Okulickiego

„W najlbiższych tygodniach…” rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Julianowskiej z Okulickiego

W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa drogi 721 (ul. Okulickiego ) w Piasecznie. Dziś wykonawca inwestycji – firma Skanska S.A i MZDW podpisały umowę na realizację zadania.

Zakres robót obejmie rozbudowę 2 km odc. drogi pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską. Termin zakończenia budowy to luty 2019 r. Koszt inwestycji to kwota blisko 22 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa trasa z nową nawierzchnią, nowe odwodnienie jezdni, zjazdy do posesji, sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Mieszkańcy zyskają chodniki i ścieżki rowerowe po obu stronach drogi, oraz nowe przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w elementy bezpieczeństwa ruchu, tj. azyle dla pieszych. Przebudowa oraz budowa nowych sygnalizacji świetlnych znacznie poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego.
Pierwsze prace powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca br. W połowie czerwca Skanska przejmie plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze. Będą one polegały przede wszystkim na przygotowaniu placu budowy, odhumusowaniu i wycince drzew kolidujących z inwestycją.

Jak zapewnia wykonawca na czas przebudowy drogi odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. Z uwagi na duży zakres prac prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. Kolejnym etapem będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odc. drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorna, na którym aktualnie trwają prace projektowe.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie/Gmina Piaseczno

Więcej:

Przebudowa Puławskiej od Energetycznej do Okulickiego

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. Super wiadomość!

  2. No to teraz: daj Dobry Boże przetrwać te dwa lata, bo później, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem – będzie lepiej.
    A to zdjęcie – przecież to skrzyżowanie Julianowskiej z Chyliczkowską, a nie Okulickiego…

  3. Czyli jeśli zamkną skrzyżowanie Okulickiego / Julianowska to JJ pozbędzie się tranzytu przez jakiś czas

  4. Nie ta mapa. A wiadomość niesamowita.Myslalem,że nie dożyję tej chwili. Plus remont remont chyliczkowskiej z Julią.Oj będzie się działo

  5. A kiedy zostanie zakończony remont Wilanowskiej? Planowano do końca maja, ale końca nie widać. Są jakieś nowe informacje na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*