ul. Geodetow

Projekt przebudowy Geodetów ma być gotowy do 2016 … projekt.

13 października gmina Piaseczno ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Geodetów :

Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych przebudowy ulicy Geodetów w Józefosławiu wraz z infrastrukturą na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Julianowskiej, przebudowa kanałów deszczowych w ul. Granitowej i Rubinowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na całej szerokości ulicy, wykonanie oświetlenia i monitoringu ul. Granitowej oraz ul. Energetycznej na odcinku od ul. Geodetów do Rubinowej.

OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych przebudowy ulicy Geodetów w Józefosławiu wraz z infrastrukturą na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Julianowskiej, przebudowa kanałów deszczowych w ul. Granitowej i Rubinowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na całej szerokości ulicy, wykonanie oświetlenia i monitoringu ul. Granitowej oraz ul. Energetycznej na odcinku od ul. Geodetów do Rubinowej.

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest : Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych przebudowy ulicy Geodetów w Józefosławiu wraz z infrastrukturą na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Julianowskiej, przebudowa kanałów deszczowych w ul. Granitowej i Rubinowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na całej szerokości ulicy, wykonanie oświetlenia i monitoringu ul. Granitowej oraz ul. Energetycznej na odcinku od ul. Geodetów do Rubinowej.

Wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ulic o łącznej długości około 4930 mb w Józefosławiu, Gmina Piaseczno; – Projektu map podziałowych, które będą załącznikiem do wniosku o wydanie decyzji zrid. Ustala się, że projekt map podziałowych dla w/w zadania obejmować będzie 67 działek i taką ilość oferent przyjmie do ustalenia kwoty ofertowej. W ramach umowy należy uzyskać wszystkie niezbędne decyzje, opinie i uzgodnienia, opracować projekty, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary, kosztorysy inwestorskie, wykonać projekt map podziałowych oraz uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej oraz uzyskać pozwolenie na budowę fragmentów zaprojektowanej infrastruktury liniowej, jeśli zlokalizowana będzie poza obszarem objętym decyzją zrid. TERMIN ZAMÓWIENIA 1 . Opracowanie koncepcji drogowej i odwodnieniowej, zakup i aktualizacja map, badania geotechniczne – 16.03.2015r 2. Projekt budowlany i wykonawczy oraz przedmiary, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – 31.11.2015r 3. Opracowanie projektu mapy podziałowej – 31.11.2015r 4. Uzyskanie decyzji ZRID – 29.04.2016r. 5. Uzyskanie ostateczności decyzji zrid – 31.05.2016r..

CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.05.2016.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (44)

 1. Dlaczego najważniejsze dla Józefosławia przetargi zostały ogłoszone „chwilę” przed wyborami.Ci „politycy” nie widzą, że to śmieszne tak traktować ludzi?

 2. czy przetarg obejmuje przebudowę skrzyżowania Geodetów / Wilanowska / Energetyczna?

 3. @Aimee – Jak jest przetarg „po całości” (jak ten) to obejmuje także i skrzyżowania napotkane „po drodze”. A na tym skrzyżowaniu miało być rondo.
  Odnośnie przetargu, który dziwnym trafem jest rozpisany na kilka dni przed wyborami – rozumiem, że jak mieszkańcy zagłosują „nie pomyśli” – to przetarg zostanie odwołany z powodu…. albo bez podania przyczyn?

 4. Przecież to jest przetarg na wykonanie jedynie dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych decyzji a nie na budowę!

  Oznacza to , że budowa będzie przeprowadzona najwcześniej w latach 2017-2018, czyli przed kolejnymi wyborami w 2018 roku!

  Przebudowa Geodetow planowana jest w budżecie Gminy bodajże od 2008 roku!
  Czy to nie wygląda na manipulację przedwyborczą?

 5. Żałosne to udawanie, że się coś robi, w ostatnich miesiącach przed wyborami. Lata zlewania i zero reakcji, a chwilę przed wyborami wysyp symulowanych działań.

  Co do samej Geodetów. Trzeba ją przebudować, ale pytanie na czym stoimy? Jest kilka niewiadomych które będą miały wpływ na samą Geodetów.

