ul. Cyraneczki fot. Wspólne Razem

Burmistrz zmienia na lepsze ciężką pracą i „niegadaniem” ?

Wczoraj na portalu społecznościowym burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis (lub jego sztab PR) ogłosił, że rozpoczną się prace nad odwodnieniem Cyraneczki. Niestety w oświadczeniu brak konkretnych terminów.

„[Biuro] Już w zeszłym roku przeznaczyliśmy w budżecie 2016r. 100 tys zł na poprawę odwodnienia ul. Sybiraków. Nieznacznie podniesiemy – do poziomu ul. Cyraneczki, której powierzchnia jest nieco wyżej względem ul. bocznych- nawierzchnię ul. Sybiraków na odcinku ok. 100 metrów. Dodatkowo zostaną podniesione krawężniki wzdłuż jezdni, co zapobiegnie rozlewaniu się wód opadowych na działki mieszkańców. Cały ten zabieg spowoduje skierowanie i rozprowadzenie wód opadowych na ul. Cyraneczki. Ponadto jesteśmy na końcowym etapie rozstrzygnięcia przetargu na kompleksowe opracowania koncepcji – swoistej mapy drogowej – budowy odwodnienia dla tego obszaru. Dziękuję za wspacie Józefosław 2.0 ‪#‎zmieniamyPiasecznonalepsze‬ ‪#‎odgadanianieprzybędzie‬ ‪#‎cieżkapraca_niegadanie‬”

17 grudnia Rada Sołecka Józefosławia opublikowała na swojej stronie pismo wysłane przez Sołtysa Józefosławia do Starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Do dnia publikacji nie wpłynęła odpowiedź ze starostwa.

Szanowny Panie Starosto w imieniu mieszkańców Józefosławia zwracam się zprośbą w wyjaśnienie dlaczego na ostatniej sesji zostały zdjęte pieniądze z tak bardzo potrzebnie mieszkańcom Józefosławia i Julianowa ul. Cyraneczki.

Droga jest budowana od kilku lat we współpracy z Gminą Piaseczno, niepokoi nas fakt zdjęcia tak dużej kwoty środków (około 400 000 zł) pomimo zapewnień ,że budowa będzie nadal kontynuowana.

Jan Dąbek
Sołtys Józefosławia
04.11.2015r

Więcej:

Cyraneczki reprezentacyjnym bublem ?

”Istnieje mała szansa na budowę jeszcze w tym roku” – klątwa Cyraneczki ?

Jutro skwer, a w 2017 Geodetów ? Plan inwestycji w Józefosławiu i Julianowie – lata 2016-2018

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Chcieliśta to mata.
  Nowy Starosta nawet nie wie gdzie jest JJ.

  Podziękujcie takim hejterom jak Wiochmen alias Ziutek,którzy z Dąbkiem walczyli i go szkalowali.

 2. Przecież tam spływa woda z połowy Julianowa.
  Kiedyś woda spływała do rowu, a teraz Cyraneczki stanowi dla tej wody tamę.

  Podniesienie ostatniego kawałka Sybiraków, spowoduje
  że kałuża tylko się przeniesie.

  Deweloperzy zrobili ulice Julianowa po taniości, bez kanalizacji.
  A bezpośredni przepust z Sybiraków do rowu, bez osadnika itp.
  będzie chyba nielegalny.

 3. 400 tys zostawiłem mówi JAD. A projekt do realizacji zostawił ??

 4. Romuś .Projekt do realizacji też zostawił. Brakło przez cały rok tylko chęci realizacji.

 5. Nie wiem dlaczego takie projekty forsuje się bez konsultacji z mieszkańcami osiedla Le Village? Nie mamy nic przeciwko odwodnieniu Sybiraków pod warunkiem, że najpierw zostanie dokończona i odwodniona ul. Cyraneczki. Odwrotna kolejność będzie skutkować zablokowaniem wjazdu na osiedle przez jedyną bramę. W razie jakiejś tragedii, jeśli karetka czy straż nie będzie mogła wjechać, to już my się postaramy, żeby ktoś odpowiedział za taki bałagan.

  • Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem co ma Osiedle Le Village do odwodnienia ul. Sybiraków? Jak Wszyscy z Osiedla jeździli tą ulicą to z kimś konsultowali? Nie!
   Ul. Sybiraków zostanie swym poziomem dopasowana do Cyraneczki po to, żeby wody deszczowe wpłynęły do KANALIZACJI BURZOWEJ, która już wtedy będzie czynna. Kolejność zostanie zachowana. I nic tu nie ma do rzeczy miejsce zamieszkania radnej.
   Pozdrawiam,
   Hanna Krzyżewska, radna RM

   • Szanowna Pani Radno!
    Nie rozumiem zdania „Jak wszyscy jeździli tą ulicą, to z kimś konsultowali …” . No przepraszam, to jeżdżenie po drogach publicznych trzeba z kimś konsultować?

    Obserwuję różne Pani wpisy od kilku lat i różne przytyki do mieszkańców
    Le Village. Uważam, że zachowuje się Pani nie w porządku. Po pierwsze, to nie mieszkańcy osiedla je zaprojektowali i to nie mieszkańcy projektowali układ ulic w Józefosławiu i na taki układ się zgadzali. Ktoś w gminie Piaseczno wydał pozwolenie na takie osiedle i taki do niego dojazd i do tych osób proszę mieć pretensje, a nie do ludzi, którzy kupili domy, a deweloper mamił ich, że Cyraneczki lada chwila będzie zrobiona! Wszędzie między osiedlami powinny być przejazdy, bądź nawet tylko chodniki i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Dlaczego powstają kolejne osiedla bez przecznic, to tylko świadczy o głębokim braku wyobraźni decydentów. Po drugie, układ granic miejscowości ukształtowany kilkadziesiąt lat temu, dzisiaj jest sztuczny i nie służy mieszkańcom ani Józefosławia, ani innych miejscowości. Widać to na przykładzie ul. Cyraneczki, albo Działkowej, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie, a wszyscy jeżdżą tymi samymi ulicami.
    Proszę też nie być pewnym, co do kolejności działań. Bo to jest myślenie życzeniowe. Sygnalizacja świetlna Julianowska/Kombatantów powstała przed ukończeniem Cyraneczki, bez zrozumienia potrzeb mieszkańców Le Village i to jest właśnie przykład na skrobanie rzepki „sobie”, o którym mówiłem.
    Łączę wyrazy szacunku. Mieszkaniec Le Village.

    • Nie mam nic do mieszkańców Le Village, bardzo Was szanuję. Nie uważam, żeby byli winni takiemu „porządkowi” drogowemu jaki mamy. Tak jak i ja nie jestem winna, że ul. Cyraneczki rodzi się tyle lat, a inne inwestycje jeszcze dłużej. Wszyscy radni starają się pracować jak najlepiej, ale proszę pamiętać, że wykonawcą jest Urząd Gminy, a tam są „odpowiednie procedury”, na które nie mamy wpływu.
     Pozdrawiam,
     Hanna Krzyżewska

 6. powodów jest zapewne kilka:
  - Radna nie mieszka u Was
  - konsultacje by opóźniły realizacje o kolejne 10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*