Wizualizacja Galerii Piaseczno

„Wraz z planowaną rozbudową CH Auchan, dostrzegamy w szczególności następujące ryzyka”

Szanowni Państwo,

otrzymałem informację, iż w dniu dzisiejszym (1.07.2015) w trakcie 10 Sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, Zdzisław Lis – Burmistrz Piaseczna poinformował, że w najbliższy piątek (3.07.2015), a więc już pojutrze, o godz. 10.00 będzie miało miejsce posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Piasecznie – Komisji Polityki Gospodarczej, podczas którego przedstawiciele inwestora zaprezentują plany związane z rozbudową CH Auchan.

Jak wielokrotnie zwracałem Państwu uwagę, rozbudowa centrum handlowego tak blisko nas w istotny sposób wpłynie na nasze warunki bytowe.

Wraz z planowaną rozbudową CH Auchan, dostrzegamy w szczególności następujące ryzyka:

- otworzenie ul. Tulipanów na ruch towarowy do CH Auchan;

- otworzenie ruchu towarowego do CH Auchan przez osiedle „Przy Kamieniu”. Burmistrz Piaseczna w piśmie skierowanym do Stowarzyszenia Tulipanów jasno wskazał, iż elementem ‘negocjacji’ Gminy z CH Auchan jest też budowa łącznika pomiędzy ul. Tulipanów a ul. Rubinową – cel takiego łącznika w kontekście rozbudowy CH Auchan wydaje się być oczywisty – umożliwienie dojazdu samochodów dostawczych do CH Auchan także przez teren osiedla „Przy Kamieniu”;

- budowę dodatkowej drogi dojazdowej dla ruchu towarowego do nowobudowanego centrum pod oknami posesji przy ul. Rubinowej – droga przez teren Policji;

- zwielokrotnienie ruchu samochodowego w CH Auchan wraz z planowaną budową centrów handlowych na terenie KPGO Mysiadło może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego naszej okolicy poprzez zablokowanie dojazdu przez ul. Geodetów do ul. Puławskiej;

- degradacja warunków środowiskowych – m.in. zwiększenie poziomu hałasu, zanieczyszczenie powietrza.

Biorąc pod uwagę, iż dotychczas Burmistrz odmawiał nam jakichkolwiek bieżących informacji dotyczących planowanej rozbudowy CH Auchan tłumacząc to, iż ze spotkań Gminy i przedstawicieli CH Auchan nie są sporządzane jakiekolwiek notatki/raporty, a spotkania są umawiane tylko telefonicznie, piątkowe posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej może być pierwszą i najprawdopodobniej ostatnią okazją poznania faktycznego (przynajmniej aktualnego na dzień dzisiejszy) kształtu planowanej inwestycji i zgłoszenie do niej ewentualnych uwag i wniosków.

W związku z powyższym, proszę Państwa, o ile macie taką możliwość, o przyjście w piątek na posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej, które odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno o godz. 10.00, aby zamanifestować nasze zainteresowanie przyszłością naszej okolicy.

Pozostawienie całkowitej swobody działania inwestorom jak i brak naszego zaangażowania może bowiem skutkować zrealizowaniem inwestycji, która w sposób nieodwracalny może doprowadzić do istotnej degradacji naszych warunków życia.

Przemysław Mach

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Tulipanów

Więcej o inwestycjach w pobliżu Józefosławia:

Tak będzie wyglądała Galeria Piaseczno

Hurtownia Selgros po sąsiedzku z Józefosławiem

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ?

Zobacz jak będzie wyglądać Galeria Piaseczno Auchan

Rozbudowa Auchan

Rozbudowa CH Auchan i parking przesiadkowy – wspólna interpelacja E. Szweycer, J. Wierzchowskiego, K. Nowocin – Kowalczyk i H. Krzyżewskiej

Auchan zainwestuje, żeby nie zakorkować Geodetów

Rada miasta nie zgodziła się na sprzedaż działki dla Auchan

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak

Paraliż komunikacyjny Józefosławia

„Tulipanów będą jeździły tiry, Geodetów i Józefosław staną w jednym wielkim korku a market po wykupie za niewielkie pieniądze trzech działeczek” – więcej informacji o wczorajszym głosowaniu

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Historia Józefosławia

Las Kabacki

Kościół Parafia Rzymsko – Katolicka Świętego Józefa Opiekuna Pracy

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (33)

 1. 1) Otworzenie ulicy Tulipanów oraz Rubinową, bo tak chce się Auchan przebić, i takie przebicie jest wyrysowane na istniejących planach.

