Klub Kultury Józefosław

Gmina Piaseczno zakupiła w Józefosławiu budynek, który będzie przeznaczony na potrzeby Klubu Kultury i Biblioteki

Budynek zlokalizowany jest przy ul. Julianowskiej 67A, w okolicach skrzyżowania ul. Julianowskiej i ul. Cyraneczki.

Obecnie w tym budynku funkcjonuje m.in. sklep spożywczy Carreforur Express i inne działalności usługowe. Budynek posiada 2 kondygnacje o łącznej powierzchni 1000m2, windę, parking podziemny o powierzchni 500m2. Na działce o powierzchni 2500 m2 znajduje się parking oraz teren zielony z placem zabaw o powierzchni ponad 1100 m2.

– W poprzedniej kadencji udało nam się uruchomić filię Centrum Kultury i filię Biblioteki Publicznej w wynajmowanym obiekcie w Józefosławiu. Od początku traktowaliśmy tę lokalizację jako tymczasową. Teraz, po zakupie budynku, który spełnia nasze oczekiwania będziemy mogli zaoferować mieszkańcom usługi na jeszcze wyższym poziomie – mówi burmistrz Zdzisław Lis

W pomieszczeniach przyszłej lokalizacji biblioteki już prowadzone są prace remontowe. Teraz natomiast można przygotować szczegółowy projekt i harmonogram prac adaptacyjnych pod potrzeby Klubu Kultury, który będzie mieścił się zarówno na parterze jak i na I piętrze budynku.

Część pomieszczeń w budynku wciąż zajęta jest przez najemców, którzy mają podpisane umowy z poprzednim właścicielem. Gmina będzie stopniowo przejmować lokale respektując zapisy tych umów.

„Cieszymy się, że mieszkańcy Józefosławia będą mieli lepsze warunki do korzystania z biblioteki i usług kultury. Będzie więcej pomieszczeń w których można prowadzić zajęcia, będzie bardziej funkcjonalna sala „widowiskowa”, ładny plac zabaw, uporządkuje się przestrzeń wokół budynku. Józefosław zyskuje budynek użyteczności publicznej w centrum naszej miejscowości, blisko szkoły i parkingu. Dziękujemy burmistrzowi i Radzie Miejskiej za przychylność w zaspokajaniu potrzeb naszej dynamicznie rozwijającej się miejscowości” – mówią radni z Józefosławia, Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Mieszkańcy Józefosławia na zebraniu sołeckim zgłaszali potrzebę powstania nowego ośrodka kulturalnego. Pod propozycją zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego podpisało się 1000 mieszkańców Józefosławia.

Co do zasadności zakupu nieruchomości wartej 7,2 mln złotych zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że jest to dobry pomysł bo realizacja nowej inwestycji ciągnęłaby się jak zwykle latami. Inni mieszkańcy wolą obecną lokalizację i możliwość przesunięcia środków na bardziej potrzebne inwestycje (niestety to inny budżet).

Pojawiają się również opinie, że obecna sytuacja jest wynikiem niechęci radnych do Sołtysa Józefosławia, którego rodzina ma udziały w nieruchomości mieszczącej się przy Uroczej 14.

Odpowiedź burmistrza Piaseczna na petycję mieszkańców i Rady Sołeckiej Józefosławia:

Petycja i pytania :

Więcej:

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

Sołtys prosi mieszkańców o przyjrzenie się planom zagospodarowania Józefosławia, które ponownie do wglądu udostępniła Gmina

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania

Urząd opublikował broszurę poświęconą procesowi uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Józefosławia

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (68)

 1. To kpina!!! Tyle kasy za taki budynek!!!! Jedyną osobą która się cieszy z tego interesu to właściciel !!! Łatwo się wydaje pieniądze podatników, oj łatwo!!!! Wystarczy sprawdzić okoliczne oferty sprzedaży budynków i zobaczycie, ile kasy poszło z naszej kieszeni w błoto…

  • Gratuluję radnemu Robertowi Widzowi spełnienia swoich osobistych marzeń. Czy teraz przyjdzie czas na reprezentowanie mieszkańców czy jeszcze za daleko do wyborów?

   • Dla mnie wpis w poście Jozefoslaw 2.0 ze radni bardzo się cieszą z nowego Domu Kultury jest wysoce nie na miejscu bo nikt oprócz Radnych się nie cieszy !!!

    Szkoda ze Radni nie robią niczego tak aby mogli się cieszyć nie tylko oni ale i mieszkańcy których reprezentują!

    Kolejną rzeczą z której będę się cieszyli SAMI to sposób przebudowy ronda przy szkole !! Tutaj tez prośby wnioski mieszkańców rodzicow szkolnych dzieci
    nie znalazły niestety zrozumienia u naszych Radnych !