  1) Co z próbami forsowanymi przez władze (Dąbek, Lis) zwiększenia planowanej wysokości zabudowy do 21m przy Geodetów? Czyżby zarzucono projekt? Jakie są założenia do tego przetargu?
  2) Co z rozbudową Auchan i planowanym wpuszczeniem na Geodetów dodatkowych milionów aut rocznie wyjeżdżających z drastycznie powiększonego Auchan?
  3) Co z planowanymi przez Lesznowolę zmianami planu zagospodarowania i zabudowaniem pól leżących przy Geodetów?

  Jakie są założenia dla powyższych 3 punktów przy ogłaszaniu tego przetargu?
  W perspektywie kilku lat ruch na odcinku kilkuset metrów od Puławskiej zwielokrotni się, bo i Auuchan chce tam zrzucić ruch z wielkiej galerii handlowej, jak i planowane przez Lesznowolę tereny przemysłowo-usługowe też mają mieć tam swój wyjazd. A Józefosław i okolica też coraz bardziej sie zagęszcza i nowe osiedla będą powstawać.

  Sama przebudowa Geodetów nie powinna być li tylko remontem, ale powinna znacznie zmienić jej przepustowość i bezpieczeństwo. Obecnie to główny ciąg komunikacyjny do i z Puławskiej. A dziś to wąska, niebezpieczna, dziurawa, źle oświetlona i zakorkowana droga. Miejscami bez chodników, z dużą ilością świateł (ronda, ronda !!!), systematycznie zalewana. O pieszych też trzeba pamiętać, a i rowery dobrze by miały gdzie jechać (nie tak dawno był wypadek z rowerzystą na Geodetów). Nie można jednak pozwolić by po przebudowie stała się torej rajdowym. Na takiej, niedługiej przecież ulicy, liczba wypadków w ostatnich latach była spora. Łącznie z ciężko rannymi i zabitymi. Nie głupio byłoby też ściąć te dwa zakręty na Geodetów – zaraz przy skrzyżowaniu z Wilanowską oraz przy skrzyżowaniu z Tulipanów (wystarczy odkupić fragmenty prywatnych gruntów i nawet zmieściłyby się dodatkowe pasy).

 6. Moim skromnym zdnaiem całe zamieszanie onbliczone jest na wybory – zarówno te najbliższe jak i nastepne.
  Najbliższe – zpobaczcie Drodzy mieszkańcy – robimy, działamy, po latach zaniechań poprzedniego burmistrza ruszamy z tym tematem. Wybierzcie nas na kolejną kadencję to będziemy mogli temat dokończyć.
  Kolejne – zobaczcie Drodzy mieszkańcy, robimy, działamy, po latach zaniechań poprzednego burmistrza ruszamy z tematem. Mamy projekt – wybierzcie nas na kolejną kadencje to nawet może to wybudujemy.
  I tak dalej i tak dalej …
  A co do samej ul. geodetów -ja niestety jestem realistą i uważam że poza „kosmetyką” – czyli wymiana nawierzchni, może chodniczek o szerokości 0,5 m może oświetlenie i kanalizacja nic więcej tam się nie da zrobić. Niestety jest to konsekwencją zarówno dawnych decysji, jak i tych s ostatnich kilku lat. Bo jeśli pozwala sie na budowę budynków w odległości 2-3 metrów od krawędzi jezdni, to automatycznie odcina się możliwość późniejszego poszerzenia tej jezdni – nikt o zdrowych zmysłach nie sądzi że uda sie przesunąć budynki MultiHekka, czy ten obok z wyjazdem z garażu prosto na Geodetów aby uzyskać miejsce pod poszerzenie Geodetów. Zawsze można powiedzieć – ale po drugiej stronie jest miejsce . Tyle że ono też ma swoich właścicieli, jest zagospodarowane i właściciele mogą nie być wcale chętni do odsprzedaży tych gruntów. Poza tym nie można planować Geodetów jako tor slalomowy – tu jest miejsce z lewej to poszerzymy lewą stroną, dalej kawałek po prawej to ulica skręci nieco w prawo i tam się poszerzy – to nie są zawody w tropieniu węży żeby „zygzaczkiem” podróżować.
  Moim zdaniem, godetów owszem, trzeba przebudować – doprowadzić do jakości drogi na odpowiednim poziomie, ale jednocześnie szukać innych rozwiązań i co najmniej 2 dodatkowych „przebić” do Puławskiej. Bez tego tak czy siak utkniemy w korkach. Choćby po tym jak rozbuduje sie Auchan, tereny po szklarniach Mysiadła zamienią się w Selgrosa czy tym podobne, J&J dalej będzie się rozbudowywać i dodatkowo nasze miejscowości nadal będą służyć jako skrót dla setek jeśli nie tysięcy samochodów jadących od Konstancina do Puławskiej – w tym dużych ciężarowych które niby mają zakaz przejazdu przez J&J ale jako że nikt tego nie pilnuje to dzieje sie co się dzieje.

