Poczta Polska S.A.

Poczta Polska objęła Józefosław i Julianów „szczególną pieczą”

W związku z sygnałami otrzymywanymi od zaniepokojonych mieszkańców, postanowiliśmy spytać rzecznika Poczty Polskiej o przyczyny opóźnień w dostarczaniu przesyłek na terenie Józefosławia i Julianowa.

Niestety nie udało się uzyskać odpowiedzi na temat przyczyn, ale zapewniono nas o tym, że sytuacja ulegnie poprawie :

„Jeszcze raz dziękujemy za ten sygnał. Bardzo uważnie przeanalizowaliśmy tę sprawę. Chciałbym podkreślić, że wspomniany rejon doręczeń objęliśmy szczególną pieczą, aby wyeliminować niedogodności dla naszych klientów.” Zbigniew Baranowski Rzecznik prasowy, Poczta Polska S. A. – 2.03.2016style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-7051075310348883"
data-ad-slot="5527884206">

Podoba ci się:

Komentarzy (30)

 1. właśnie oczekuję na list priorytet z Warszawy już 4 dzien roboczy. Problemem jest brak pozostawienia awizo, lub pozostawianie awizo gdy ktoś jest w domu cały czas, a to powoduje OGROMNE kolejki w UP obejmującym J&J!!! Ciekawe, czy naprawdę ktoś się tym zajmie?? Żenada.

  • Korzystam z usług Poczty Polskiej na Albatrosów 16A/22. Zero kolejek. Płacę rachunki, wysyłam paczki i listy. Polecam dla oczekujących w kolejkach na poczcie w Piasecznie.

 2. Listy wysyłane do mnie z innego miasta Polski idą przez pocztę 3 tygodnie!!! Konno, co ja mówię, pieszo można by ten list szybciej dostarczyć. Kompletna degrengolada. Na Lesznowoli chodzi to w miarę normalnie, Józefosław i okolice – masakra.

  Z drugiej strony pisma sądowe, też koszmar, bo dostarczane przez Inpost, który ma jedno miejsce odbioru w jakimś sklepiku, w centrum Piaseczna koło targowiska, gdzie kompletnie nie ma gdzie zaparkować.

 3. Ja uzyskałem odpowiedź o przyczynę w UP na Rubinowej: „W Piasecznie brakuje 10 listonoszy”. Bardzo proste.

 4. Spokojnie, trzeba się uzbroić w cierpliwość – PP działa tu tak wolno, że wolniej się naprawdę nie da, może chcą pobić jakiś rekord? Do nas kartka świąteczna wysłana na Ursynowie doszła po ponad miesiącu (pod koniec stycznia), a miała do pokonania kilka kilometrów, a na kartkę z zagranicy czekamy nadal – od końca stycznia, już prawie 1,5 miesiąca. Zakładając podobną szybkość, jak poprzednio – liczę, że dotrze przed końcem roku. Dlatego nic, nigdy nie można tu zamawiać z opcją dostarczenia przez Pocztę, proste. Oczywiście tak być nie powinno, ale… to jest Polska, tu mało rzeczy jest tak, jak powinno.

 5. ja dostałem zaproszenie na imprezę odbywającą się pod koniec stycznia – po pierwszym tygodniu lutego. To żarty są ?

  • A u mnie przypomnienie o kończącym się ubezpieczeniu dotarło do mnie z Warszawy po 3 tygodniach, ale co ciekawe pisma urzędowe typu ‘Ustalenie wymiaru podatku od nieruchomości’ przychodzą w mig. MAGIA.

