fot. Otylia Swim Tour

Doskonalenie pływania z Otylią

Zajęcia doskonalące na pływalni i sali gimnastycznej, spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. To wszystko czeka na uczestników Otylia Swim Tour. Warsztaty, które poprowadzi mistrzyni olimpijska i zaproszeni przez nią eksperci odbędą się 23 października w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 roku życia, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas warsztatów młodzi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas warsztatów doskonalone są umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym.

Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej, prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów. Równolegle, rodzice młodych sportowców mogą spotkać się z dietetykiem specjalizującym się w programach żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie oraz z psychologiem sportu.

- Projekt Otylia Swim Tour powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie. Podczas naszych warsztatów otrzymują nie tylko sporą porcję wiedzy i cennych wskazówek od trenerów, ale także dawkę motywacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy – mówi Otylia Jędrzejczak, polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak i pomysłodawczyni akcji. W dążeniu do sukcesu niezwykle ważne jest również wsparcie najbliższych. Właśnie dlatego ramach Otylia Swim Tour organizujemy również warsztaty dla rodziców. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami mogą oni zdobyć cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznać specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, wymienić doświadczenia z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci – dodaje.

Otylia Swim Tour w Piasecznie dofinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno.

- Piaseczno to sportowa gmina – mówi Burmistrz Zdzisław Lis. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno inwestuje w infrastrukturę i obiekty sportowe, dofinansowuje także kluby sportowe i pomaga w organizacji licznych imprez, które służą popularyzacji sportu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży – dodaje.

Zapisy dla dzieci i młodzieży wciąż trwają. Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępny jest na stronie www.otyliaswimtour.pl po kliknięciu w miasto (wymagania: wiek od 9 do 14 roku życia oraz umiejętność pływania 4 stylami)

Mieszkańców Piaseczna zapraszamy do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach z psychologiem i dietetykiem.

Nowością w tegorocznej edycji Otylia Swim Tour są fitMapy – sportowe przewodniki po miastach – gospodarzach projektu. Otwierając interaktywną fitMapę, każdy użytkownik może znaleźć rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Każda mapa została zaprojektowana tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami dbającymi o aktywność fizyczną w danym mieście. Szczególnie polecana jest osobom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy mogą zabrać mapę na trening.

- Mam nadzieję, że dzięki fitMapie Piaseczna nie tylko mieszkańcy, ale też osoby odwiedzające to miasto bez trudu znajdą lokalizacje idealne do ćwiczeń i dbania o formę – mówi o projekcie Otylia Jędrzejczak.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie https://otyliaswimtour.pl/. Również na tej stronie dostępny jest formularz zapisów na warsztaty. fitMapę Piaseczna i innych miast – gospodarzy Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl

Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna oraz TEEKANNE Polska.

Harmonogram wydarzenia:

- 08:30 – 09:30 – Rejestracja uczestników,
- 09:30 – 10:00 – Przedstawienie projektu, otwarcie OST, przemówienia
- 10:15 – 12:45 – Grupa A (basen)
- 10:15 – 12:45 – Grupa B (sala)
- 10:15 – 11:45 – Psycholog (wykład otwarty)
- 12:00 – 13:30 – Dietetyk (wykład otwarty)
- 13:00 – 14:30 – Lunch
- 10:30 – 16:30 – „Strefa Relaksu”
- 14:30 – 16:30 – Grupa A (sala)
- 14:30 – 16:30 – Grupa B (basen)
- 14:30 – 15:30 – Psycholog (trenerzy uczestników Projektu)
- 15:30 – 16:30 – Dietetyk (trenerzy uczestników Projektu)
- 17:00 – 18:30 – podsumowanie na Sali gimnastycznej.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. Działalność Miasta na rzecz sportu w JJ to żart !
    Milionowe dotacje uzyskują kluby piaseczyńskie a dla JJ rzucają jakiś ochłap.

    I najważniejsze : brak boiska do piłki nożnej typu Orlik w JJ ( przy kilku tego typu obiektach w Piasecznie i niemal w każdej większej wsi ) to skandal !!!

    Pozostaje boisko do piłki ręcznej przy Zespole Szkół na Kameralnej w opłakanym stanie na którym ma grać ponad tysiąc uczniów , nie mówiąc o kilkunastu tysiącach mieszkańców JJ.

    Nie przekonuje mnie też boisko do piłki plażowej w parku przy Ogrodowej z którego prawie nikt nie korzysta . Przecież tam nie ma żadnej plaży.

    Niestety , jeden bieg ulicami JJ w ciągu roku nie wystarczy!

  2. To fakt,

    Orlik by się przydał, trzeba by o to zadbać póki są jeszcze tereny na których mogłoby to powstać….

  3. Piaseczyńska pływalnia jest przede wszystkim dla dzieci z Miasta Piaseczno.

    Uczniowie ze szkoły przy Kameralnej korzystają z niej bardzo rzadko.
    A jak już tam pojadą to instruktorzy i ratownicy z GOSIR wydzierają się na nich notorycznie.

    • Bardzo przydałby się basen przy szkole na Kameralnej. Może udałoby się dokupić jakiś teren przylegający do szkoły? Odpadłaby cała logistyka dojazdów na basen w drugiej klasie, dzieci mogłyby mieć basen nie tylko w 2 klasie, a wieczorami mogliby z niego korzystać mieszkańcy J&J. Zdaje się, że jest to po linii programu rządowego mającego na celu odchudzenie społeczeństwa.

  4. W jednym z pierwszych mpzp Jozefoslawia, plany basenu były i podziemnych parkingów pod szkołą też. Niesty Józefosław stał się łakomym kąskiem dla gminy (im więcej mieszkańców tym więcej podatków), deweloperów i plan spieprzono. Zmieniono zabudowę z jednorodzinnej, na wielorodzinną bez inwestycji w infrastrukturę drogową i odwodnieniową Józefosławia. Dzięki poprzedniej i bierności obecnej władzy mamy w Józefosławiu „bagno” i korki. A dzisiejsi radni przyklepują i lobbują decyzje gminy niestety.