    • ja też się cieszę!!!!!

   • Radni Widz i Sut stracili mój głos, nigdy więcej!!!

 2. To tej kasy doliczcie sobie jeszcze koszty adaptacji, koszty restauracji leciwego budynku, jak i koszty utrzymania. Parking tragedia. Odnośnie umów z najemcami, a co z Tymi którzy mają umowy na czas nieokreślony??!

  • Umowy na czas nieokreślony (o ile takie są) też można wypowiedzieć zgodnie z zapisami umowy.

  • Brak gospodarności, działanie niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Brak poszanowania dla zdania większości mieszkańców. Inwestycja dedykowana pod Dom Kultury , zrealizowana brakiem kultury, brakiem rozsądku ekonomicznego. Co tu się rozpisywać? Mam pytanie jedno:dlaczego? Rozumiem, że miejsce dotychczasowe złe….Zmiany powinny być zawsze na lepsze. A tutaj to jakaś indolencja umysłowa w decyzji mocno odczuwalna… Pieniądze powinno się mądrze wydawać, tym bardziej jak wydaje się NieSwoje!

 3. Tyle kasy! Przecież to czyste szaleństwo!!! Kto na to pozwolił!!!??? My tu estakady do Puławskiej i Puławskiej bis potrzebujemy! W korkach się dusimy i dusić będziemy, wystarczy popatrzeć na to co tu się buduje! Komunikacja to jest priorytet!

  • I co ty Janek teraz zrobisz, musisz szukać nowego najemcy do swojego gargamela przy Cyraneczki:) A gmina solidnym najemcą była, kilkadziesiąt tysięcy co miesiąc wpadało…

  • Świetnie , ale co ma jedno z drugim wspólnego?!
   Puławska bis to już nie tylko nie Józefosław, ale nawet nie gmina Piaseczno.
   I z całą pewnością nie budżet samorządowy.

 4. same pozytywy wkoło, remontów tyle co nigdy jeszcze w JJ nie było, inwestycje w zieleń i kulturę, miejscowość zaczyna wyglądać i mieć swój charakter, tak trzymać. Za Dąbka to był syf, kiła i mogiła i Doda tańcząca na paletach. Narzeszcie mamy zmiany i tosame pozytywne, nasi Radni są nieocenieni w dążeniu do celu i poprawy naszego otoczenia. BRAWO.

  • buahahahhahahahahahahaha sadzić kwiatki za pieniądze gminne to ja też potrafię.
   Panowie przyjeżdżają ładnie ustawiają, szopka zrobiona i zdjęcie na stronkę pyk zrobione. Żenada! tak jak z malowaniem pasów na popis, bez specjalnego zabezpieczenia ubrania! buahahahahahaha Czy Wy naprawdę myślicie, że ludzie są aż tak głupi i wezmą się na Wasze sztuczki ?

   • Czy to nie gmina przygotowała teren, zapewniła transport, wode, rośliny itd? Czy zdaniem radnym organizacja to złożyć wniosek do gminy, wyznaczyć dzień i zwołać ludzi do roboty?

    • Moim zdaniem to właśnie jest organizacja. Zorganizować zasoby i ludzi w określonym czasie i celu.

     • Ziutek przyjdź jutro na Wenus muszę pyknąć sobie fotę na pokaz. Nie ma dużo roboty bo gmina wszystko naszykowała. Będziesz musiał tylko wsadzić krzaka i zasypać ziemią. Koniec :)

   • może i każdy potrafi, ale nikt tego wcześniej nie robił. To jak jest ładnie to zasługa radnych i chwała im za to.

    • Mieszkańcy jakby wiedzieli, że gmina opłaci taką inicjatywę to nie jeden wniosek pewnie zostałby złożony. Szkoda, że gmina o tym nie mówi. Jest jeszcze jedno pytanie.. czy gmina każdy taki wniosek rozpatruje pozytywnie czy te którymi np. radni mogą się pochwalić jako swoimi? Oczywiście zapominając wspomnieć o tym, że większość prac oraz koszta poniosła gmina a nie Stowarzyszenie. To brak przyzwoitości a ja zastanawiam się czy inne pomysły radnych w ten sam sposób były realizowane.. W tych okolicznościach komentarze radnych do mieszkańców, że jakoś ich nie widzieli przy sadzeniu sadzonek jest nie na miejscu.

     • ototototototo Beata dobrze gadasz! Ściema i tyle, zdjęcie cyknąć i na stronkę wrzucić. Gdyby kupili za swoje, zorganizowali sponsorów, całe logistyczne przedsięwzięcie wzieli na siebie to rozumiem, każdy do zdjęcia umie się ustawić. No jedynie za co ich mogę pochwalić, że paluszki w ziemi ubrudzili.

