Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Sprawozdanie z 94 Posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej (w sprawie Domu Kultury w Józefosławiu)

Obrady rozpoczęto 12 października 2017 o godz. 08:30, a zakończono o godz. 10:00 tego samego dnia.

W posiedzeniu wzięło udział 11 członków. Obecni: 1. Anna Kostyrka 2. Hanna Krzyżewska 3. Adam Marciniak 4. Jerzy Mościcki 5. Zbigniew Mucha 6. Michał Rosa 7. Antoni Rosłon 8. Robert Widz 9. Józef Wierzchowski 10. Magdalena Woźniak 11. Katarzyna Wypych

3. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Piaseczno nieruchomości oznaczonej jako działka ewid. Nr 89/13, położona w Józefosławiu Uchwała dotyczy zakupu budynku pod filię Centrum Kultury, bibliotekę i przedszkole.

Przewodniczący komisji pan Robert Widz zapoznał komisje z projektem planu Józefosławia w którym są wyznaczone miejsca pod usługi kultury. Burmistrz Lis poinformował, że dyrektor biblioteki złożył wniosek i ma przyznane środki w wysokości 1 mln zł na adaptację pomieszczeń pod bibliotekę. Dodał, że Wydział Inwestycji przygotuje koszty remontu i adaptacji budynku na potrzeby kulturalne, ale będzie to gotowe za 2 tygodnie.

Pani Krzyżewska wyjaśniła, że wynajmowany obecnie budynek pod filie Centrum Kultury i bibliotekę był dobry na okres przejściowy a teraz, gdy w Józefosławiu mieszka 12 tys. mieszkańców jest za mały. Jest to teren w środku wsi a w planie zagospodarowania jest też teren na granicy Józefosławia i Warszawy i mieszkańcy mówią, że będzie to za daleko.

W związku z brakiem szerszej informacji na temat planowanego zakupu nieruchomości w Józefosławiu, a szczególnie kosztów remontu budynku, pani Katarzyna Wypych wnioskowała o przesunięcie uchwały na sesję listopadową. Głosowanie wniosku pani Wypych: Za – 6, przeciw – 2, wstrzymały – 3 Wniosek przyjęty.

OŚWIADCZENIE:

W związku z opublikowaniem na forach i portalu informacyjnym www.Jozefosław24.pl, informacji o zakupie zabudowanej nieruchomości ( obecny Carrefour) za bajeczną kwotę
7 200 000 zł. ( słownie: siedem milionów dwieście tysięcy złotych ) oraz plotki, że jestem przeciwny nowej lokalizacji Centrum Kultury.

Informuję, że prawda jest następująca:

Ja Jan Adam Dąbek, podobnie jak ponad 1000 mieszkańców podpisałem się pod wnioskiem o wpisanie w procesowanym obecnie MPZP aby Centrum Kultury było na terenach obecnych magazynów u zbiegu ulic Julianowskiej i XXIw.

Według dużej ilości mieszkańców, w tym również mojej jest to najlepsze miejsce ponieważ;

1. Zarezerwowano tam tereny zielone jako przestrzeń publiczną,
2. Jest tam dużo miejsca na obiekty tego typu, nie mówiąc już o miejscach parkingowych
3. Jest to świetna lokalizacja pod plac publiczny z prawdziwego zdarzenia.
4. Dodatkowym argumentem jest to, że zabezpieczenie tych terenów i zakup gruntów pozwoli jednocześnie osiągnąć dodatkowy cel o jakim mówi nasza władza tj. rozgęszczanie wsi (no chyba, że władza tylko mówi a robi dokładnie odwrotnie).

Bardzo proszę osoby decyzyjne o zachowanie zdrowego rozsądku, jeżeli już chcecie Państwo coś robić, zróbcie to dobrze.
Przy tak dużych środkach jakie ma w tej chwili Gmina, można spokojnie wykupić tereny wskazane przez mieszkańców jak również wykupić tereny pod Park Miejski oraz wskazywane przez mieszkańców działki przy ul. Cyraneczki pod place zabaw i tereny zielone tym samym zabezpieczyć cytując planistów ,,Zielone płuca Józefosławia i Julianowa” oraz spełnić dodatkowy cel jakim jest rozgęszczenie zabudowy Naszej Miejscowości.

