Geodetów Józefosław

Radni jednogłośnie przeciw betoniarni

Dobra wiadomość dla Józefosławia i nie tylko!

„Dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany MPZP części miasta Piaseczno oznaczonej symbolem 2P-S/U, o którą to zmianę wnioskowaliśmy do Komisji Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego.

Zmiana dotyczy dopuszczenia na tym terenie wyłącznie produkcji nieuciążliwej, usług nieuciążliwych oraz magazynów. Jest to teren po drugiej stronie ul.Geodetów, naprzeciwko Piotra i Pawła i Tuana, gdzie na jednej z działek prywatny inwestor planuje inwestycję w postaci wytwórni betonu towarowego.

Zmiana MPZP dla tego terenu ma nas uchronić przed podobnymi inwestycjami na tym terenie w przyszłości. Działamy równocześnie intensywnie w sprawie betoniarni.”

źródło: Stowarzyszenie Józefosław Nasz Wspólny Dom

Inwestor, który planuje budowę betoniarni nie otrzymał jeszcze decyzji środowiskowej z urzędu. Uchwała rozpoczyna procedurę, która może nie zakończyć się przed wydaniem decyzji środowiskowej. Dlatego pomimo zmian w MPZP szanse na to, że betoniarnia powstanie są nadal realne.

Więcej:

Betoniarnia w Józefosławiu ? „Opinia Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, która nie stwierdza dla tej inwestycji obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko”

Zagospodarowanie Józefosławia według Burmistrza i Sołtysa

W sąsiedztwie ul. Geodetów powstanie betoniarnia – zebranie Rady Sołeckiej Józefosławia

Na co zostaną wydane środki z funduszu sołeckiego Józefosławia ?

Wykaz uwag mieszkańców do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Józefosławia

Burmistrz odpowiada na pytania dotyczące Domu Kultury w Józefosławiu

Zatwierdzono środowiskowe warunki dla budowy Galerii Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Wybory za pasem! Wiedzą, że to miejsce to punkt zapalny okolicznych mieszkańców. Punkt Zbiórki Selektywnych Odpadów Komunalnych teraz Betoniarnia mocno rozzłościła mieszkańców. To miejsce jest idealne na parking parkuj i jedź „park and ride” dla planowanej kolejki z wykorzystaniem torów siekierkowskich. Tylko idiota mogłaby zezwolić na PSZOK i Betoniarnię itp. w tym miejscu. To byłaby porażka i klęska w wyborach.

  • Dla kogo miałby być „park and ride”? Pewnie dla mieszkańców „rezydencji” zwanej Mordorem przy Geodetów. Kolejka? Trochę mnie ubawiłeś/łaś bo słyszę o tym przed wyborami i zawsze od developerów, kiedyś widziałem nawet napis, inwestycja przy Wilanowskiej, „nowo projektowana stacja metra”

   • Nie noooo, oczywiście nie dla Pana, bo komunikacja jest dla plebsu, ktorych niestać na leasing ;-) ale tak na serio. Komunikacja miejska to przy tak zurbaniozwanych obszarach jest jedynym rozwiązaniem. Proponuję wycieczkę do Holandii, przyklad jak to powinno wyglądać.

 2. Bravo!

  Mozna?
  Mozna!

 3. Widzę że zwija się betoniarnia przy Pułąwskiej i chciała by się przenieść bliżej nas

 4. Józefosław betonem stoi…

 5. Wielka sciema

 6. Według dobrze poinformowanych to tylko pozorne ruchy przedwyborcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*