   • kolorowe pasy przy rondzie wyszły moim zdaniem bardzo ładnie. Nie czepiałbym się.

    • ja uważam, że wyszły źle. oto dlaczego czepiam się.

     • Dlaczego źle wyszły ? Chodzi o kolory ? Miejsce ? Wyjaśnij proszę.

      • zgadnij co jest nie tak

 5. Marnotrawstwo wysokiej klasy.Wendeta za pieniądze publiczne.Dobrze ze za chwilę wybory.

 6. wszyscy zyskują, a sołtys traci na wynajmie. Wiadomo kto nie jest zadowolony!!

  • nic dodać , nic ująć.

  • Sołtys gminie nie wynajmuje obecnych lokali. Twój komentarz to kłamstwo. Zwykła manipulacja i wprowadzanie mieszkańców w błąd. Wstydź się.

   • Budynek przy Cyraneczki należy do rodziny sołtysa.

    • Właśnie do rodziny a nie do Sołtysa a to jest różnica. Tak więc wcześniejszy komentarz to kłamstwo bo Sołtys gminie nie wynajmuje obecnych lokali. Chcesz powiedzieć że rodzina nie ma prawa nic robić bo jakiś bezradny robi na Sołtysa nagonkę? Współczuje myślenia.

     • Oczywiście że rodzina sołtysa ma prawo robić (zgodnie z prawem) to na co ma ochotę.
      Ale skoro chodzi o sprawę i pieniądze samorządowe to mieszkańcy mają prawo o tym wiedzieć, że rodzina sołtysa wynajmuje budynek gminie więc sołtys nie jest bezstronny w tej sprawie.

      • nigdy tego nie ukrywał i oświadczenia majątkowe składał, nie pleć trzy po trzy bo nic to nie da.

       • szukajcie a znajdziecie:)

      • Sołtys tego nigdy nie ukrywał a Pan w swoich komentarzach stara się mieszkańców wprowadzić w błąd. Odbieram to tak, że przez swoją niechęć do Sołtysa, szkaluje Pan również jego rodzinę a to haniebne. Niech Pan nie mierzy wszystkich swoją miarą. W moich oczach jest Pan tchórzem, któremu tylko internet daje odwagę. Dlaczego Pan napisał o rodzinie Sołtysa a nie o Burmistrzu czy Radnych, którzy dobrze wiedzieli kto jest Wynajmującym? Jeśli tak Panu ta rodzina przeszkadza to niech Pan kieruje swoje pretensje to przedstawicieli Gminnych (oczywiście Pan tego nie zrobi bo Panu chodzi tylko na oczernianiu Sołtysa). Musi być Pan bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Ja nawet Panu współczuje.

 7. efekt taki ze bibilioteka i dom kultury przeniosą sie o 50 metrow, znikną nam usługi spod nosa (restauracja carrefour, fryzjer). a jak jak bedziemy teraz chcieli inwestycji w przedzkole publiczne, to kasy nie bedzie bo przeciez 8 baniek poszlo i musi pare lat minac zanim w cos nowego zainwestują. Zmiana na gorsze.

  • w punkt, debile myślą, że ludzie to ciemny naród i wszystko kupi…

  • no przecież właśnie w miejsce carefura i restauracji zaplanowane jest przedszkole , biblioteka i dom kultury.
   Jeśli Sołtys zaproponuje carefurowi przyzwoite warunki najmu w swoim wielkim budynku, to zapewne chętnie przeniesie się w miejsce dawnego supersamu przy cyraneczki. To samo z fryzjerem i restauracją.

 8. Ale jeśli tam są umowy najmu na czas określony ?
  Nie można ich łatwo rozwiązać bez zgody najemcy.
  A co będzie jeśli najemca nie zechce wyjść i zostanie ?
  Jaka była ostateczna cena tej nieruchomości?

  • Umowy na czas określony jak nazwa wskazuje wygasną po czasie w nich określonym. Chyba że strony umowy postanowią inaczej.

 9. Absurd! Czy nie lepiej było zainwestować w przedszkole? Zniknie sklep, restauracja i inne usługi a powstanie nie wiadomo co dla nie wiadomo kogo.
  Dla mnie cała ta sprawa jest niejasna..

 10. niejasne, to jest skąd sołtys wziął kasę na wybudowanie zielonego zamczyska. W samorządach, aż tak dobrze to nie płacili. Chyba to budował z zamysłem opylenia gminie, a tutaj nic z tego nie wyszło i stąd taki hejt na radnych…. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę!

