ul. Cyraneczki odcinek Julianowska / Sybiraków - Józefosław Julianów

Elwira Dworak : Powiat wybuduje ulicę Cyraneczki na odcinku od ulicy Julianowskiej do ulicy Sybiraków

Pragnę Państwa poinformować, że w dniu 17.10.2014r w Starostwie Powiatowym w Piasecznie został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na budowę ulicy Cyraneczki na odcinku od ulicy Julianowskiej do ulicy Sybiraków w miejscowości Julianów, gm. Piaseczno.

W wyżej wymienionym postępowaniu przetargowym wzięły udział cztery firmy wykonawcze.
Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ,,DELTA S.A ul. Dzielna 21 m. 47, 01-029 Warszawa”, która uzyskała 100 punktów ( wartość oferty : 1.437.993,00 zł brutto) i została wybrana na Generelnego Wykonawcę.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, umowa z Generalnym Wykonawcą powinna być zawarta jeszcze w tym tygodniu. Budowa drogi ma się rozpocząć w listopadzie 2014 roku , a całość będzie gotowa do końca maja 2015 roku.

Wreszcie skończą się kłopoty mieszkańców przyległych osiedli ( w szczególnosci Le Village) , ponieważ już wiosną 2015 roku pojadą nowym odcinkiem ulicy Cyraneczki !

Elwira Barbara Dworak

Radna Sołectwa Józefosław
KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat

Poniżej link z informacjami o projekcie oraz przetargu :

http://bip.piaseczno.pl/public/?id=138635

Podoba ci się:

Komentarzy (70)

 1. Swietna wiadomosc o poranku!!!
  tylko co z tym kawalkiem 100 m od skrzyzowania z julianowska? Przynajmniej projekt budowlany wskazuje, ze zakres prac obejmuje tylko fragment cyraneczki i droga nie bedzie bezposrednio wlaczona do Julianowskiej
  Bedzie piekna droga z chodnikami a pozniej dziura piaszczysto gliniasta tuz obok julianowskiej?? :D
  Czy jest jakis termin prac na „brakujacy” odcinek? Czy ten fragment bedzie budowany wraz z chodnikami na Julianowskiej?
  A moze czegos nie doczytalem?

  • Jaja polegają też na tym, że sąd w Piasecznie uniewinniając starostę od zarzutu składania fałszywych zeznań, potwierdził jego słowa że w 1999 roku pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefoslawia zajmował się pozyskiwaniem działek budowlanych na rzecz miejscowego dewelopera. Na oko to jawny konflikt interesów (może nawet niezgodne z przepisami by wiceburmistrz prowadził taka działalność na ‘swoim’ terenie) a teraz po latach granie zatroskanego o to że zbyt dużo bloków w józefosławiu. Ale oczywiście te tematy nikogo nie interesują.

 2. To dobra wiadomość z samego rana!
  Wszystkie info i projekt można sprawdzić wchodząc na stronę powiatu na wskazany link.
  Może jeszcze rozpoczną budowę przed wyborami?

 3. Ale dlaczego ten przetarg ogłoszono tuż przed wyborami? A co się dzieje w sprawie rozbudowy Auchan?

 4. POLECAM komentarze odnośnie koligacji rodzinnych tej kandydatki pod linkiem Nasza Gmina Nasz Powiat

  • To prawda!
   Ta Pani jest żoną Dąbka, siostrą Zalewskiego i podobno córką Lisa!

   • JA JESTEM JEGO BENKARTEM Z CHYLIc

 5. K. Nowocin-Kowalczyk | Październik 20, 2014 o 22:01
  Może warto wiedzieć, że prywatnie, pani Elwira Dworak jest żoną dyrektora CH Auchan, głównego negocjatora z gmina i powiatem w spawie rozbudowy.

  Właśnie dlatego pytam od Auchan, Pani Nowocin napisała że Pani Elwira jest żoną dyrektora CH Auchan.

  • Auchan widać baaardzo zależy na powyborczy status quo (duet Dąbek-Lis).
   Nie ma się zresztą co dziwić, patrząc na ich ‘zaangażowanie’ w forsowaniu korzystnych dla mieszkańców JJ rozwiązań infrastrukturalnych podczas rozbudowy Auchan.