 6. W ubiegłym tygodniu radni Rady Miejskiej spotkali się z przedstawicielami Poczty. Było dużo zarzutów ze strony klientów. Jedyne tłumaczenie – to wakaty i niechęć podejmowania pracy na poczcie, zarówno urzędniczej (w okienku) jak i w terenie (listonosze). Powód? za małe płace? czy brak bezrobotnych w naszej gminie? No więc informuję: POCZTA CZEKA NA PRACOWNIKÓW ! Dyrekcja Poczty liczy też na to, że może ktoś zdecyduje się na otwarcie w okolicy JiJ Agencji Pocztowej. Główne warunki to: 1. lokal (np. sklepik) 2. pracownik, 3. sprzęt komputerowy. Szczegóły: p. Robert Bednarczyk tel. 502 019 373. Główne, choć nie jedyne zadanie takiego Punktu – to wydawanie przesyłek poleconych. Zysk dla mieszkańców: bliżej i szybciej. Są chętni?
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska, radna RM

  • Pani Hanno, niech Pani otwiera, będzie w końcu wymierna korzyść dla mieszkańców z bycia radną. Może być w tej powiększonej wiacie przystankowej.

   • Hahaha! Ale dowcipne!

 7. Fakt !

  poczta działa fatalnie a listonosze leserują

 8. W dniu dzisiejszym odbierałam z awizem przesyłkę z poczty na Rubinowej, okazało się że czekają tam na mnie 4 inne przesyłki podobno awizowane 1 marca, 2 marca, 4 marca (w tych dniach byłam w domu) a listonosz nie zostawił zadnego awiza!!!!!!!!!!!!

 9. tak funkcjonuje wiele instytucji po 8 latach rządów PO

  • Pisuar nawet lokalne forum wykorzysta do siania nienawiści. Do czego to dojdzie. Dać takim broń i powiedzieć, że strzelanie do „wrogów” jedynej słusznej sprawy jest legalne i … zaraz, zaraz, tak to już kiedyś się zaczynało w 1933 w Niemczech.

 10. Teraz jest Kaczogród i poprawiło się wyłącznie Rydzykowi…

 11. od razu się nie poprawi . 8 lat skundlenia to jednak kawał czasu

 12. napisałem na FB i piszę tutaj:

  Szanowna Pani Hanna Krzyżewska, dziękując Pani za spotkanie z przedstawicielami poczty, którzy to biorąc co miesiąc pensje za to że nie realizują swoich obowiązków – proszę Panią aby nie tłumaczyła Pani ich nieudolności i braku wykonywania tego co mają w statucie i za co biorą (nasze) pieniądze – i tłumaczenia dlaczego my mamy czekać na przesyłki. Proszę napisać co zrobią osoby odpowiedzialne i zatrudnione w poczcie polskiej (z imienia i nazwiska / stanowiska i miejsca pracy) aby rozwiązać problem a nie brać go na siebie i szukać chętnych na założenie agencji w naszej okolicy która pomoże rozwiązać ich problemy. To nie Alternatywy 4 gdzie mamy mieć dyżury aby w klatce było czysto.

  • Nikogo nie tłumaczę. Sama dziś dostałam fakturę za wodę z terminem płatności 7 dni temu. Też nie ja szukam pracowników, ale Poczta. Ja tylko próbuję pomóc…
   Pozdrawiam,
   Hanna Krzyżewska

   • Proponuję, w ramach odciążenia poczty i ochrony środowiska, przejść / zgodzić się na e-faktury za wodę i ścieki. Ja od kilku lat dostaję maile i smsy od PWiK w Piasecznie i żadne faktury za wodę tradycyjną pocztą do mnie nie przychodzą.

 13. Taka agencja, albo dwie, to bardzo dobry pomysł.
  Nie wiem jak się finansowo wychodzi na jej prowadzeniu.
  Zapewne kiepsko, skoro chętni się nie garną.

  Na Rubinowej zawsze stoi kolejka, dużo ludzi prowadzących firmy
  wysyła często po kilkadziesiąt przesyłek na raz, i blokuje jedno
  okienko przez pół godziny.
  Koleś w kolejce powiedział mi że przyjeżdża wysyłać z Piaseczna,
  bo tam jest jeszcze gorzej.

