Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

„Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co mówią, jak głosują i jak pracują radni przez nich wybrani.”

Zestaw pytań do asystenta burmistrza Piaseczna Krzysztofa Kasprzyckiego:

Działając w oparciu o art. 61 Konstytucji RP oraz Ustawę o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.), proszę o udostępnienie następujących informacji:

1. Proszę o wskazanie, gdzie obecnie znajduje się w gminie monitoring. Jakie obiekty/miejsca są monitorowane i kto nadzoruje sprawne działanie systemu.

2. Proszę o przedstawienie mapy nielegalnych wysypisk śmieci na obszarze Gminy, zwłaszcza na terenach zalesionych. Kto kontroluje tę sytuację i kto przyjmuje zgłoszenia o podobnych zjawiskach, kto sprząta. Ile gmina płaci za nadzór i sprzątanie?

3. Jaki jest procent korzystania w gminie ze źródeł energii odnawialnej – w obiektach użyteczności publicznej, w gospodarstwach domowych? (wiatraki, biogazownie, panele słoneczne).

4. Jakie jest średnie roczne zużycie wody pitnej w gminie i czy gmina ma opracowany Program Ochrony Wody Pitnej?

5. Ile w latach 2010-2014 do dziś wybudowano w Piasecznie mieszkań w blokach, domach wielorodzinnych i osiedlach zamkniętych. Ile przybyło mieszkańców? Jak się ich liczba ma do możliwości istniejącej bazy oświatowej i usługowej. Czy powiększająca się liczba mieszkańców Gminy wpływa na stopę bezrobocia?

6. Proszę o odpowiedź na pytanie: gdzie opinia publiczna może się zapoznać z elektroniczną wersją protokołów posiedzeń komisji merytorycznych Rady Miejskiej Piaseczna. Jeśli nie ma takiej możliwości, to dlaczego? Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co mówią, jak głosują i jak pracują radni przez nich wybrani.

7. Proszę o upublicznianie list obecności radnych miejskich na sesjach Rady Miejskiej.

8. Proszę o przedstawienie wysokości zarobków urzędników gminnych od burmistrza do naczelników poszczególnych wydziałów wraz ze wszystkimi dodatkami i premiami.

Z poważaniem
Mariusz Kujaszewski
iTV Piaseczno

Źródło: ITV Piaseczno, 1 Września 2015

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

 1. „5. Ile w latach 2010-2014 do dziś wybudowano w Piasecznie mieszkań w blokach, domach wielorodzinnych i osiedlach zamkniętych. Ile przybyło mieszkańców? Jak się ich liczba ma do możliwości istniejącej bazy oświatowej i usługowej. Czy powiększająca się liczba mieszkańców Gminy wpływa na stopę bezrobocia?”

  Warto rozwinąć to pytanie.
  Ile mieszkań jest teraz w Piasecznie, i jak się to ma do osób zameldowanych?
  Na ile mieszkań wydano kolejne pozwolenia na budowę, a jeszcze ich nie odebrano?
  Ile pozwoleń na budowę planuje się wydać przez najbliższe 5 lat?

  Ile miejsc w przedszkolach i szkołach jest potrzeba statystycznie na jeden lokal mieszkalny?
  Ile ich przypada w Piasecznie?
  Ile miejsc w szkołach przypada na 1, 2 i 3 zmianę?

  Warto by nie tylko reagować na to co już się wydarzyło, ale planować z wyprzedzeniem.
  Z tymi mieszkaniami i pozwoleniami na budowę jest trochę jak z nielegalnymi imigrantami i uchodźcami. Jak się puści to na żywioł, to gmina nie wytrzyma. Dowolna ilość mieszkańc wybudowanych to paraliż infrastrukturalny, brak miejsc w szkolach i przedszkolach, korki, itp. itd. Może trzeba w pewnym momencie zmienić tak plan zagospodarowania, by zablokować budowę nowych mieszkań na jakić obszarach lub je poważnie ograniczyć?

 2. Teraz nic nie wiadomo co robią Widz i Sut. Pani Nowocin miała wady i zalety,lecz przynajmniej było wiadomo co robi i jakie interpelacje wnosi. Tera panie z tymi nowymi to nic nie wiadomo.

 3. Czy ktoś wie ile i jakie interpelacje złożyli Radni z JJ od czasu wyborów?

 4. Wszystkie interpelacje radnych wraz z odpowiedziami burmistrza powinny znajdować się na stronie Urzędu Gminy. Tak przynajmniej było w poprzedniej kadencji.
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska, radna

 5. Z przyjemnością poczytam.

  Nie chcę wracać do historii,ale jestem ciekawy kto i jakie interpelacje złożył w kadencji 2010-2014 w spr.szpetnych wiszących kabli i słupów przy ul.Julianowskiej.
  To wtedy był ten moment kiedy można było coś jeszcze zmienić tj
  faza projektowania, uzgodnień i uzyskiwania decyzji a także głosowania nad budzetem.
  Kto i dlaczego do tego dopuścił?

  • Wyborco, muszę wyjaśnić, że ulicę Julianowską zaprojektowano ok 5 lat temu. Jakby później zaczęto „grzebać” w kablach (też uważam, że są ohydne) – to do dziś ulicy by pewnie nie było :-(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*