  2) Podwojenie ruchu do i z Auchan, skutkiem czego będzie znacznie większe zatłoczenie na ul. Geodetów, która już dziś jest niemożliwie zatłoczona w godzinach popołudniowych. Ruch na Geodetów może odbywać się przez obecny wyjazd z Auchan (który pierwotnie miał być tylko drogą ppoż, a stał się regularnym wjazdem/wyjazdem) jak i via Tulipanów lub od Rubinowej.

  3) Zwiększenie ruchu na Puławskej, ponieważ już dziś część Ursynowa jeździ do Auchan na zakupy (taniej niż w Realu), a duża galeria handlowa na 250 sklepów zwiększy ilość chętnych z Ursynowa. Ściągną też ludzie z Góry Kalwarii i okolicznych przedmieść (do tej pory jechali na przykład do Janek).

  4) Znacznie częstsze zalewanie skrzyżowania Tulipanów-Geodetów, które już dziś zamienia się w jeziorko przy większych opadach. Auchan chce ze swoich terenów, przez ulicę Tulipanów (po jej rozkopaniu) odprowadzać tam wodę. Tulipanów ma spadek od terenów Auchan do właśnie tego skrzyżowania.

  5) Lokalny hałas i smród z części logistycznej zapewniony.

  6) Obciążenie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, która już dziś kiepsko przędzie. Przy okazji, jakie ciśnienie wody było wczoraj wieczorem?

  7) Więcej samochodów dostawczych na Puławskiej i Geodetów.

  8) Zabetonowanie kolejnych tysięcy metrów kwadratowych zieleni, więc ryzyko powodziowe wzrasta (parę lat temu w Piasecznie była powódź, Jóżefosław też u cierpiał).

  9) Zanieczyszczenie powietrza (tam ma powstać kotłownia i generatory na olbrzymi obiekt porównywalny do Galerii Mokotów).

  10) Likwidacja sporej ilości sklepów (konkurencja), także w centrum Piaseczna. Oddziaływanie będzie duże.

  11) Razem z planowanym handlem na terenach po Eko-Mysiadło, na działce obok Fashion House, i na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej (dawna IMOLA) będą tu drugie Janki, z dodatkową ilością ruchu samochodowego dedykowanego do sklepów jak w Jankach.

 2. A POTEM MÓWIĄ, ŻE TO WINA MIESZKAŃCÓW BO NIE BYŁO ICH NA ZEBRANIACH …

  Biorąc pod uwagę, iż dotychczas Burmistrz odmawiał nam jakichkolwiek bieżących informacji dotyczących planowanej rozbudowy CH Auchan tłumacząc to, iż ze spotkań Gminy i przedstawicieli CH Auchan nie są sporządzane jakiekolwiek notatki/raporty, a spotkania są umawiane tylko telefonicznie, piątkowe posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej może być pierwszą i najprawdopodobniej ostatnią okazją poznania faktycznego (przynajmniej aktualnego na dzień dzisiejszy) kształtu planowanej inwestycji

 3. A ja nie mogę się doczekać rozbudowy, obecny budynek jest w tragicznym stanie:)

  • Jakie zalety przyniesie rozbudowa? Oprócz znacznie większych korków na Puławskiej i kompletnego zablokowania dojazdu do Józka przez Geodetów? I bez rozbudowy o 17:00 czy 18:00 przejechać nie można, a co będzie po rozbudowie?
   To będzie obiekt jak Galeria Mokotów, zakorkuje okolice nawet w zwykłe dni. W weekedny będzie gorzeij, a w okresy przedświątecznej gorączki zakupowej to już będzie Armagedon.
   Czy szwędanie się po galeriach handlowych to naprawdę najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu?

   Pracy to nie da, tylko kiepskie umowy śmieciowe dla sprzedawców. Najemców niewiele zarobi, bo czynszami Auchan wszystko od nich wyciągnie.

