kpppiaseczno policja waw pl

Fałszywe potwierdzenia przelewu – ku przestrodze

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 21- letniego mieszkańca Łowicza, który jest podejrzewany o oszustwa. Przed kilkoma dniami używając sfałszowanej kopi przelewu odebrał sprzęt elektroniczny, który natychmiast sprzedał pod innym nazwiskiem w jednym z warszawskich lombardów.

Kilka dni temu mieszkaniec Piaseczna na jednym z portali internetowych pośredniczących w sprzedaży zamieścił ogłoszenie. Zaoferował on sprzęt elektroniczny wartości kilkuset złotych. Po towar zgłosił się młody mężczyzna z kopią przelewu bankowego na żądaną kwotę. Sprzęt został wydany, jednak na konto sprzedawcy żadne pieniądze nie dotarły.

Kryminalni którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że dokument świadczący o dokonaniu przelewu został sfałszowany. Jednak podjęte w tej sprawie działania operacyjne doprowadziły policjantów do jednego z warszawskich lombardów, gdzie natychmiast „zakupiony” w Piasecznie sprzęt został odsprzedany.

Policjanci w dniu wczorajszym na jednej z myjni samochodowych w Warszawie zatrzymali 21- letniego mieszkańca Łowicza, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Jak już ustalono, chcąc zmylić za sobą trop, 21- latek w lombardzie podał fałszywe dane osobowe.

Mężczyzna już usłyszał zarzut oszustwa, jednak mundurowi z Piaseczna nie wykluczają, że może on mieć związek także z innymi podobnymi przestępstwami.

Źródło: KPP Piaseczno

Więcej:

Policja podsumowała działania prewencyjne, które były prowadzone na terenie Józefosławia

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*