  • Cyk i screen przesłany :)

 11. Kiedy otwarcie nowej biblioteki i domu kultury?

 12. Co sie tak niejasne czepiasz sołtysa? Facet co roku wypełnia oświadczenie majątkowe, sprawdź a nie jącz. zajmij sie bardziej tym kto tak na siłę zabiegał o ten budynek Carfura. Pilnuj pieniędzy publicznych a nie prywatnych.

  • Kilkumilionowy majątek sołtysa (i to nie uwzględniając rodziny) w nieruchomościach (około 5-6 domów i tyle samo mieszkań – szczegóły do sprawdzenia w oświadczeniach), nie wziął się z pensji starosty, radnego czy wiceburmistrza. O ile mi wiadomo sołtys zajmowal sie współpracą z deweloperami inwestującymi w ziemię w Józefosławiu.
   Nie twierdzę, że nielegalnie, ale moim zdaniem jego zainteresowanie władzą w naszej gminie jest podszyte prywatnym interesem. Stąd mam trudność by mu zaufać.
   Obecni radni są dopiero pierwszą kadencję, ale moim zdaniem teraz dzieję się w okolicy więcej niż wcześniej.

   • hahahahaha ale z Ciebie detektyw. Jest coś takiego jak bank a ta instytucja daje coś takiego jak kredyt a to oznacza że możesz sobie pozwolić na zakup np mieszkania… ja tak zrobiłam, moja siostra tak zrobiła, mój brat tak zrobił, moja koleżanka tak zrobiła, mój kolega tak zrobił… obecnie szykuje się do zakupu kolejnego a kasy tyle nie mam żeby mieć dwa a będę mieć? Magia nie?

    • Sam mam 2 nieruchomosci na kredyt stad wiem że zakup kilkunastu mieszkan na kredyt nie jest takie proste. Tak. Jak dla mnie trochę magia.

   • A ja słyszałam plotki, że partnerka radnego skupuje działeczki przy osiedlu słoneczny sad, czy to prawda?

    • trzeba badać dalej temat

 13. Obserwator jest z towarzystwa radnych z grona wzajemnej adoracji :) a teraz za naszych bezradnych mamy olewanie mieszkańców, ignorancję, arogancję i tonę remontów na raz bo wybory tuż tuż i trzeba poudawać jak to im zależy :)

  • To się robi mało śmieszne – powiem wprost

   • Powiem więcej to w ogóle nie jest śmieszne to jest żałosne. W roku 2018 radnym JJ mówię DO WIDZENIA!

    • jest Pani zapewne dyplomatką. Wielu użyłoby bardziej dosadnego określenia …

 14. a ja mówię radnym ZOSTAŃCIE Z NAMI!!

  • Z najemcami w budynku zakupionym przez gminę za poparciem radnych Józefosławia mogę jedynie powiedzieć „CZEKA WAS NOWY KREDYT”

 15. Lepiej było dołożyć i kupić Tuan-a. Basen, hala sportowa, sale do ćwiczeń. Dzieci w szkole mają Wf-y na korytarzu.

  • nie mogą, bo wolą zainwestować kupę kasy w budynek który nie jest wart takich pieniędzy.

  • Popieram. Taki budynek to by było coś.

 16. Uff, co za emocje.
  A restauracja (mam nadzieję) ma szansę zostać.
  I oby została, bo miejsce będzie puste po godzinach.

  • Restauracja zostaje tylko, że nie quchnia ;)

 17. restauracja zostaje, co to za centrum kultury bez takiego miejsca!!

 18. A co z miejscem na KK miała być więcej a będzie mniej. To jest chore.A restauracje pewnie wymienią na inną

 19. No tak… kasa dla tych czy tych? Dom kultury w tym miejscu oznacza brak miejsc parkingowych, tłok i ostatecznie chaos, korki i brak całkiem przydatnego sklepu. brawo.

  • Co więcej – obecność KK obok szkoły zwiększy, i tak już bardzo duży, ruch w rejonie szkoły.

  • Blisko nowego budynku, obok szkoły jest parking (jakieś 2 minuty spaceru). A z moich obserwacji wynika , że korek pod szkolą powstaje raz w ciagu dnia okolo 8.00 i to głównie spowosowany przez rodziców nie korzystajacych z parkingu , lecz zatrzymujących się „na chwilę ” by wysadzić dziecko.

 20. maccone widzę, że dzieci w szkole nie masz i nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Zapraszam po 15:00 do szkoły, zobaczymy czy Twoja wypowiedź jest prawidłowa.

 21. po południu tam nigdy nie ma korka i parking pusty

 22. Chyba pomyliłeś ojcze Kameralną z Jagielską…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*