 7. Mały remont oraz odwodnienie(ewentualnie) i to wszystko….

 8. Metro tez będzie jezdziło po Józefosławiu.Gruszki na wierzbie i inne cuda-niewidy.

 9. Z Geodetów już niewiele da się zrobić. Jak się robiło dobrze MultiHekkowi i akceptowało budowę bloków z balkonami zwisającymi prawie nad ulicą, jak się nie zabepieczyło gruntów. Sensownym rozwiązaniem jest już nie zapychać jej więcej, tylko ruch przekierować na inne ulice. Energetyczną w miarę możliwości, oraz zrobić nowe przebicia do Puławskiej (via Cyraneczki na przykład) i te przebicia zrobić porządniej niż samą Geodetów.

  Na poszerzenie tej ulicy na większości długości miejsca nie ma.
  Jedynie dużą przebudowę Geodetów można zrobić na końcowym odcinku przy Puławskiej, wchodząc na tereny Lesznowoli. Tam jest miejsce na ronda, dodatkowe pasy, wiadukty nawet. Może na odcinku od Wilanowskiej do Julianowskiej. A pomiędzy nimi jest ciasno. Może dałoby sie tam wygodspodarować gdzies małe ronda, może zatoczki dla autobusów i nic więcej. Ronda to dobre rozwiazania, bo nie ma blokujących świateł, a rajdowcy muszą na nich zwolnić.

  Wyskakiwanie z inforamcją o przetargu na projekt Geodetów, bez żadnych szczegółów jak ta ulica miałaby wyglądać, wygląda na tylko i wyłącznie zagrywkę przed wyborami. Tanią i sugerującą, że mają nas za idiotów.

 10. @Morning – aby wejść Lesznowoli na ich teren – trzeba (jak w piosence Budki Suflera Takie Tango) zgody dwojga: naszej gminy i ich gminy. A oni widzą tylko „kasę”, czyli, zagospodarują każdy centymetr kwadratowy po PGR-Mysiadło na powierzchnie handlowe – nie licząc się z tym, ze jeszcze bardziej nas zablokują. Ale co to my ich obchodzimy. Podobnie zresztą będzie w miejscu, gdzie od strony zachodniej trasa 721 (u nas Gen. Okulickiego) wchodzi do Piaseczna. Na południe jest „klin” Lesznowoli, gdzie Lesznowola zamierza zbudować centrum handlowe, które „dobije” mieszkańców ul. Pawiej i okolic.
  Już dawno Gmina Piaseczno powinna wystąpić o zmiany granic, aby dodać do niej:
  - tereny na wschód od Puławskiej (po PGR-Mysiadło) aż do granicy Warszawy,
  - tereny Kierszka wchodzące od pn/wsch = rozwiązał by się problem z graniczną ul. Działkową,
  - tereny na północ od omawianego powyżej osiedla przy Pawiej.
  Można by jeszcze dodać przykładów – ale po co, skoro nasi włodarze i tak nic w kierunku rozwiązania tego problemu nie robią – a układ granic pasował 40 lat temu, a nie teraz!

  • Ale trzeba widzieć problemy i próbować je rozwiązywać. Albo starać się zmienić granice administracyjne, albo dogadać się z Lesznowolą coś za coś – pewnie też znajdą się tematy na których zależy Lesznowoli. Albo dogadać się finansowo. Normalne że każdy dba o swój interes, ale część interesów jest wspólnych, a w części można się dodać.