Z poważaniem,
Jan Adam Dąbek
Sołtys wsi Józefosław

Więcej:

Centrum Kultury w Józefosławiu za 7 milionów ? a rond jak nie było tak nie ma…

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

Sołtys prosi mieszkańców o przyjrzenie się planom zagospodarowania Józefosławia, które ponownie do wglądu udostępniła Gmina

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania

Urząd opublikował broszurę poświęconą procesowi uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Józefosławia

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (14)

 1. Dranie i tyle, jak można zrobić coś takiego!? Niby w białych rękawiczkach, niby zgodnie z przepisami. Jeśli są tacy przejżyści dlaczego nie podano do informacji publicznej, że gmina szuka nieruchomości pod filię domu kultury?

 2. hahhaaha nic nie wiedzieli dobre sobie!!!A tak się zapierali, że nic nie wiedzą! Oto cali nasi wspaniali radni !!

 3. Bierzcie bo jakie, to nam ktoś inny sprzątnie kasę z przed nosa! Tak nam wczoraj usiłowano wmówić. Jak można popierać zakup starego budynku za tyle milionów?! Jak można być za tym pomysłem nie mając szczegółowej oferty, business planu!?

 4. Budynek i teren fajny , ale jego wartosc jest dwa razy miejsza…

 5. Ile ten budynek ma metrów? nie wygląda mi on na kilka tysiecy m2. może byc 500 – 700 m2.
  Kalkulując, przy założeniu że średni koszt nieruchomosci wolnostojącej w naszej okolicy wynosi 5000 – 7000 zł/m2 to koszt powinien wynosic 2,5 mln – 3,5 mln zł (500 m2) i 3,5 – 4,9 mln zł (700 m2). Czy zatem 7,2 mln jest uzasadniony?.
  Biblioteka ma jeszcze dużo powierzchni wolnej a dom kultury w większości czasu stoi pusty. na zajęcia nie przychodzą tłumy. wiec z czego wynika pomysł aby zakupić budynek wolnostojący o podobnym metrażu jak jest obecnie wynajmowany?.
  Podejrzewam że 7,2 mln zł wystarczyłoby na 20-30 lat wynajmowania obecnej powierzchni i z powiększeniem jej o kolejne piętro w obecnym budynku. DO tego należy jeszcze doliczyć koszty remontów pod bibliotekę i dom kultury czyli z 7,2 mln zrobi sie 9-10 mln. bo już 1mln jest już zarezerwowny na bibliotekę.
  A na drogi, chodniki, oswietlenie, remonty dróg nie ma pieniędzy w kasie gminy.
  Geodetów woła o remont już od kilku lat. asfalt na niej własciwie przypomina ser szwajcarski. brak tak na prawdę alternatywy do geodetów i działkowa/jagielska aby dostać się do Warszawy. dodatkowo ruch został spowolniony przez dodanie swiateł i skrzyżowanie przy selgrosie. Projekt ulicy cyraneczki ciągnie się latami i końca nie widać i połączenie jej z Puławską przy obecnym sprzeciwie gminy Lesznowola raczej jest nie realne.
  A tak na marginesie przed remontem na Wenus były smietniki a po remoncie ich już ich nie ma czy ktoś wie czy się pojawią. oraz kiedy wenus rozbłyśnie światłością. bo w nocy wenus oswietla tylko księżyc z innymi gwiazdami.
  Może pomyślmy o referendum przy przeszłorocznych wyborach za utworzeniem samodzielnego miasta lub gminy Józefosław&Julianów lub przyłączenie się do Warszawy. co wy na to? w końcu mielibyśmy większy wpływ nad gospodarowaniem wydatkami z budżetu naszego budżetu. W końcu jest nas już tyle że spokojnie moglibyśmy utworzyć wzorcowe miasto. CO do liczebności to chyba będzie już nas w sumie ok. 20 tyś ludzi. i cały czas się powiększa. Musimy sami zadbać o nas bo piaseczno z obecną świtą w postaci wszystkich „naszych” radnych jakich mamy to robią co chcą.