   Jakoś nie widzę żadnych zalet tego obiektu. Problemów za to mnóstwo. W dodatku jak już powstanie, to zostanie i zmieni Piaseczno, a szczególnie Józka i okolicę na kilkadziesiąt lat. Nieodwołalnie.

   Jeśli miałby powstać, to MUSI zainwestować dziesiątki milionów w okoliczne drogi, ekrany ochronne, kanalizę i deszczówkę, wodę, nasadzić zieleni, i ogólnie zminimalizować wpływ który i tak będzie negatywny. Przecież on narzuci gminie duże koszty – ludzie będą domagać się potem zmian jak zobaczą skutki. Inwestycji za dziesiątki milionów.
   Oni tu zarobią miliardy w perspektywie wielu lat, stać ich.

   Wyobrażam sobie gruntowną przebudowę okolicy, Geodetów, droga przez teren policji, wiadukt Geodetów-Puławska, ścieżki rowerowe, plac zabaw, rondo, ekrany akustyczne dookoła inwestycji i nasadzenia zieleni (może zieleń na dachu?), przejście piesze nad Puławską, rondo Wilanowska-Energetyczna-Geodetów, podziemne zbiorniki retencyjne, stacje Veturillo… Niezbędne przekierowanie ruchu na Energetyczną z Geodetów, a już w żadnym wypadku nie wpusczać ruchu na Rubinową, Tulipanów i wycofać go z Geodetów. Grube inwestycje a nie jakieś ich symulowanie.
   Jak nie, niech się budują gdzie indziej a nie w środku gęsto zaludnionego terenu.

   Pytanie czyj interes będą reprezentować urzędnicy? Mieszkańców czy Auchan?

   • Zgada się – to typowy przykład prywatyzacji zysków i upaństwowienia kosztów.
    Patologiczny układ, gmina będzie dokładać do tej galerii przez dziesięciolecia.

    Ja chciałbym żeby ta galeria powstała, ale nie na nasz koszt.

    • Dla porównania kilka kilometrów dalej w Wilanowie,
     Auchan wykłada 100 mln na infrastrukturę wokół galerii o połowę
     mniejszej.

     • najwięcej zyskają urzędnicy i reszta towarzystwa no wysokich stołkach ,a pospólstwo niech się martwi ,stoi w korkach,a jak im źle niech się wyprowadzą
      jak zwykle będzie multum nieprawidłowości za które nikt nie odpowie
      kolej rzeczy powinna być taka że jak wszystko w koło Auchan zrobi i przygotuje wtedy dopiero będą mogli się rozbudować ,tak to będą obietnice i odwlekanie w nieskończoność

  • lgieyhxaclsztrrxzigrunajzs
   home http://www.alienwheel.es

 4. Niestety godziny w jakich się odbywają posiedzenia dla pracujących nie są dogodne- nie każdy może się zwolnić, czy później pojawić się w pracy. W końcu na coś wybieraliśmy Radnych z naszych rejonów by byli naszym głosem. Przeczuwam,że Auchan stanie się naszym ”przekleństwem”po rozbudowie,a nie chcę myśleć co się będzie działo w jej trakcie…Jeszcze żeby miało być tu kino, a tak…
  Rozbuduje się Auchan, kiedyś Cyraneczki połączy się z drogą na Konstancin- czy ktoś kiedyś pomyślał co nas wtedy czeka? Przez Józefosław będzie przejazd dla kierowców z Konstancina i wszelkich pobliskich miejscowości by ominąc te kilka świateł na Puławskiej.Wszyscy skupiliśmy się by Cyraneczki powstawała ,ale skupiamy się na odcinkach, które obsługiwać będą jakby środek naszych miejscowości- a za mało na wylotach-wiem bo to zbyt odległe skoro wszystko tyle trwa ( ale to jest mega ważne!!!). Chyliczki ,obecnie spokojne i dość kameralne, całkowicie zmienią swój charakter.Wiem wiem ,że to pieśń przyszłości,ale aż mi się włos na głowie jeży jak widzę oczami wyobrażni skrzyżowanie Cyraneczki z drogą wzdłuż torów( która ma mieć wysoką kategorię-chyba po 2 pasy w obie str mają być ?).Otworzymy Józefosław na taki ruch,że to co teraz- to będzie ”miłe” wspomnienie do którego będziemy wracać ,choć obecnie każdy radziłby puknąć mi się w czoło. Co o tym myślicie ?. Czarno to wszystko widzę -ale jak tak patrzę na różne części stolicy ,wjazdy, wyjazdy to obawiam się ,że szykuje się nam niezły armagedon tutaj w przyszłości i to nie tylko za sprawą rozbudowy Auchan.