  • Znów teorie spiskowe!

   Krety ryją w ziemi, podgryzają, ślepe, ale cały czas czujne!

   • Ślepa to się zrobi ulica Geodetów dla mieszkańców JJ po rozbudowie Auchan…

    • Ona w tej chwili korkuje się maksymalnie w godzinach 15-17.00. Nawet nie chcę wyobrazić sobie co będzie po rozbudowie Auchan. Przecież tej ulicy za specjalnie poszerzyć się nie da.

 6. Ja uważam, że to świetna wiadomość, wreszcie moje dzieci bezpiecznie dojdą czy dojadą rowerem do szkoły:) Ten odcinek jest obecnie bardzo niebezpieczny;(

  • Wiadomość świetna. A że przed wyborami to się zdarza. Pamiętam jak Pan Zalewski oddawał fontanny w centrum Piaseczna do użytku w listopadzie tuż przed wyborami (mówię o wyborach z 2010 roku). Niestety fontanny nie pomogły i wybory przegrał.

 7. To fajnie.Najpierw gmina potem powiat podkręcają tempo. Niech wybory będą co dwa lata, albo co rok. Mam tylko nadzieję że wysepki autobusowe tym razem znajda się po obu stronach ulicy a nie tak jak na istniejącym odcinku tylko po południowej stronie oraz że tym razem radosna twórczość projektanta nie spowoduje że będziemy mieli latarnie po środku ciągu pieszo-rowerowego. Należy się też modlić by budowa nagle nie stanęła (tak jak to miało miejsce podczas budowy ostatniego odcinka) by czekać z ukończeniem na następne wybory.

  • I jeszcze jedno. Może tym razem zamienić chodnik ze ścieżką rowerową. Tak by ścieżka była bliżej ulicy. Wówczas ławki będą stać przy chodniku a nie przy ścieżce rowerowej oraz podczas spacerów z psem (który lubi sobie chodzić po trawce) nie trzeba będzie iść ścieżką rowerową tylko chodnikiem. Koszty te same a wygoda użytkowania zupełnie inna.

   • Oj tam, wszyscy tak mają, to takie banalne. Mieszkańcy JJ zasługują na coś extra.
    Tym razem proponuję stworzenie przeplatanki pieszo rowerowej a ławki ustawić pośrodku, podobnie jak latarnie, ale teraz już na całej długości…

   • Ziutek
    będziemy uważnie razem pilnować, czy ławki będą i czy staną po właściwej stronie…

 8. Mi się wydaje, ze budowa ul. Julianowskiej jest pod wybory.CYraneczki budowana była wczesniej. Ale dla mnie ważne, że coś się dzieje. Będziemy wreszcie miec chodniki i ścieżkę na kolejnym etapie Cyraneczki i Julianowskiej:)

 9. Bardzo mnie to cieszy. Starosta dotrzymał słowa,ze jeszcze w tym roku zrobi przynajmniej chodniki. Widzę, że zrobił więcej ogłaszając przetarg na całość.
  Przynajmniej ktoś dotrzymuje słowa. Brawo.

  • Może panicznie się boi przegranej w wyborach… że aż postanowił dotrzymać słowa.

   • Ludzie panicznie to boicie się ze znów będziecie za burtą.
    Starosta to jedyny Facet który nie robi otwarć ,przecinania wstęg. Po prostu robi swoje.A co niektórzy tylko atakują i atakują. Trzeba chodzić na zebrania, tam sołtys informacji udziela na bieżąco.
    ŚWIETNIE BĘDZIEMY MIELI NASTĘPNY ODCINEK SUPER DROGI.
    POZDRAWIAM POWIAT.

    • ‘Starosta to jedyny Facet który nie robi otwarć ,przecinania wstęg’

     Jak chcesz zobaczyć jak się przecina wstęgi to zajrzyj choćby tu :

     http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=12570

     • Prowokacja, to na pewno nie Pan Jan. On ma 2m wzrostu i jest postawnym blondynem…

     • zobacz kiedy to było Ziutek

      • Zobaczyłem, był rok 2010 czyli rok wyborczy (ostatnie wybory). Starostwo zakupiło za 400 tys. zł przenośne lodowisko, którego teraz nie wykorzystuje bo nie ma pieniędzy na koszty eksploatacji.