   Część rzeczy można by robić wspólnie, a nawet powinno robić się współnie z Lesznowolą, oraz Warszawą. Przykładem powinna być na przykład planowana przez Warszawę ścieżka rowerowa wzdłuż Puławskiej (o ile to nie przedwyborcza ściema). Powinna ta ścieżka tworzyć ciąg komunikacyjny ze ścieżkami w Lesznowoli i Piasecznie, a najlepiej uwzględniać włączenie całości w sieć stacji Veturilo.
   Albo wspólny lobbing w sprawie Puławskiej-bis.

   Jak jedną rzecz zrobi się wspólnie, to łatwiej dogadać się w następnej. Drogi przetarte, ludzie się znają, mają do siebie maile i telefony, itd. Dobrze byłoby się dowiedzieć jak wyglądała do tej pory współpraca Piaseczna z Lesznowolą.
   Obie gminy stykają się nie tylko przy Geodetów.

   • „Współpraca” z Lesznowolą?
    - próba zabudowania terenów po PGR-Mysiadło komercyjnymi budynkami i sklepami (=kasa dla Lesznowoli, blokada okolicy dla nas),
    - próba zabudowania terenów „klina” między DW 721 i osiedlami przy Pawiej (= to samo, co wyżej),
    - korzystanie ze strefy 1 biletów ZTM przy AUCHAINie i brak dopłat do 709 i 727 (a Piaseczno płaci).
    Czy nasi włodarze zablokują ich „radosną” i przynoszącą tylko im dochody twórczość? Na razie nie słyszałem, aby coś się zmieniło. Nic więc dziwnego, że zgłaszam zastrzeżenia.

 11. Geodetów czy po kosmetyce czy po porządnej przebudowie podejrzewam,że niewiele zmieni.Dodatkowo to najlepiej by było ,gdyby Cyraneczki nie łączyła się z drogą do Konstancina-będziemy mieli tranzyt ,że ho ho i charakter naszych miejscowości zmieni się bezpowrotnie.Teraz to fajna ulica,taki ładny charakterystyczny kręgosłup(choć nadal krótki i niecałkowity)okolicy,potem szum,auto za autem…(ja osobiście czarno to widzę).
  Obecnie teorie wylotu na Puławską są dla mnie wielkim znakiem zapytania ,nie wspominając jak to będzie z Kuropatwy-no bo jakoś do tej Puławskiej dostać się trzeba będzie.No,ale były plany już od lat i co ma być to….-tylko pytanie jak będzie wyglądać i docelowo którędy.
  Wiele osób z samego Piaseczna potrafi objeżdżać kilka świateł na Puławskiej przez J&J.Nic na to nie poradzimy,póki nie powstanie Puławska bis,obwodnica GK i inne ważne drogi-ale też nie jestem pewien czy wtedy będzie lepiej.
  A może jestem zbyt negatywnie nastawiony i za mało wiary w to wszystko?
  -tylko co ja poradzę ,jak patrzę dzień w dzień jak to wygląda -to jakoś inaczej nie potrafię.

 12. @norbi,
  mieszkam przy Julianowskiej koło „starej” Biedronki – i to nie mieszkańcy Piaseczna objeżdżają kilka świateł Puławskiej od Geodetów do Okulickiego – tylko właśnie mieszkańcy gminy K-J, dla których pierwsza ulica w lewo (jadąc od W-wy) to Geodetów, a następnie w prawo -Julianowska, a potem MASAKRA na skręcie w lewo w Okulickiego. Gdyby mieli przebicie przez Cyraneczki (czego nie chcesz) – pojechali by tamtędy. Wszystko jest na zasadzie „coś za coś”. Stąd: gdyby było kilka ulic „w poprzek” (wschód-zachód) – to ruch by się rozłożył i nie było by dziś problemu o którym piszesz. A tak: mieszkańców i tak przybywa – a ulic nie.