 5. Moi Drodzy, decydując się na mieszkanie w okolicach Warszawy powinniscie byc swiafomi, że teren się będzie rozwijał a nie stał w miejscu i był małą niezauważalną miejscowością. Rozumiem Wasze obawy ale taki rozwój sytuacji jest nieunikniony i dla pocieszenia napiszę – lepiej nie będzie

 6. Gmina na wznowienie rozmów dot. negocjacji z Auchan czekała chyba na wyjście z więzienia Krzysztofa K. jako że znany jest z niezwykłego daru i umiejętności negocjacji ;-)

  • Sorry, oczywiście chodziło mi o Łukasza – mosze i nie on negocjuje ale żeby się nie okazało że CBA zamknię kolejnego pracownika gminy ;-)

   • Ale oni nie negocjują w hotelach tylko w urzędzie

    • W urzędzie są urządzane teatrzyki dla mieszkańców, prawdziwe negocjację odbywają się właśnie w hotelach…

 7. Chyba Łukasza K….

  Nie sądzę żeby Moshe i Łukasz pośredniczyli w tych rozmowach.

 8. Chcemy nowoczesnej galerii z kinem!
  Ten dwudziestoletni blaszak powinien przejść do historii !

 9. Nie widzę ŻADNYCH korzyści dla mnie jako mieszkańca Józefosławia. Kino mam na Imielinie, sklepów wszędzie pełno i blisko. Jestem przeciwny rozbudowie, tutaj nie ma infrastruktury na takie rzeczy.

 10. Wychowałem się w tych okolicach, pamiętam jak się wszystko rozbudowywało. Najpierw powstawały domki jednorodzinne chodziło się do szkoły w Dąbrówce a na Julianowie i Józefosławiu praktycznie nic nie było nawet dróg totalna wieś, ale wszyscy się znali razem się chodziło lub jeździło np. motorynkami albo rowerami do szkoły. To były bardzo fajne czasy. Ale czasy się zmieniły. Ludzie zaczęli migrować za pracą i wszystko sie pozmieniało. Oprócz wspomnianych domków zaczęto budować osiedla, ludzie zaczęli się osiedlać w naszej okolicy i NIE MAM NIC PRZECIWKO.
  Taka kolej wielkich miast czy to w Polsce Europie czy na całym Świecie. I nie unikniemy tego że będą powstawały centra handlowe szczególnie że Auchan był tu pierwszy niż 99% mieszkańców Józefosławia czy Julianowa. Też wolałbym żeby było cicho i spokojnie. Ale to trzeba się wyprowadzić na wieś i to nie taką jak J&J tylko jakieś 100 km od warszawy albo i dalej, zresztą teraz większość mieszkańców pochodzi właśnie z takich okolic i nic dziwnego że wszystko im przeszkadza.
  Inna sprawa że nie ma dróg i infrastruktury ale to trzeba by wrócić do lat 90 i zacząć od nowa a nie budować bez planu zagospodarowania. I tu trzeba mieć pretensje do lokalnych polityków a nie jak są wybory to się jedzie głosować w rodzinne strony. Ja jestem za rozbudową Auchana i jak politycy nie potrafili wynegocjować lepszych dróg to do nich miejcie pretensje, a że Auchan chce rozbudować CH tanim kosztem to chyba normalne to jest biznes, a co mają z tego politycy to można się domyślać. A co do korków i tak się nic nie pozmienia bo nie mam możliwości rozbudowy dróg a wszyscy mają teraz po dwa auta i jeszcze każdy z osobna dzieci do szkoły samochodem musi wozić. I tak pewnie jedziecie dzisiaj na zakupy do Auchan więc miłego upalnego dnia.

