuć tego forum. Może jakaś zgoda rodziców albo jakieś krótkie zadanie z matematyki, którego poprawne rozwiązanie umożliwia zabranie głosu na forum. Proszę to rozważyć.

   • Na innych lokalnych forach jest zasada, ze forumowicze wypowiadają się merytorycznie w danym temacie. Wszelkie posty zawierające obraźliwe lub personalne posty są usuwane. Nikt się nie buntuje, a wręcz przeciwnie, – każdy stara się przestrzegać rzeczowej argumentacji. Dzięki temu można się dzielić opiniami, – nawet jeśli rozmówcy nie zgadzają się ze sobą w pewnych kwestiach, – i normalnie, w cywilizowany sposób rozmawiać. Przykre, ze na józefosławskim forum, aż się roi od agresji, napastliwości i wyładowywania osobistych stresów i kompleksów na innych. Jeśli ktoś „z zewnątrz” wszedłby na to forum, bo łatwo odniósłby wrażenie, ze mieszkańcy Józefosławia nie potrafią ze sobą rozmawiać i obrażają rozmówce tylko za to, ze ma inną opinię – „bo pan jesteś menda, pijak i złodziej. Wynocha stąd.” Czy naprawdę musimy brać przykład z Kiepskich?

    Nie od dziś wiadomo, że jak komuś brakuje rzeczowych argumentów to urządza prywatne wycieczki na osobę interlokutora. Doprawdy przykry jest ten brak umiejętności prowadzenia dysput. Tym bardziej, że miejscowość obszarowo niewielka. Jeździmy tymi samymi ulicami, chodzimy po tych samych nielicznych chodnikach, robimy zakupy w tych samych sklepach, nawet kościół mamy wspólny i problemy tez podobne. A forum jest po to, abyśmy o tych naszych problemach rzeczowo porozmawiali. Właśnie dlatego, ze zaczęliśmy rozmawiać, pewne pozytywne rzeczy zaczęły się zmienia w naszej lokalnej rzeczywistości. I nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, ze w dobie społeczeństwa obywatelskiego obywatele kontrolują włodarzy i chcą współdecydować o lokalnych sprawach. Okres bezkrytycznej wiary w nieomylność władzy oraz śpiewanie pieśni pochwalnych na jej cześć mamy na szczęście za sobą. A jeśli ktoś zapomniał, albo z racji młodego wieku nie wie, wystarczy spojrzeć na Białoruś lub Koreę.

    • Nic dodać nic ująć. A tak przy okazji czy zauważyła Pani że można wydzielić pewną grupę tak zwanych obrońców dobrego imienia ‘dobrego ojca’ stosujących jakąś dziwną metodę na pozór absurdalnych pseudo argumentów typu : nic nie wiesz na ten temat albo jest zupełnie odwrotnie ale nie powiem jak albo idź się wyspać to może zrozumiesz itp. I zastanawiające jest to że ta grupa o której mówię posługuje się jakimś dziwnym językiem. Najczęściej zaczyna zdania bez dużej litery, podobnie z nazwiskami. Poza tym jakieś dziwne powtarzające się błędy gramatyczne, przedziwna składnia że za pierwszym czytaniem nie wiadomo o co chodzi. Zupełnie jakby pisała je wszystkie ta sama osoba. No i oczywiście agresja, poniżanie, sugerowanie spisków politycznych i sugerowanie podszywania się pod inne nicki. Że niby ja i Pani to ta sama osoba albo że ja to Krawczyński i tak w kółko. Prawdę mówią wszystkiego się odechciewa ale rozumiem że o to właśnie ej grypie chodzi.
     Pozdrawiam.

 12. Nie tylko ja to zauważyłam. Wiele osób zniechęciło się do umieszczania komentarzy na tym forum, właśnie ze względu na napastliwość niektórych forumowiczów, którzy być może, nie zrozumieli jeszcze, że towar przereklamowany, budzi niesmak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*