Jozefoslaw24

Rzutnik za 3000 NA POTRZEBY SOŁECTWA – Fundusz sołecki rozdany

Rada Sołecka i mieszkańcy, którym chciało się przyjść na zebranie i wyrwać coś z wiejskiej kasy rozdysponowali środki z funduszu sołeckiego. Jak widać problem śmieci i braku koszy trzeba niedosłyszącym nagłośnić w sali gimnastycznej, gdyby to nie pomogło można niedowidzącym pokazać przy pomocy rzutnika jak wyglądają kosze na śmieci. 18.000 vs 7.225 ?!

Przeznaczono go na następujące przedsięwzięcia:

Zakupu sprzętu nagłaśniającego do sali gimnastycznej ZSP w Józefosławiu – 15.000 zł

Zakup rzutnika na potrzeby sołectwa – 3000 zł

Dofinansowanie dla biblioteki w Józefosławiu – 3000 zł

Utrzymanie dróg gruntowych w sołectwie – 5.000 zł

Utrzymanie i modernizacja strony www sołectwa – 500 zł

Wsparcie działalności Klubu Seniora w Józefosławiu – 3700 zł

Utrzymanie i rozwój terenów publicznych w sołectwie – 7.225 zł

RAZEM: 37.425 zł

źródło : Sołectwo Józefosław

Podoba ci się:

Komentarzy (18)

 1. Mieszkam tu od sierpnia nie wiedziałem nic o zebraniu. Niezły cyrk tutaj mamy taki mini sejm. 18 tys na elektronike jak nie ma koszy na śmieci?!!!! WTF !?

 2. Demokracja. Cwani chodzą na zebrania. Pierdoły biadolą bezczynnie. Dzieciaczki będą miały nagłośnienie. Śmieci do kanału się wrzuci.

  • ja chodzę na każde zebranie od 8 lat i nie nie jestem cwaniakiem, trzeba było przyjść na zebranie i coś konstruktywnego zaproponować (było 40 osób którym się jednak chciało) a nie potem hejtować. Łatwo jest krytykować sprzed komputera. Pozrdawiam hejterów zapraszam na następne zebrania są ogłaszanie na stronie sołectwa.

 3. Co do %^&^% z działkową w kierunku Konstancina?
  Kto z gminy w końcu się tym szajsem zajmie???

  • Popieram, co z tą Działkową ? Ile można tolerować dziurę na dziurze ?

 4. Aha, czyli sołectwo daje zezwolenie na śmiecenie, skoro nie ma gdzie wrzucać śmieci… Ok, no to śmiecę, gdzie mieszka sołtys? ;)

 5. Obok niego jest kosz.

 6. Za nagłośnienie dla szkoly powinna bulić Gmina i to nie ze środków funduszu sołeckiego!
  To przegięcie!

  Ponadto Zebranie Wiejskie nie służy prezentacjom na rzutniku, czy gwiazdorzeniu tylko
  powinno byc okazją do spotkania z Władzami Gminy np.z Radnymi, czy samym Burmistrzem,który ostatnio unika takich zebrań….
  Zebranie Wiejskie bez udziału Burmistrza i jego urzędników w największym sołectwie w Gminie jest nieporozumieniem.

  • wnioski o rozdysponowanie kasy było pisać samemu, tak jak seniorzy. Klub seniora dochodzi do perfekcji w wyciąganiu państwowej kasy, niech się spotykają na ścieżce „do lasu” za darmochę. Czy nie ma ważniejszych spraw do finansowania??? Rzutnik za 3000 to sobie też wybrali z górnej półki, może go przekazać do biblioteki? Pewnie będzie korzystał z niego Klub Seniora. Zagonić to towarzystwo do grabienia liści, zbierania śmieci, czyszczenia chodników, zbierania kup, albo czegoś tam jeszcze na świeżym powietrzu!

   • A wszystkie babcie do czyszczenia klozetów publicznych, co??? Wtedy byłbyś człowieku wreszcie zadowolony???

 7. Rzutnik się zawsze przyda.
  Obserwator nie pitol !

 8. tylko komu?

 9. Jeśli ktoś bywa na zebraniach mieszkańców, to wie, że i rzutnik i małe mobilne nagłośnienie jest potrzebne mieszkańcom właśnie. Po to, żeby nie „prosić się” w szkole, bo nie dają, ma być ten sprzęt zakupiony z f.s., a dysponować nim będzie Klub Kultury. Biblioteka też skorzysta. Trzeba było większą grupą przybyć, złożyć mądrzejsze propozycje i przegłosować je. Jak się olewa takie sprawy – to nie powinno się potem narzekać na decyzje tych, którym się chciało przyjść.
  A spotkanie mieszkańców z władzami zapowiedziane zostało na połowę października. Będzie można wylać jeszcze więcej pomyj.
  Życzę wszystkiego dobrego,
  Hanna Krzyżewska, radna

 10. Dysponować rzutnikiem powinna raczej Rada Solecka Jozefoslawia z nie Klub Kultury!

  • W komplecie z rzutnikiem będzie mobilne nagłośnienie, które będzie sfinansowane z f.s. Julianowa. No to chyba dobrze, że cały komplet będzie w jednym miejscu. Wreszcie co komplet, to komplet!
   Pozdrawiam,
   Hanna Krzyżewska, radna

   • Boże ale zamieszanie. Nic nie może być normalnie i po ludzku powiedziane.
    To jak w końcu jest :

    - Kupiliśmy nagłośnienie do sali gimnastycznej w szkole (‘Zakupu sprzętu nagłaśniającego do sali gimnastycznej ZSP w Józefosławiu – 15.000 zł’) czy też to nagłośnienie kupiliśmy ‘mieszkańcom’ i będzie znajdować się w Klubie Kultury, choć wraz z rzutnikiem będzie służyć ‘potrzebom sołectwa’ ?

    - Nagłośnienie sfinansowane jest z f.s. Józefosławia czy Julianowa ?

    Proszę się nie dziwić że ludzie się denerwują, jak informacja jest na takim poziomie.

    Proszę nie nadużywać argumentu że jak chce się wiedzieć to trzeba przychodzić na zebrania. Nigdy większość nie będzie przychodziła na zebrania a mimo to wszyscy mają prawo do prawidłowej informacji. Proszę nie traktować wszystkich którzy na forum pytają, czy mają wątpliwości jak hejterów. Pomimo stylu wypowiedzi proszę się jednak wsłuchiwać w głos mieszkańców. Mamy 21 wiek i ta forma prowadzenia dyskusji o lokalnych sprawach jest już i będzie w przyszłości dominująca. Zamiast traktować internautów jak wrogów lepiej brać pod uwagę również ich postulaty, choćby zgłaszane na tym forum nadzieje na zakup brakujących u nas koszy na śmiecie.

 11. Szanowna Pani Alutka
  Ma Pani link do oficjalnej strony Rady Sołeckiej gdzie opublikowane są wyniki głosowania. – Ma Pani. Tu jedynie jakiś artykuł w mało kulturalnym tonie.
  Wiążąca jest informacja na stronie RS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*