 11. Zgadzam się z przedmówcą.
  Tez jestem za rozbudową Auchan.

  Bałagan komunikacyjny to wina starego Piaseczna,które ma gdzieś napływową ludność z JJ i zawsze będzie oszczędne z inwestycjami na tym terenie.
  Serwują nam buble
  i tandetę.

 12. Czyli część osób godzi się na horror komunikacyjny bo będą sklepy? To że Piaseczno olewa infrastrukturę u nas nie jest argumentem za budową!

 13. Inwestycja Auchan w infrastrukturę w Łomiankach 75 mln, w Wilanowie 100 mln, a w Piasecznie? Chcą się tanio wykpić przy akceptacji urzędników. Oj, po wyborach jesienią wróci walka z korupcją to może dowiemy się czegoś ciekawego.

 14. Ale Auchan juz wybulił kilkanaście baniek na obiekt mostowy na Puławskiej !

  Wszystkie inne firmy np.Kaufland,Lidl,Biedronki, CH Josefoslaw z Piotrem i Pawłem, Alma,Technicolor,Piekut,Dr Eris , Multi Hekk,liczne magazyny i dealerzy samochodowi wybulili w kupie może połowę tego co Auchan…

  • Zrobił sobie ścieżkę do siebie. Pierwotnie ruch miał być na Puławską a na Geodetów miał być awaryjny wyjazd ppoż. jak jest każdy widzi. W pierwotnych planach wiadukt miał być Geodetów-Puławska-Łabędzia a nie do Auchan. Sorry, mówimy o inwestycji w okoliczną infrastrukturę w którą chcą wepchnąć dodatkowe 10mln aut rocznie. Nie o dróżkach do swojego sklepu.

  • Tak, zrobili wjazd na swój parking – imponujące

 15. Z tego co się orientuje jest to wersja minimalistyczna. To że wydano już ileś tam PLN nie oznacza że nie można zainwestować więcej w infrastrukturę!

 16. Ale każdy niech inwestuje po równo!
  Nie bądźmy Grekami…

 17. Propozycja wymagań od Auchan:

  1) rondo Geodetów-Puławska-Łabędzia z wiaduktem na Puławskiej

  2) kładka dla pieszych nad Puławską naprzeciw Auchan

  3) rondo na wyjeździe na Geodetów, poszerzenie Geodetów aż do Tulipanów, remont Geodetów do Wilanowskiej (małe ronda, dodatkowe fragmenty pasów na skręt, chodnik), oświetlenie Geodetów, zatoczki dla autobusów

  4) rondo Wilanowska-Geodetów i poszerzenie Energetycznej do wyjazdu z Rubinowej, tam rondo

  5) droga przez teren policji z Energetycznej do Auchan

  6) ścieżka rowerowa Auchan-Józefosław-nowy park-Las Kabacki

  7) zadaszone stojaki rowerowe przy Auchan + takie same przy Puławskiej przy przystanku autobusowym

  8) zadrzewienie terenów Auchan i ogrody na dachu nowo budowanej galerii

  9) ogrodzenie terenów wysokimi Auchan ekranami akustycznymi, porośniętymi pnączami

  10) place zabaw (na polach Lesznowoli naprzeciwko wyjazdu z Auchan na Geodetów, w mini-parku pomiędzy policją i Energetyczną) z doprowadzoną ścieżką rowerową i stojakami na rowery (plac przy CH Józefosław może być wzorem)

  11) żadnych połączeń terenów Auchan z Tulipanów i Rubinową, co najwyżej pieszo-rowerowe (to nawet zalecane)

  12) współfinansowanie drogi do planowanej Puławskiej-bis do węzła Lesznowola

 18. I jeszcze linia metro do Piaseczna i kompleks basenów ….

  • e tam, wystarczy tramwaj wzdłuż Puławskiej…
   Chce robić Auchan interesy w Piasecznie, niech jak w Łomiankach czy Wilanowie wyłoży te sto baniek na infrastrukturę a nie tylko kilkanaście. Co to my, gorsi od mieszkańców Łomianek czy Wilanowa? A może warto stamtąd zaimportować urzędników?

 19. Tak, tramwaj to świetny pomysł !
  Jestem za !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*