  • Ci, którzy mają firmy, powinni mieć umowy – wtedy jest bez kolejki i bez blokowania okienek. A Poczta powinna się zajmować sprawami pocztowymi, czyli przesyłkami – a nie tak, jak teraz – w okienku można kupić mydło i powidło, co oczywiście spowalnia. Listonosze to już inna bajka, przynajmniej powinni zostawiać awiza… Gdyby pensje były na normalnym poziomie, to by ich pewnie nie brakowało. Do tego wymagania – skoro listonosze nawet liczniki gazu muszą spisywać, a normy ilościowe przesyłek wyrabiać pewnie za kilka osób, więc trudno się dziwić, że tak to działa. Poczta powinna być od poczty i tylko od tego.

 14. ‘Dostałem kartkę z Zakopanego. Już po 20 dniach. Brawo Poczta Polska, koniecznie trzeba tę firmę ratować za publiczną kasę. ” -> tak pisze jeden z czołowych publicystów , aktywny w sieci. zatem ta poczta leży na całej linii ?

 15. Do mnie też napisały wnuczki z nart. Druga babcia (w Warszawie) dostała szybko, a ja prawie po miesiącu :-(

 16. Z Ursynowa listy ida ostatnio 3-4 tygodnie. Srednio w tydzien 1 km
  To sa zarty…

  Piszcie skargi tu:
  skargi@centrala.poczta-polska.pl

  Im wiecej skarg tym lepiej – moze sie opamietaja na szczeblu regionalnym

 17. Z Piaseczna do Józefosławia awizo dostarczone przez naszą pocztę po 4 tygodniach od daty nadania. Nadawcą był Urząd Miasta i Gm. Piaseczno – (podatek od nieruchomości) Oczywiście dostarczony po terminie płatności – SKANDAL, lecz cieszyć się trzeba, że nie zaginął po drodze.

 18. W przypadku kazdego udokumentowego opoznienia bardzo zachecam Panstwa do zglaszania skarg w formie elektronicznej bezposrednio do PP:
  skargi@centrala.poczta-polska.pl
  Przy zglaszaniu skargi nalezy podac swoje dane adresowe. Wyslanie maila zajmuje kilka minut, a wiem ze ten adres jest monitorowany. Im wiecej zgloszen tym bardziej powaznie zostaniemy potraktowani
  Kazda skarga to numer sprawy w systemie, ktory psuje statystyki Poczty Polskiej
  Z tych liczb dyrektor regionu musi pozniej tlumaczyc sie w centrali i byc moze spowoduje to jakas zmiane…
  To nie my powinnismy odpowiadac za problemy z niedoborem pracownikow w PP…

 19. Tu jest tragedia z pocztą ,listonosz jest dziwny ,nie zostawia awiza ,paczka lezy na poczcie 2 tygodnie nikt nie informuje, gdybym sama nie poszła na poczte nigdy bym nie odebrała listu, niby Warszawa a funkcjonuje tu jak w jakimś Wałkowie pod Łodzią.

 20. Hm jak na razie u mnie nic się nie zmieniło.. Raz na dwa tygodnie znajduję w skrzynce upchane listy z poprzednich 2-3 tygodni.. Ostatnio udało mi się złapać listonosza, który przyniósł polecony. Zapytałam o co chodzi z tymi listami? Powiedział, że sam chciałby wiedzieć.. Mówił, że liczba listonoszy została mocno zredukowana i nie wyrabiają.. To jakiś absurd!!Czy ktoś coś w końcu z tym zrobi??

 21. Wysłałem przesyłkę na Sasanki (Józefosław) polecony,priorytet 6.02.2017r. i nic.Nie ma w śledzeniu, odbiorca nie otrzymał ani przesyłki,ani awiza. Skandal

 22. Wysyłam paczki i listy w AP Albatrosów 16a/22 w Piasecznie, szybko i bez kolejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*