fot. KORWiN / ONR Piaseczno

„Starosta jest z PiSu – jak wiadomo, PiS oficjalnie opowiada się przeciwko imigrantom” – KORWiN i ONR przeciwko imigrantom w powiacie piaseczyńskim

Oddział piaseczyński Partii KORWiN oraz ONR Piaseczno, zorganizowały konferencję prasową przed budynkiem starostwa powiatowego. Tematem spotkania była sprawa przyjęcia muzułmańskich imigrantów na teren naszego powiatu, bez uprzedniej konsultacji z mieszkańcami.

Liderzy ugrupowania KORWiN Piaseczno: Jan Komosa i Robert Szymański oraz kandydat na posła Piotr Bryczkowski, i szef ONR Piaseczno: Tomasz Kalinowski, zaprezentowali petycję mieszkańców, sprzeciwiających się przyjęciu jakiejkolwiek liczby imigrantów.

Konferencja rozpoczęła się wytłumaczeniem, dlaczego spotkanie odbywa się przed siedzibą starosty:

-Może najpierw dwa słowa dlaczego petycję zgłaszamy do starosty. Mianowicie, starosta jest z PiSu – jak wiadomo, PiS oficjalnie opowiada się przeciwko imigrantom. Liczymy na to, że będzie on współpracował z mieszkańcami w tym zakresie – tłumaczył Jan Komosa – mieszkańcy wyrazili ewidentny sprzeciw, ponieważ w trzy dni, udało nam się zebrać ponad pół tysiąca podpisów, gdzie mieszkańcy wyrazili sprzeciw na przyjmowanie imigrantów na naszym terenie. Liczymy na to, że Starosta poprze ich swoim autorytetem w tym zakresie. Chcemy żeby jasno się opowiedział, ze jest z nimi, a nie z Platformą Obywatelską, która chce nam narzucić tych imigrantów.

-Proszę Państwa, jako Obóz Narodowo Radykalny, od początku staliśmy przy stanowisku, że nie można dopuścić do tego, by nielegalni imigranci byli narzucani przez Unię Europejską, czy w tym przypadku przez PO – mówi Tomasz Kalinowski – Jako ONR w Piasecznie, solidaryzujemy się z mieszkańcami. Razem z kolegami z partii KORWiN, zebraliśmy te ponad pół tysiąca podpisów w niecałe 72 godziny. Chcemy, żeby Pan Starosta Ołdakowski, wpłynął swym autorytetem na poszczególnych burmistrzów i konsekwencją były takie decyzje, jakie podjęli burmistrz Zamościa, Kraśnika czy Opola.

Poruszony został również temat obozu dla uchodźców w Lininie:

-Mieszka tam około 200 Czeczenów, wyznania muzułmańskiego. Trzy miesiące temu mieliśmy sytuację, gdzie narzucali swoje prawa – prawo szariatu – mniejszości, która w tym obozie mieszka czyli Ukraińcom i Gruzinom. Jest to skandaliczne zachowanie, i nie chcemy żeby rozszerzyło się to dalej na teren naszego powiatu. Dlatego też, napisaliśmy petycję, składamy ją na ręce starosty. Mamy nadzieję, że konsekwencję będą takie, że nielegalni imigranci nie będą rozlokowani na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Na pytanie o to, którzy mieszkańcy są inicjatorami i gdzie zbierane były podpisy, Tomasz Kalinowski powiedział:

-Podpisy zbierane były przede wszystkim w Piasecznie, Konstancinie, okolicach Góry Kalwarii czy to przez Internet, czy to bezpośrednio, były kierowane do nas, żeby ktoś się tym zajął. W związku z tym, że mamy zorganizowane struktury: ONR i Partia KORWiN w piasecznie – podjęliśmy działania, aby sprzeciwić się tym inicjatywom.

Następnie głos zaprał Pan Piotr Bryczkowski – Sekretarz Generalny Partii KORWiN:

-Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w Syrii dzieje się tragedia. Nie można powiedzieć, że my swoje serca zamykamy. Jest pani Miriam, jest fundacja Estera, która pomaga, sprowadza uchodźców chrześcijan do Polski, ratuje ich. Sprowadzani są za pieniądze zebrane przez fundację, sprowadzani za pieniądze prywatne. Jeżeli któraś z parafii chce zaprosić rodzinę z Syrii i im pomóc, nie mamy nic przeciwko temu. Natomiast mamy przeciwko tworzeniu obozów, w których ci emigranci będą przetrzymywani wbrew swojej woli. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w 90 procentach to nie są żadni emigranci, są to po prostu emigranci socjalni.

Po konferencji, uczestnicy udali się do gabinetu Starosty, gdzie została mu przekazana petycja.

Źródło: Biuro Prasowe KORWiN Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. KORWIN Z NARODOWCAMI ? SUPER …GRATKI DLA WYBORCÓW KORWINA PFF

  2. Nowy Starosta jeszcze nic nie pokazał w powiecie a już chce do sejmu.
    Czy to fair wobec wyborców?

  3. NIE FER JAK CAŁY TEN CYRK Z WIEJSKIEJ

  4. Niestety zawiodłem się na Staroście…29 października jeżeli będzie mi to dane to uargumentuje swoje racje. Z resztą będzie głosowana w formie uchwały moja skarga na Starostę Piaseczyńskiego skierowana do wojewody mazowieckiego dotycząca złego prowadzenia ewidencji stowarzyszeń. Mimo braku dokumentów potwierdzających legalność władz wydawano zaświadczenia o zewidencjonowaniu stowarzyszenia. Niektóre stowarzyszenia mimo, że są stowarzyszeniami zwykłymi, ale mają status uczniowskich klubów sportowych czy też będące spółką wodną na podstawie takie zaświadczenie mogą starać się o granty. Tego właściwie dotyczy ta sprawa. Dodatkowo Starosta nie zajął stanowiska w sprawie ostatniej sytuacji w gminie Lesznowola z nakazami zapłaty na rzecz Gminnej Spółki Wodnej Lesznowola. Spólka wodna wysyła wszystkim mieszkańcom nakazy zapłaty. Pozostaje pytanie jak weszła w posiadanie naszych danych (wiele wskazuje, ze ewidencja gruntów), a dodatkowo na jakiej podstawie nakazy, skoro nie jesteśmy jeszcze członkami tej spółki. Starosta milczy…, a powinien zająć stanowisko w sprawie ewidentnego łamania prawa przez zarząd spółki. Mieszkańcy kierują już skargi do Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych w tej sprawie…

  5. Starosta chce chyba przetrwać na stołku do kolejnych wyborów….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*