 13. Oczywiście lepiej ogłosić przetarg na dokumentację projektową późno niż wcale.
  Uważam,że terminy uzyskania niezbędnych decyzji (zrid) są bardzo odległe tj.maj 2016,co stawia pomysł z przebudową jako mało realny tzw.kiełbasa wyborcza.
  Gdyby ogłosili przetarg w 2010 roku na początku kadencji to przebudowa byłaby zakończona!
  Ponadto jak wybudować chodnik wzdłuż Geodetów przy CH Józefosław skoro niedawno powstał tam parking i nie ma miejsca.
  Zastanawiam się kto wydał zgodę na obsługę komunikacyjną tego Centrum?

 14. Krzysztof zgadzam się K-J też objeżdża,a mieszkańcy Piaseczna-najczęściej jadąc rano w kierunku W-Wy (mam kilku znajomych,którzy to robią i ich znajomi też)objeżdżają kilka świateł na Puławskiej by stać w korku na Jagielskiej czy na wylocie z Bażanciej-no,ale co kto lubi.
  Krzysztof racja-coś za coś,zdaję sobie sprawę z tego.Jednak jak pomyślę o ciężarówkach,które będa tędy jeździć-bo w cuda nie wierzę i zakazy,które są i tak notorycznie w różnych miejscach łamane.Ta lawina samochodów-bo tak wtedy to już będzie lawina samochodów ,to mało mi z tym fajnie.I wcale nie mieszkam blisko Cyraneczki-zatem nie chodzi mi o to bym pod oknami miał spokój-nie dlatego o tym piszę.
  W pełni się zgadzam-ulic ”w poprzek” brak i nadrobić w przyszłości ma to w sumie Cyraneczki. Co do reszty to szkoda gadać.Zatem ruch się nie rozłoży tak bardzo.No może jak Działkowa zacznie przypominać ulicę ,a nie jednokierunkowy pas asfaltu na poligonie pełnym dziur(odcinek od Wilanowskiej w kier.Konstancina)-ale co z tego,gdy wyjechać już Jagielską do Puławskiej to niezły cyrk.I to tak-jak nie tu to tam coś nie gra.Ludzi przybywa,dróg nie ,a włodarze nie dbają o to by deweloper dawał coś ze swojej strony chcąc się tutaj budować i tu zarobić.

 15. @ Norbi, świetnie że się zgadzamy!!!
  Ale – dopóki Puławska nie będzie szersza na odcinku piaseczyńskim (na płd od Energetycznej+obwodnica Piaseczna), dopóki światła na Puławskiej będą ustawione tak, że jak ruszasz z pod świateł, to kolejne za 200 metrów właśnie zmieniają się na … czerwone tworząc „sztuczny spowalniacz” – to mieszkańcy JULIANKI i okolic (na przeciw cmentarza komunalnego) będą objeżdżać Julanowską do Jagielskiej – i pojechaliby dalej – ale „w poprzek” tym razem stoi Las Kabacki – i musza dojechać do Puławskiej. Problemu „przebicia się” przez Las kabacki nie rozwiążemy, ale trzeba głośno mówić o konieczności powstawania nowych dróg lokalnych i „przelotowych” obwodnic, a także rozwijać komunikację zbiorową. Ciekawe co na to ci, co są odpowiedzialni za wieloletnie zaniedbania w tej dziedzinie…

  • Puławska potrzebuje Puławskiej-bis, albo budowy wiaduktów na każdym skrzyżowaniu.

   Jak na Alejach Jerozolimskich na odcinku od Bitwy Warszawskiej do wyjazdu na Pruszków pobudowano wiadukty, to ruch tam wygląda zupełnie inaczej niż parę lat temu. Korki zniknęły.

   A jak nie wiaduktów, to chociaż dodatkowego buspasa, jako alternatywy dla aut. A tu koszt do zysków jest już śmieszny, bo jest porównywalny do planowanej ścieżki rowerowej po obu stronach Puławskiej.

   Pytanie czy Piaseczno cokolwiek za tym lobbuje? OK, to nie jest teren administracyjny Piaseczna, ale być może jakieś działania w sojuszu z Lesznowolą można by prowadzić. A może nawet współfinansować?