       • Żeby była jasność ja nie krytykuję zakupu gadżetu w roku wyborczym, przecież wybory zobowiązują, rozumiem.
        Poza tym zapewne to przenośne lodowisko to dobra inwestycja kapitału. Z tego co wiem to przenośne lodowiska tak jak i kształtki betonowe zawsze drożeją. Więc zapewne od 2010 roku ta inwestycja już sporo zarobiła, gdyby starostwo zdecydowało się sprzedać teraz to lodowisko ta zapewne za te pieniądze mogło by kupić teraz ze dwa takie i to większe.

 10. Pani Aniu czy to ważne?

  • Tak Pani Mag ważne. Rzucenie ludziom tuż przed wyborami niespodzianki nie przekreśli całego bałaganu w starostwie jaki był i będzie jeśli nic się nie zmieni.. Fajnie że ulica będzie ale proszę nie pisać że tego mógł dokonać tyko Dąbek. Przede wszytkim jego ostatnim dokonaniem jest tworzenie licznych komitetów wyborczych, po co to niby?

 11. Ludzie cieszmy się ,że są ludzie na Naszym terenie którzy coś robią

 12. UWIERZE JAK ZOBACZE KOPARKI!!!!

  ps. Radzę przy urnach zweryfikowac dokonania przez ost. 4 lata… chcac niechcac i tak nic sie zniemienilo..

 13. A dlatego żeby taki wyborca powiedział, było kiepsko przez cztery lata ale teraz to się ten Starosta popisał. Może dam mu kolejną szansę… Wiochmen, taka informacja ma taki odzew wywołać. Rozumiesz już? Na mnie to jednak nie działa, mam dobrą pamięć i nie jestem podatna na sterowanie.

 14. Co by nie mówić na p. Dąbka, prawda jest taka, że ul. Cyraneczki jest jego dzieckiem.
  Wydaje mi się, że dobrzej jest mieć starostę ze swojego terenu, niż głosować na satelitę.

  • Tylko dlaczego za jego dziecko płaci gmina.
   Gmina pokrywa 50% kosztów budowy oraz wykupuje działki, które potem przekazuje starostwu. Jakim trzeba być fanatykiem by inwestycję która defakto jest realizowana przez gminę z mniejszościowym udziałem starostwa pokazywać jako dowód na świetne działanie i to nawet nie powiatu tylko osobiście starosty.
   Pytanie, czy starostwo wybudowało u nas w J jakąś drogę samodzielnie lub z użyciem funduszy unijnych – oni też mogą korzystać z unijnych dopłat.

   • Ziutku

    z twojego toku myślenia ( mieszanka Samoobrony i PISu) wynika ,że lepiej nic nie budować tylko biadolić!

    Nie podoba ci się Cyraneczki do Ogrodowej , nie podoba ci się nowy odcinek do Sybiraków…

    Pewnie , hejtowanie bardziej poczytne…

    Oj nie lubisz Ty Ziutku pozytywnych wiadomości , nie lubisz…

    Gdyby Sołtys nie wyszarpał tej kasy to mielibyśmy drogę …na papierze , tak jak rozbudowy : Julianowskiej , Wilanowskiej czy Geodetów …
    Gmina łachy nie robi ,że coś płaci!

    • ‘Gmina łachy nie robi ,że co płaci!’ to niech starostwo też tej łachy nie robi że coś w ogóle robi (innych przykładów dróg w J brak) i nie szczyci się że potrafi rozpisać przetarg na robotę za którą płaci kto inny. I jeszcze mamy pokłony bić. Za co ? Zarówno gmina jak i starostwo z trudem wypełniają swoje podstawowe obowiązki. Więc niech nikt łachy nie robi. Jak nie odpowiada taki układ : wy robicie drogi w zamian dostajecie od nas sowite pensje, to się nie pchajcie na stołki. Póki co do samorządu z łapanki nie biorą ale jest wręcz odwrotnie, jest mnóstwo chętnych.

     • Ziutuś trzeba być wyjątkowo aktywnym na forum i wyjątkowo tępym ,aby nie wiedzieć ze Powiat nie ma dróg na józefosławiu

      • a Cyraneczki nie jest drogą powiatową?

