ul. Kameralna

Gmina wykupi parking przy Kameralnej

Radni z Józefosławia poinformowali, że dziś przegłosowali uchwałę o odpłatnym nabyciu przez Gminę Piaseczno niezabudowanego terenu przeznaczonego na parking przy ul. Kameralnej.

Więcej na temat parkowania przy szkole :

Policja weźmie się za „parkujących inaczej” przy szkole w Józefosławiu

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739

” Ważne tylko, byśmy nie blokowali tam ruchu autobusów naszymi samochodami ”

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie

Apel do kierowców i rodziców dzieci ze szkoły w Józefosławiu

Podoba ci się:

Komentarzy (16)

 1. BRAWO!

 2. Wiecie może co się stało z monitoringiem przy Cyraneczki ? Monitoring był na skrzyżowaniach i zniknął. Ukradli kamery ? :-)

 3. A kiedy zniknie buda spod szkoły (‘ryby, świeże coś tam”? W tym miejscu powinno być rondo z prawdziwego zdarzenia, a nie obskurna ” stodoła”,oblepiona na dodatek starymi nieestetycznymi reklamami.

 4. Najbardziej brakuje w JJ boiska typu Orlik do gry w piłkę nożną.

  Szkolne boisko ( do gry w piłkę ręczną ) przy Kameralnej jest wiecznie zajęte np. ostatnio kręcą tam film i to w soboty i codziennie szkółka piłkarska ma treningi.
  Poza tym nawierzchnia jest zniszczona, siatki w bramkach porwane a lampy nigdy się nie świecą po zmierzchu.

  Poza chodnikami, drogami i placami zabawa boisko jest najbardziej potrzebne i niezbędne o wiele bardziej niż wybieg dla psów, czy nawet park.
  To priorytet!!!

  To wstyd ,że w 20 -tys. miejscowości brak takiego obiektu i nikt ( w tym Radni lub Sołectwo ) nie wnioskują o jego realizację !

  Dziś prawie każda miejscowość ma boisko typu Orlik ( w samym Piasecznie są ze 4 obiekty i będzie kolejny)

  • Pełna zgoda!

 5. Wstyd że Pan Lis za nasze pieniądze drukuje ulotki ze swoją propaganda, przy okazji odwolania referendum wpaja nam swoją argumentacji odnośnie poszerzenia granic.
  Ulotki byly zbędne zmarnował jedynie publiczną kase dla swoich potrzeb.

 6. BOISKO ! BOISKO ! i JESZCZE RAZ BOISKO do gry w piłkę !

  Podobno Gmina ma na oku jakiś teren w Julianowie, ale przewiduję neverending story…

  Oczywiście do tzw. budżetu obywatelskiego taki projekt się nie załapie , bo za drogi.

  Aż się prosi żeby od Politechniki wydzierżawić dodatkowy teren na ten cel!

  • W Julianowie, jak na razie został kupiony teren pod przyszłą szkołę. Obok szkoły pewnie będzie też boisko, ale kiedy ???

 7. A kiedy ktoś się weźmie za samochody parkujące na chodniku i ścieżce rowerowej przy restauracji na Wilanowskiej?

  • Qurna, chłopie/babo!
   To nie jest tak że samo się coś samo zadzieje od marudzenia na forum, zadzwoń na straż miejską i zgłoś to, jak i ja to czynię regularnie! Nawet podam ci telefon – 22 750-21-60. Psim obowiązkiem właściciela restauracji jest zapewnienie miejsc parkingowych a nie wykorzystywanie nowej ścieżki rowerowej jako parkingu!!

 8. Akurat tam przy restauracji można było zrobić zatoczki do parkowania samochodów osobowych bo jest dosyć szeroko i zarówno ścieżka rowerowa jak i chodnik spokojnie się zmieści. Zamiast tego jest pas zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem, na którym będą nie długo parkować samochody :-(

  • A ja uważam, że przed prywatną restauracją nie można budować parkingu za nasze wspólne pieniądze. Zresztą projekt Wilanowskiej rodził się długo przed tym, jak powstała ta restauracja. A tego typu obiekt powinien mieć własny, odpowiedniej wielkości parking. Ani na chodniku, ani na ciągu pieszo rowerowym parkować nie wolno!

   • Już PiP dostał parking w prezencie

  • No i służby wzięły się okolicę restauracji. Brawo!

 9. Maść

 10. Szkoda, że przy okazji mówi się o likwidacji pętli przy Zespole Szkół. W przyszłości możnaby podciągnąć było jakieś eLki z Piaseczna czy Iwicznej przez Józefosław i miałyby tu pętlę. A tak: łatwo jest zniszczyć to co dobre, ale odbudowa (jeśli wogóle będzie) będzie kosztować krocie. A te eLki mogłyby naprawdę komunikacyjnie pomóc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*