PWiK Piaseczno

Od lipca w gminie Piaseczno wzrosną opłaty za odprowadzanie ścieków

Od 1 lipca 2015 roku wzrosną stawki za odprowadzanie ścieków. Radni gminy Piaseczno na ostatniej sesji zatwierdzili propozycje przedstawione przez panią prezes PWiK.

Cena za odprowadzenie 1 m3 ścieków wzrośnie z 7,29 zł do 8,91 zł. Podwyżka spowodowana jest inwestycjami, do których szykuje się PWiK Piaseczno m.in. wymiana wodomierzy (koszt 800 tysięcy złotych).

Poniżej wypowiedzi radnego, byłej radnej i kandydata na radnego :

Józef Osławski Jaka bzdura, jakim cichaczem? są terminy określone ustawą. Gdzie jest ta podwyżka za wodę? więc bzdua do kwadratu. a może włączycie się w kampanie przyłaczania się gospodarstw do kanalizacji? wtedy ceny za odprowadzenie ścieków spadną, co bylo powiedziane na sesji. ale to was nie interesuje, bo przecież lepiej jak jest gorzej niż lepiej, bo mozna sadzić takie teksty.

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk Józef Osławski Szanowny Panie Radny Widz! Przede wszystkim, proszę nie krzyczeć. Udostępniłam informacje o podwyżce, ponieważ uważam, że jest to dla mieszkańców ważna informacja. Smutne, ze nie zrobili tego sami radni. Nie poinformowali. Komentarz Pana Mariusza Mariusz Kujaszewski, jest jego osobista refleksja, do czego ma prawo. Po drugie, wg informacji przekazywanych radnym, pod koniec ubiegłej kadencji, do przyłączenia zostało jeszcze jakieś 800-900 gospodarstw. Część z nich nie może być przyłączona z przyczyn technicznych. Jest także część osób, których, na takie przyłączenie, po prostu, nie stać. Również w poprzedniej kadencji, zgodziliśmy sie, jako Rada Miejska na włączenie do naszych oczyszczalni, odbiór ścieków z Prażmowa, po to własnie, m.in., aby spółka PWiK miała dodatkowy zysk i nadmiernie nie obciążała kosztami mieszkańców Piaseczna. Prognozowany dochód z Prażmowa kształtował się w granicach przewidzianych za wymianę wodomierzy. Spółka nie jest dobrze zarządzana i czym świadczą, chociażby ostatnie fakty związane z nieuczciwym finansowaniem prywatnych rachunków panów prezesów. Dotyczy to również poprzedniego prezesa, pana Woźniakowskiego. Kwota podwyżki dla mieszkańców Piaseczna nie jest mała. Wynosi prawie 20% na odbiór ścieków. Cena wody wprawdzie zostaje na tym samym poziomie, jednak zlikwidowaliście Państwo dopłatę 1zł za m3, co de facto oznacza dla każdego Kowalskiego czy Osławskiego ponad 30% podwyżkę. Czytając Pana różne komentarze, aż ciśnie się pytanie – kogo Pan reprezentuje? Mieszkańców, czy partie władzy? A może został pan nowym rzecznikiem PO? Przypomnę zatem, że mieszkańcy mają prawo nie wiedzieć o różnych sprawach. Rolą radnego jest informowanie i wyjaśnianie, a nie besztanie i pouczanie w niegrzecznym tonie, do tego ukrywając pod pseudonimem swoja prawdziwa tożsamość. Link do uchwały dla zainteresowanych.

Andrzej Sochocki Nowa Pani Prezes Rudzińska-Mękal, jest efektem targu politycznego p. Burmistrza Lisa. Ta Pani miała się zajmować pozyskiwaniem środków zewnętrznych -chyba jej idzie znakomicie, skoro po niespełna pół roku awansowała na fotel prezesa, a środki zewnętrzen pozyskuje …od mieszkańców, podwyższając opłaty. Szanowna Pani Katarzyno -p. Robert Widz reprezentuje napierw interesy swoje, później partii PO, mieszkańcy dla Niego się wogóle nie liczą -przecież zagłosowali… Piszę to na podstawie osobistych doświadczeń z p. Widzem.

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk Pan radny Widz vs. Józef Osławski, wielokrotnie w swoich wypowiedziach i przekazach pokazał, że powtarza płytkie, powierzchowne informacje urzędników bez zgłębienia tematyki, w kwestii której się wypowiada tudzież głosuje. Radny nie musi znać się na wszystkim. Jednak kiedy zaczyna pouczać mieszkańców i traktować ich jak przedszkolaków, byłoby na miejscu, aby sam posiadał merytoryczna wiedzę w kwestii, w której się wypowiada. Dodam również, Panie Radny, że mieszkańcy nie muszą, ani wiedzieć, ani pamiętać, kiedy są ustalane taryfy PWiK. I nie musza znać wszystkich ustaw. Po to własnie wybierają sobie reprezentantów. Przepraszam, że to powiem, ale po raz kolejny jestem zniesmaczona językiem komunikacji używanym przez Pana Radnego Roberta Widza.

Powyższe wypowiedzi są komentarzem do podwyżki stawek za ścieki. Pochodzą z grupy społecznościowej FB Józefosław i Julianów

Więcej na temat PWiK Piaseczno :

Prezesi zarządu PWiK Piaseczno zwolnieni !

PWiK w styczniu zmniejszy twardość wody dostarczanej do Józefosławia ?

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Nowa Pani Prezes PWiK wykazała się nieudolnością w Urzędzie Marszałkowskim ( jako Radna) w lobbowaniu na rzecz budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 721 od Mleczarskiej do Julianowskiej.

  Jest to droga w fatalnym stanie i jedna z najbardziej kluczowych dla Piaseczna ( oprócz Puławskiej).

  Jest to o tyle przykre, bo dla tej inwestycji Wojewoda wydał w dniu 17.09.2013r. decyzję ZRID ( nr 295/2013).
  Czyżby kolejne setki tysięcy zł.w błoto?

  Planowana 20 procentowa podwyżka opłat za ścieki to przegięcie!

 2. mój wodomierz jest sprawny , nich spierd….a…ją złodzieje

 3. No nieźle- w naszej gminie ścieki stają się bezcenne. Czy jest jakis sposób na chamowanie takich działalnosci ?- przecież niedługo to będzie trzeba zacząć zwracać uwagę na to ile się wody zużywa -zwracać bardzo dokładnie bo to się zrobi drogi interes. I kolejny raz widać po co mieszkańcy potrzebni są gminie….bo raczej nie gmina mieszkańcom…

 4. Analizując ceny odprowadzenia ścieków, to będziemy mieć jedną z większych stawek w kraju…

 5. Przecież trzeba za coś kupić drogie pióra,paliwo czy zegarki, albo sfinansować studia MBA, czy koszykówkę.

  Ponadto,gdy Prezes spółki gminnej jest z nadania politycznego i nic nie kuma w branży wod-kan to zawsze zatrudnia się zaufanego v-ce Prezesa-fachowca do pomocy.
  A to kosztuje….

 6. Pani prezes jeszcze do niedawna zelazny działacz PiS.
  No cóż w Piasecznie rządzi POPiS.
  To się i popisują, a my za to płacimy.

 7. jgevgisdamdwrdapcqbtbtqegby
  home https://hoverboardsafe.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*