 15. Ale dlaczego od razu na satelitę? Widzę że grono zwolenników Starosty pisze z rozmachem. Czyżby ewentualna klęska wyborcza nie dawała im zmrużyć oka…

  • Myyy
   Pierwsza Brygada !

 16. Wreszcie wiosną 2015 nie będę rowerem jeździł tymi dołami i gimnastykował się aby ominąć kałuże!

  Wszyscy na tym skorzystają , część ludzi z Julianowa pojedzie nową Cyraneczki a nie Kombatantów (niebezpieczne skrzyżowanie z ul.Wenus).

  Byle wkopali łopatę, reszta już pójdzie…
  Bravo dla Sołtysa!
  Nie przynudza tylko działa!

  • Szczególnie dużo działał parę dni przed wprowadzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę wieżowców były wydawane na potęgę i w bardzo szybkim tempie. Cyraneczki przy tym to pikuś.

   • Anka nie pisz głupstw do dziś gmina tam tego planu nie zmieniła. Nie manipuluj!

    • Wydaje mi się że zmieniła jakiś czas temu, a teraz chce zmienić kolejny raz (nowe studium zagospodarowania jest obecnie uchwalane).

     • Anka sprawdź nic do dziś nie zrobiono

      • Zmieniono plan czy nie mieniono to jedna sprawa. Ale ważniejsze że starostwo wydało pozwolenie na budowę bloków bez wymaganej dokumentacji i to na nieodrolnionym terenie. Daje to wyobrażenie jakie cuda mogą się dziać przy wydawaniu pozwoleń na budowę. Przy takim zarządzaniu to żadne plany nawet najlepsze nic nie pomogą.

       • znów Ziutuś pomawiasz

        • A w którym miejscu Jguś ?

 17. Taki już widać nasz los JJ…
  Lepiej późno niż wcale!

  Niedawno niespodzianka z Julianowską ( koparek na razie nie widać) a tutaj Cyraneczki kolejny odcinek !

 18. Niedobre plany miejscowe uchwalili Radni Gminy – niestety – w czasach kiedy nastąpiła fala zasiedlania JJ tj. w poł. lat 90 tych i później …

  • Prawda jest taka że każda władza przed wyborami chce się pokazać, ta piaseczyńska też chce. Stąd tyle przetargów ogłoszonych w ostatnim czasie. Lepiej późno niż wcale.To że będą drogi to bardzo dobrze dla mieszkańców. Jednak rozliczając obecnych radnych/Burmistrza/Starostę i głosując w listopadowych wyborach należy pamiętać o całokształcie ich działalności.

  • Fakt, że plany uchwala gmina, Starostwo wydając pozwolenia jest związane obowiązującym planem. Ale jak patrzę na ten blok na Energetycznej (Elektra) to dziwię się jak coś tak ogromnego mogło powstać na niewielkim obszarze i tak blisko Geodetów.

 19. Słuszna uwaga!
  Dlatego niech żyją wybory!
  Chcemy kolejnych przetargów!

  Teraz kolej na Gminę…

 20. Pytanie czy to prawda, ze ,,nasz ulubiony kandydat,, LEŚNIAK startuje do wyborów razem z żoną. Proszę o odpowiedź

 21. Startuje Rodzina Leśniaków !

  • Proponuję głosować na rodzinę Leśniaków!

 22. Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak „radna sołectwa. Jest „członek rady sołeckiej”. Pani Elwira Dworak posługuje się nieistniejącym tytułem.
  Warto wyjaśnić, ze w radzie sołeckiej, pani Dworak jest poplecznikiem pana sołtysa.

  Po drugie, pani Elwira Dworak kandydatka do rady miejskiej z ugrupowania pana Dabka, jest prywatnie żoną pana Marcina Dworaka, dyrektora ds. rozwoju spółki Auchan i negocjatora z gmina i powiatem w sprawie rozbudowy CH. Pan Marcin Dworak kilkakrotnie był gościem na komisjach problemowych Rady Miejskiej. Sam się publicznie chwalił przed radnymi, że zona jest członkiem Rady Sołeckiej, a doradca spółki w sprawie rozbudowy jest były burmistrz. Próbował nakłonić radnych do zaakceptowania warunków rozbudowy CH na warunkach przedstawionych przez spółkę, czyli bez żadnych dodatkowych inwestycji drogowych. Wyjątkiem był mały fragment ul. Geodetów na wysokości wjazdu do CH do ul. Puławskiej, ze światłami przy wjeździe do CH, włącznie.