 16. Nic nie robią i nie lobbują!

  • Stąd pora podziękować Dąbkom, Zalewskm którzy rządzili tu wiele, wiele lat i skutki tego mamy jakie mamy. Lis choć rządził tylko 4 lata, też nie wykazał się przesadnie (choć coś tam na Józefosławiu się ruszyło). Pora poszukać następnych – gorsi nie będą, a przynajmniej nie będą związani z lokalnym układem deweloperskim, i może będą mieli szersze spojrzenie, i może będą chcieli rozwiać coś więcej niż tylko swój majątek. Tylko trzeba uważać na zastawiane pułapki, czyli na przykład kilka komitetów wyborczych organizowanych przez te same osoby które chcą się nadal utrzymać przy władzy.

   • Gdyby ktoś ci nie wybudował domu to nadal mieszkałbyś w kurniku.

   • Do Gminy wybory są większościowe.
    Po wyborach nie będzie śladu po komitetach!
    Zostaną ludzie-radni niezależni,oprócz ludzi z PiS czy PO.
    Nie siejmy teorii spiskowych.To nie parlament!

 17. Moi drodzy kazda władza robi to na co wyborcy pozwalają. Siedzimy w domu, nie przychodzimy na zebrania wiejskie… A rządamy. Ci co rządzili raczej nie muszą powielać majątków. Gorzej z nowymi, zanim się wdrożą…czas… A jak się zachłysną władzą…to różnie może być:) A my dalej bez chodników i dróg:(

  • A moim zdaniem pomnażanie majątku możliwe jest w przypadku wieloletnich rządów, nowy burmistrz/starosta na początku swej kadencji nie będzie myślał o pomnażaniu majątków, nim narodzą się jakieś ukłądy trochę czasu minie. Pan burmistrz Lis był chwalony przez radnych, on podonież nie wdawał się w układy…

  • He, he… Jasne. Czy Janukowicz lub Putin też pewnego dnia uznali że już mają wystarczające majątki? Skąd, póki mogą napychają się dalej. Nie ma nic zdrożnego w majątku gdy pochodzi z pracy, z jasno udokumentowanych źródeł. A jak urzędnik, przy urzędniczej pensji ma majątek w nieruchomościach w gminie gdzie urzęduje… Sorry… Za dużo możliwości na wykorzystanie swoich układów.

 18. Samo wybranie starosty to już układy:)
  A jak się wejdzie w politykę, to inaczej sie niestety nie da, bo nic się nie osiągnie …
  Mówie o celach, a nie o majątkach

 19. Kpina,!!!! czyli budowa w 2018 albo pó|niej !!!!

 20. Gmina piaseczno nie lubi budować drog, niestety!

 21. Dąbek którego co niektórzy z taką zawziętością atakują właśnie rozstrzygnął przetarg na następny odcinek Cyraneczki.
  To jest Facet konkretny nie opowiada głupot jak niektórzy na tym forum tylko robi.
  Wasz protegowany i atakujący Leśniak i KNK robiliby przy tym niesamowitą propagandę a facet na was nie zwraca uwagi tylko swoje robi.
  Mieszkańcy to wiedzą i udowodnią co niektórym ,ze wasze puste gadanie nikt nie wierzy.
  Dzięki niemu mamy naprawdę piękną ul.

  • jedną ulicę przez 20 lat rządów, wielki sukces

  • A gmina da mu znów pieniądze na realizację ?
   Czy dałby radę zbudować choć jeden odcinek bez pomocy gminy ?
   A czy znowu zaprojektował wysepki autobusowe tylko z południowej strony ?
   Czy znowu ten konkretny facet postawi kilka latarni na środku chodnika i ścieżki rowerowej.
   Ile tym razem jego działek będzie musiała gmina od niego wykupić by potem je przekazać powiatowi by pozwolenie na budowę nie musiał załatwiać obcy powiat ?

   Z jednym co napisałeś muszę się zgodzić : ‘facet na was nie zwraca uwagi’. No właśnie gdzie jest jego program, czy i w jaki sposób informuje wyborców o tym co ma zamiar zrobić. Gdzie on w ogóle jest. Czy ma się zamiar spotkać z mieszkańcami J przed wyborami ? Czy on nas w ogóle szanuje. Tu mas chłopie rację nie zwraca na nas uwagi.