  • Miasto-wieś bez dostępu do żadnej krajowej, wojewódzkiej albo nawet powiatowej drogi?

   Otoczone wrogo nastawionymi gminami i należące do powiatu, który nie poczuwa się do niczego (przynajmniej w naszej okolicy)?

   Chyba nowy wzór miasta bez samochodów.

 6. Moje subiektywna ocena wczorajszego zachowania co poniektórych osób na wczorajszym zebraniu wiejskim:
  W dniu wczorajszym na zebraniu wiejskim redaktor naczelny „poczytnego magazynu sąsiedzi” powiedział, że mamy brać jak nam dają bo jak nie weźmiemy to inne wsie dostaną. Jego i jego żony popis aktorskich umiejętności był mistrzowski, człowiek bał się odezwać bo czuł się jak debil. Taki buldog naprawdę… Jednakże mieszkańcy wypunktowali jego opryskliwą, chamską i mało kulturalną wypowiedź, za co redaktor naczelny „poczytnego magazynu sąsiedzi”, obraził się zamknął z hukiem laptopa i poszedł sobie do domu. Zapewne nie chciał więcej gadać z debilami. Osobiście serdecznie współczuję jego małżonce radnej, bo jego zachowanie wskazywało na to, że to okropny frustrat i chyba tyran. Wymachy rąk w stronę małżonki nie świadczą za dobrze o tym człowieku.
  Na spotkaniu był jeszcze drugi radny z obecną partnerką, byłą kandydatką na sołtysa naszej wsi. Panią prezes „poczytnego magazynu sąsiedzi”, ów radny pięknie opowiadał jak tak on potrafi najlepiej (mam nadzieję, że nie tylko ja słuchając jego czuję się że wiem że nic nie wiem) , umiejętnie unikając odpowiedzi na pytania które mu nie pasowały. Dużym zaskoczeniem i odkryciem było kilkukrotne wystąpienie jego partnerki, do tej pory uznawana za bardzo zrównoważoną i uroczą osobę, tu na spotkaniu bardzo emocjonalna, jakby atakująca wynajmujących lokal ludzi.

 7. Trafne spostrzeżenia, widać było jak bardzo zabiegają o tą lokalizację. Pan Robert Widz powiedział że będzie głosował swoimi wszystkimi kończynami pod nową lokalizacją.

  • I bardzo dobrze – jak dają to brać i nie pyskować. Frustrata Dąbka pogonić, miał 20 lat, żeby coś zrobić – nagle się ocknął i przypomniał sobie że jest sołtysem!!! Jak chce kogoś przekonać, to niech dobrowolnie zburzy tą budę przy szkole i swoją chatę Gargamela z ogrodzeniem w linii drogi na Bażanciej!!!

   • noż zazdrośnik jeden

 8. Gdyby nie Dąbek to byś do dziś mieszkał w tej dziurze i w telewizji oglądał Warszawę.

 9. Gdzie dwoch sie bije……
  ciezko opowiedziec sie po ktorejs ze stron – obie maja interesy
  a interes publiczny?

  Wymagacie transparentnosci a do dzis nie wiem w ktorych dzialkach p. soltys i p. radni maja udzialy. Obie funkcje publiczne powinny wymagac opublikowania listy dzialek w posiadaniu zainteresowanego, wstepnych i zstepnych. Nie wymagaja wiec mamy jak mamy :) Na domyslach nie mozemy sie opierac wiec jest balagan i zaryzykuje stwierdzenie – prawdopodobnie tez kumoterstwo.
  Cel dobry, intencje szlachetne, kwota na pierwszy rzut oka w mojej ocenie za duza.

  • Podpisuję się o obiema rękami pod powyższym wpisem.

  • prawda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*