  Po zablokowaniu pewnych działań Auchan oraz po nagłośnieniu sprawy, spółka zgodziła się zainwestować ok. 20 mln w infrastrukturę drogowa wokół CH. Niestety, informacje na dzień dzisiejszy są takie, że spółka wycofała się z tych ustaleń. Koszt ewentualnych inwestycji drogowych, np. poszerzenie Geodetów czy budowa Energetycznej ma ponieść gmina.

  Po trzecie, proponuje powściągnąć hurra optymizm związany z budową kawałka ul. Cyraneczki na odcinku od ul. Julianowskiej do osiedla francuskiego. Przypomnę, że w tym miejscu znajduje się naturalny spadek terenu, a woda rządzi się własnymi prawami. Propozycja budowy w przedstawionym kształcie może grozić lokalnymi podtopieniami. Przypomnę również, że projekt nie przewiduje budowy ok. 70-ciometrowego odcinka od ul. Julianowskiej. Wiąże się to bowiem z rozbudową całego skrzyżowania. Jest to kolejna nieprzemyślana kompleksowo inwestycja obliczona na efekt wyborczy.

  I ostatnia sprawa. Pan starosta Dąbek próbuje zamknąć usta portalowi J24 oraz „niewygodnym” forumowiczom. „Portal Józefosław24.pl otrzymał wezwanie do usunięcia tematu i linków do innych mediów dotyczących Łukasza D. Kandydata KWW nasza gmina nasz powiat do rady powiatu. Jeżeli portal tego nie uczyni zostanie pozwany w trybie wyborczym.” https://www.facebook.com/krawczynskilukasz?fref=hovercard
  Interesujące jest to, ze pan starosta NIE POZYWA osoby, która publicznie używa wobec niego lub jego syna słów typu „BANDYTA’ czy „PATOLOGIA”. Starosta POZYWA osoby, które zadają pytania odnośnie np. jego zeznania podatkowego lub piszą o faktach związanych z jego-starosty, – działalnością samorządowa, czyli publiczną. Pozywa osoby, które mówią publicznie NIE dla dla jego kandydatury. Pozywa portal za przywoływanie oficjalnych źródeł.

  Panie Ziutku, Pan również jest na czarnej liście pana Dąbka.

  Wierze jednak w rozsądek mieszkańców JJ. Mówię tez NIE dla dalszego sprawowania jakichkolwiek funkcji samorządowych przez pana Jana Adama Dąbka.

  BTW -€“ jaki nagły wysyp anonimowych popleczników pana JAD-a. A może to KW nie ma odwagi na otwarta dyskusje? Biorąc pod uwagę dotychczasowe sposoby działania ww. osób, jak również brak rzeczowych argumentów, mogę się spodziewać kolejnych personalnych, a nie merytorycznych argumentów.

  • Jak wspomniałam, mieszkam przy ul. Cyraneczki i bardzo się cieszę, że powstaje kolejny odcinek tej ulicy:)
   Ileż w pani jadu pani Katarzyno;(
   Pisze pani wciąż to samo…Czy pani Elwira jest pani osobistym wrogiem?

   • Nie mówię, że ta droga jest niepotrzebna. Mówię o zupełnie czymś innym.
    Co do Pani Elwiry, to podaje fakty, ponieważ zarzucono mi kłamstwo.

    • Już nikt nie chce czytać o tych bzdurach wypisywanych przez Panią!
     Tylko po co Pani to robi?

     • Czy jest bzdurą?

      „Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak „radna sołectwa. Jest „członek rady sołeckiej”. Pani Elwira Dworak posługuje się nieistniejącym tytułem.
      Warto wyjaśnić, ze w radzie sołeckiej, pani Dworak jest poplecznikiem pana sołtysa.”