   • Czlowieku o czym ty bredzisz!!! Gdyby nie Dąbek, byłyby pieniadze na Cyraneczki na papierze…a gmina robilaby koncepcje. To standart. Cieszmy sie piękną ulica.. i walczmy o inne!

    • Brak odpowiedzi na jakiekolwiek moje pytanie. tylko propaganda i wodolejstwo.

     • Ziutek propagandę siejesz ty. Powiat nie ma dróg na Józefosławiu, zapamietaj na zawsze. Cyraneczki powstaje bo starostą jest facet od nas.

 22. A ile wybudowała gmina?

  • No choćby wybudowała Cyraneczki. Połowa kasy dała gmina + wykupiła działki pod ulicę. Czyli Cyraneczki wybudowała gmina z mniejszościowym udziałem powiatu.

 23. Racja ,,arety „mówimy tutaj bzdetach i o wirtualnej przebudowie Geodetów a tymczasem zaraz rusza kolejny odcinek Cyraneczki do Sybiraków!

  Dlaczego portal J24 nie informuje nas i -przede wszystkim- mieszkańców Le Village o tym sukcesie tylko wrzuca jakieś nudne tematy….

  Jak tak dalej pójdzie to przestanę tu zaglądać (ku radości niektórych hejterów) i przerzucę się na inne forum…

  • Marcin nie rób tego. Nie odchodź. Bez Ciebie to będzie już nie to samo. Ja wiem że portal jest stronniczy że portal też należy do spisku. Że portal nie docenia tych 400 metrów Cyraneczki – głupi portal. Ale sam widzisz, spisek się szerzy a Ty chcesz opuścić plac boju w takim momencie gdy wszystkie ręce na pokład. Wytrzymaj jeszcze te dwa tygodnie potem nagroda i wczasy. I znów będzie po staremu. Wiem że dasz radę.

 24. Wobec tego zostanę jak na harcownika przystało …

  Portal jest związany z Radną KNK . To nie tajemnica!
  Ziutek :
  Cyraneczki jest jedyną zrealizowaną nową drogą od dekady, czy tego chcesz czy nie!
  Jeśli Gmina nie chce albo nie umie budować dróg ( doliczyłem się chyba z pięć lub siedem zrid ów przez 4 lata) to niech buduje Starosta…
  Gdyby Starosta był z Konstancina, Piaseczna lub Góry K.to nie byłoby Cyraneczki tak jak nie ma rozbudowy Julianowskiej czy Geodetów czy Wilanowskiej.

  • Starosta umie budować, zwłaszcza swoje, a nie nasze.

 25. Myślę ze robi i to i to. Ważne ze my na tym korzystamy.
  Powiat na tym terenie nie ma żadnych dróg, więc cieszmy się ,ze sołtys włączył się w budowę Cyraneczki i to skutecznie.

 26. Obietnice ogłoszone miesiąc przed wyborami…// 2 lata planu a dopiero po dwóch latach budowa…- TRAGEDIA I ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Do tej pory już dawno wiele osób stwierdzi, że lepiej mieszkać gdzie indziej…

 27. 動画共有サイト YouTubeは世界の最大のリーディング最大であり、誰もそれを打ち負かすことはできません。一人一人がアップロード 映画ユーチューブでその後 取得埋め込みコードとポストをどこでも% Projekt przebudowy Geodetów ma być gotowy do 2016 … projekt. | Józefosław 24.pl – portal informacyjny Józefosławia Julianowa i okolic. Obejmuje miejscowości – Józefosław Julianów Piaseczno. %。
  モンブラン ボールペン http://www.midmarkcap.com/

 28. If some one needs to be updated with latest technologies after that he must be visit this site Projekt przebudowy Geodetów ma być gotowy do 2016 … projekt. | Józefosław 24.pl – portal informacyjny Józefosławia Julianowa i okolic. Obejmuje miejscowości – Józefosław Julianów Piaseczno. and be up to date every day.
  coach madison http://outletbrandshop.com/totes-madison-c-246_262_267.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*