Józefosław

Zebranie mieszkańców Józefosławia w sprawie zakupu nieruchomości za 7,2 mln złotych

Rada Sołecka zaprasza na zebranie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w budynku przy ul. Uroczej 14.

Głównym tematem rozmów będzie projekt uchwały Gminy dotyczący zakupu nieruchomości (budynek i działka Carrefour) jako cel publiczny z nowym domem kultury dla naszej wsi.

Sołectwo Józefosław

Rada Gminy i Miasta Piaseczno na najbliższej sesji będzie głosować nad uchwałą umożliwiającą zakup nieruchomości wartej 7,2 mln złotych.

Włodarze uznali, że budynek przy ul. Uroczej 14 (Cyraneczki), w którym obecnie działa Klub Kultury i biblioteka przestał spełniać swoją powinność.

Powstał projekt wykupu działki i nieruchomości przy ul. Julianowskiej 67A (Carrefour Express). Uchwała zakłada wykupienie innej działki niż ta proponowana przez mieszkańców i Radę Sołecką Józefosławia (działka przy ul. XXI wieku gdzie miał powstać park z centrum kultury).

Mieszkańcy Józefosławia na zebraniu sołeckim zgłaszali potrzebę powstania nowego ośrodka kulturalnego. Pod propozycją zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego podpisało się 1000 mieszkańców Józefosławia.

Co do zasadności zakupu nieruchomości wartej 7,2 mln złotych zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że jest to dobry pomysł bo realizacja nowej inwestycji ciągnęłaby się jak zwykle latami. Inni mieszkańcy wolą obecną lokalizację i możliwość przesunięcia środków na bardziej potrzebne inwestycje (niestety to inny budżet).

Pojawiają się również opinie, że obecna sytuacja jest wynikiem niechęci radnych do Sołtysa Józefosławia, którego rodzina ma udziały w nieruchomości mieszczącej się przy Uroczej 14.

Więcej:

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

Sołtys prosi mieszkańców o przyjrzenie się planom zagospodarowania Józefosławia, które ponownie do wglądu udostępniła Gmina

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania

Urząd opublikował broszurę poświęconą procesowi uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Józefosławia

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Żeby dyskusja na zebraniu była konkretna proponuję ustalić jakie instytucje samorządowe (gmina, starostwo czy inne) wynajmują pomieszczenia w budynku ul. Urocza 14 i ile wynosi czynsz.

 2. Wazniejsze jest porzadne boisko typu orlik ,ktorego nie ma w 20 tys.miejscowosci.To wstyd.

  • Dokładnie. Koszt takiego nie powinien przekroczyć 15% tej kwoty.
   Przydałby się też plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, z bezpieczną nawierzchnią.

 3. czy to nie jakieś ciemne interesy ?

 4. To skandal!!! Nie zgadzam się na roztrwonienie w taki sposób naszych pieniędzy! Obecny budynek spełnia wszystkie wymogi łącznie z parkingiem, a tamta rudera jest już do remontu! Po raz kolejny pokazują nam, że nie warto głosować na obecnie rządzącą ekipę. Interesy proszę sobie załatwiać w Piasecznie nie w Józefosławiu. My tu chcemy transparentności działań a nie jakieś szemrane interesy!

 5. co za ściema, przecież wiadomo że sołtys chce opchnać gminie swój budynek za pieniądze trzy razy większe niż jest wart. Najdalej w tym roku w następstw „niespodziewanych okoliczności” będzie kupiony inny budynek…..

 6. Hmmmm coś mi tu nie gra; Józefosławski nick na Facebooku, dla tych co nie znają Robert Widz w towarzystwie Katarzyny Krzyszkowskiej-Sut (żona pana Suta z magazynu Sąsiedzi- polecam czytać będziecie wiedzieć jakie mają z gminą plany) na zebraniu wiejskim we wrześniu 19, wypierają się szczegółowej wiedzy odnośnie zakupu nowej lokalizacji centrum kultury, by później na spotkaniu sołeckim zorganizowanym (po tym jak wieść o zakupie rozniosła się na Facebooku) twierdzić, że właściciel nowego miejsca, przyszedł do gminy z propozycją sprzedaży. Uwaga; właścicielka jednego z lokali w budynku przeznaczonym do zakupu zaprzecza i twierdzi, że ma od właściciela inne informacje. Dowiadujemy się też, że jak się nie zgodzimy na zakup to burmistrz się obrazi!.. Później zrobiło się kolorowo radni okazywali swoje emocje twierdząc, że są zszokowani postawą ludzi bo przecież trzeba kupić, bo to tanio i lepiej kupić ruderę, niż wynajmować. Na koniec spotkania smaczku całej sytuacji dodała właścicielka budynku w którym znajduje się obecnie centrum kultury, poinformowała obecnych, że to gmina negocjowała stawkę wynajmu pomieszczeń i że jest dużo mniejsza od okolicznych stawek wynajmu a kwota przedstawiona w dokumentach wystarczyłaby na wynajem pomieszczeń na jakieś 30 lat. Więc o co tu chodzi Panie i Panowie tak naprawdę ? Na Facebooku od byłej radnej dowiadujemy się że to pomysł radnych jeszcze inni twierdzą że właścicielem nowego budynku jest tzw słup. Może ja jestem głupi i nie umiem dodawać, dlatego proszę mądrego jak to wszystko co napisałem powyższej czytać ?
  Zapomniałem dodać, że koniec końców radny Robert Widz powiedział że inwestycja będzie kosztowała 6 mln zł. Z informacji przekazanych na spotkaniu: budynek obecnego Maczfit z tym samym metrażem, kosztował 2 mln zł a budynek Tuan kosztuje 9 mln zł…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*