      A może?:

      „Po drugie, pani Elwira Dworak kandydatka do rady miejskiej z ugrupowania pana Dabka, jest prywatnie żoną pana Marcina Dworaka, dyrektora ds. rozwoju spółki Auchan i negocjatora z gmina i powiatem w sprawie rozbudowy CH”

      Czy też?:

      „Przypomnę również, że projekt nie przewiduje budowy ok. 70-ciometrowego odcinka od ul. Julianowskiej. Wiąże się to bowiem z rozbudową całego skrzyżowania.”

      To wszystko w miarę łatwo zweryfikować.
      Rozumiem, że kwestionuje Pan całość?

    • I na koniec : po co pisze Pani Radna Nowocin o Radzie Soleckiej, skoro na Zebraniach Wiejskich albo Soleckich była Pani raz albo dwa razy w ostatnich latach?

     Jeśli już się Pani pojawiła to zarówno Burmistrz jak i Starosta próbowali Pani zawsze tłumaczyć i objaśniać
     procedury administracyjne, których nijak nie mogła Pani pojąć i ogarnąć !

  • I bardzo dobrze Panie Sołtysie, niech Pan walczy z oszczerstwami i pomówieniami!
   Ukarać ich grzywną to się odechce!

   Pani Nowocin myśli, że z Hameryki może wszystkich opluwać i atakować !
   Na szczęście nikt tych teorii spiskowych nie czyta albo z przymrużeniem oka.
   Niech tylko się dowie wieczorem do kompa to zaraz nowy thriller!

   Ta Pani znana jest kłótliwości i zacietrzewienia.
   Pamiętacie aferę z molestowaniem z jednym Panem z PO, czy konflikty z Sołtysem albo Panią Radną Krzyżewską? Tylko zadymy i destrukcja!

  • Pani Kasiu Nasza Opoko wracaj broń nas przed sołtysem , starostą. O pani broń nas przed nami samymi . Proszę wróć ALBO zamilknij.

 23. Czy Pani Radna Nowocin była obecna na dzisiejszej sesji na której głosowanie było nowe studium, uchwała bardzo ważna dla JJ?
  Odpowiedź brzmi NIE , bo wyjechała za chlebem z kraju.

  Poza tym Pani Radna ( na szczęście już tylko do 16.11) zamiast się cieszyć nowym odcinkiem Cyraneczki zieje jadem, nienawiścią niczym smok!
  Widać zazdrość i zawiść w jej wypowiedziach, bo nie przyłożyła się do tej nowej, planowanej inwestycji…

  • Jaki jest rezultat tego głosowania, przyjęto nowe studium zwiększające dopuszczalną zabudowę?

   • Na szczęście burmistrz i radni przestraszyli się i zmienili w studium max. Zabudowę z 21 metrów do 14 metrów!
    Wpłynęło w tej sprawie bardzo wiele uwag m.in. z Rady Soleckiej.

    JJ zwyciężył!

 24. Pewnie , że nalezy się cieszyć z nowego kawałka ulicy, ale niestety zła wiadomośc dla mieszkańców le village jest taka, że wyjeżdzając ze swojego osiedla nie dojadą porządną drogą do właściwej Julianowskiej, a jedynie do ślepej uliczki (tej za przychodnią mal-med i apteką). Tak się składa , że ta uliczka to tez Julianowska (wieć nazwa odcinka Sybiraków -Julianowska jest formalnie zgodna z prawdą). Niemniej jednak ostatnie kilkadziesiąt metrów do właściwej Julianowskiej to wciąż odcinek specjalny dla samochodów terenowych. …

 25. Marcin, każdy się cieszy. Im więcej dróg powstanie tym wygodniej mieszkańcom będzie żyć. Po to jest samorząd żeby ułatwiał życie mieszkańcom. Część ludzi jest zdziwionych tylko tempem ogłaszania przetargów przed samymi wyborami. I tyle w temacie. Gdyby wybory były częściej, pewnie więcej inwestycji byłoby zrealizowanych.

 26. Miejscowy sam widzisz,ze nasza Kasieńka tylko nienawidzi i atakuje.
  Jeżeli popatrzysz na to bez emocji to zobaczysz ,ze starosta konsekwentnie w miarę możliwości finansowych i prawnych buduje tą drogę nie pod wybory bo o ile pamiętam to od początku tej kadencji. Trudno uznać ze robi sobie kampanię.
  Chociaż szkoda ze nie informuje, atakujący mieliby mniejsze pole do opluwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*