739 ul. Kameralna

Zmiana trasy 739 i L39 – do odwołania

W związku z zamknięciem i przebudową skrzyżowania ulic Julianowska/Okulickiego w Piasecznie, od 19 kwietnia 2018 r. do odwołania linie 739 i L39 zostają skierowane na trasy objazdowe w obu kierunkach.

739: METRO WILANOWSKA – (…) – Kameralna – JULIANÓW

L39: PIASECZNO/SZKOLNA/ – (…) – Armii Krajowej – Puławska – Geodetów – Wilanowska – Julianowska – Cyraneczki – Wilanowska – Geodetów – (…) PKP JEZIORKI

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

JULIANOWSKA-CMENTARZ 01
STRUMYKOWA 01 i 02
URBANISTÓW 01 i 02
NADZIEI 01 i 02
SREBRNYCH ŚWIERKÓW 02 i 01
NADZIEI 01
LAMINA 51 i 02

Uruchamia się przystanek CYRANECZKI 52 zlokalizowany na ul. Cyraneczki w Józefosławiu, który na trasie linii L39 będzie funkcjonował jako warunkowy.

Autobusy linii L39 kursować będą tylko w dni powszednie (kursowanie linii w soboty, niedziele i święta zostaje zawieszone).

Uruchamia się przystanek JULIANÓW 53, zlokalizowany na ul. Kameralnej w Józefosławiu przed pętlą JULIANÓW, który na trasie linii L39 będzie funkcjonował jako warunkowy w obu kierunkach.

Źródło: ZTM

Uwaga! Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starostwo Powiatowe nie zorganizowały rozwiązań zastępczych dla mieszkańców z okolic wyłączonych przystanków.

Więcej :

Darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji publicznej

I strefa ZTM w Piasecznie?

Gmina wystąpiła do ZTM z prośbą o rozważenie zagęszczenia kursów linii 739

Burmistrz dziękując za tańsze bilety ZTM, przypomniał o potrzebie udrożnienia Puławskiej

Lokalna linia L39 – PKP Jeziorki – Józefosław – Piaseczno – rozkład jazdy

Pasażerowie drugiej kate… strefy – problemy z linią 739

Więcej kursów 739 i lokalna linia L39 od 1 marca ?

ZTM wyjaśnia przyczyny wstrzymania przetargu na operatora lokalnej linii autobusowej dla Józefosławia i Julianowa

Nowa linia autobusowa w Józefosławiu ?

Przegubowy 739 jednorazowym przypadkiem

Ciąg dalszy konsultacji z ZTM – oświadczenie gminy Piaseczno

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie -11.02.2012

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739 -15.02.2012

Konsultacje społeczne na temat komunikacji zbiorowej w Józefosławiu i Julianowie -20.02.2012

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie- 20.03.2012

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych- 14.03.2012

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej -11.11.2014

Stowarzyszenie NJiJ przypomina burmistrzowi, że w 2012 roku obiecał usunięcie utrudnień drogowych, z powodu których nie można było wprowadzić większych autobusów – 23.02.2015

Poprawa jakości oraz dostępności transportu publicznego na terenie Józefosławia i Julianowa – 25.02.2015

Nowa linia lokalna w Józefosławiu – Cmentarz – Szkoła … już w marcu ? 1.03.2015

Od 16 marca nowa linia autobusowa w Józefosławiu – 11.03.2015

Nowa linia jest stara. Tą właściwą pojedziemy najpóźniej w przyszłym roku – 16.03.2015

Propozycja ograniczenia liczby przystanków na Puławskiej …nie przejdzie – najnowsze wieści w sprawie komunikacji

Rzecznik Głównego Inspektoratu Drogowego głośno myśli o linii tramwajowej Warszawa – Piaseczno

ZTM odpowiada na prośbę Piaseczna i Lesznowoli

Podoba ci się:

Komentarzy (28)

 1. Brawo za przypis o niezorganizowaniu komunikacji zastępczej. W końcu to OBOWIĄZEK Gminy.
  Na stronie http://www.ztm.waw.pl nie ma rozkładów na poniedziałek i na kolejne dni. Może to znak, że 23 kwietnia autobusy powrócą na swoje trasy.

 2. Ja pier…. Co za słomiaki planują remonty wszystko w jednym czasie ?!! Gdzie k… Radni, nie widzą nic w tym złego?!!

  • Radni Ciebie widzą tylko wtedy, kiedy musisz oddać na nich głos !!! W trakcie trwania kadencji mają Cię w głebokiej czeluści swojego rowa!

  • Zamiast pomyśleć jak zapewnić komunikację dla kilku tysięcy mieszkańców wzdłuż Julianowskiej, od Zespołu Szkół na południe aż do osiedla wojskowego na przeciw cmentarza komunalnego – najlepiej poinformować ludzi korzystających z ZTM, że nie będzie autobusów. A ludzie z rana, gdy liczy się każda minuta, będą wstawać co najmniej pół godziny wcześniej, bo nie można było puścić busa, który ze Strumykowej podwozil by pod szkołę. A ile osób nie może pokonać kilku kilometrów pod szkole albo do 709? To jest lekceważenie nas, mieszkańców płacących uczciwie podatki. I nawet nie wiadomo, jak długo to potrwa. Podobno pod koniec czerwca sytuacja się powtórzy…

  • Przecież to jakiś kabaret. Na planie organizacji ruchu znaki: „objazd ulicą Energetyczną i Geodetów”. A tymczasem Geodetów zamknięte do końca maja! Ktoś z gminy powinien wylecieć na zbity pysk za taką „kordynację” (tak, wiem że to droga wojewódzka a tam gminna i jak zwykle samorządowcy mogą z „czystym sumieniem” powiedzieć – to nie moja sprawa.. w końcu tam nie mieszkam). Skandal.

 3. JAJCA widocznie głosy pasażerów MZA się nie liczą. Na forach ludzie rozpaczają tylko na temat tragicznej jakości Urbanistów.

 4. piękna pogoda na spacery, czas przewietrzyć swoje tyłki, a nie tylko pierdzieć w fotel przed monitorem i narzekać.

  • MZA sam se rusz dupe, a nie komuś będziesz kazał coś robić prostaku. Ja nie mam zamiaru zaiwaniać 2,5 km. z dziećmi w tą i z powrotem, bo szanowny Pan sobie tak założył. Buta i chamstwo!

 5. ludzie, świat się nie zawali jak się pójdzie na piechotę kilkaset metrów. Większe tragedie ludzkie się przytrafiają.

 6. Tak tak tak…
  Sąsiadka ma rehabilitację. Z ledwością dochodzi do przystanku URBANISTÓW, a teraz z „radością” pójdzie ponad dwa kilometry… tam i z powrotem. A ludzie z rana mający wyliczoną każdą minutę z radością przewietrzą swoje… To nie narzekanie. To są fakty i empatia dla innych. Ja dziś jadąc samochodem podwiozłem 3 osoby.

  • no i pięknie, dla chcącego nic trudnego!

   • Tak, ale sąsiedzi pracujący tak jak ja – nie podwiozą na jedenastą naszej drogiej sąsiadki. A i młodzież lub sąsiedzi, których z rana możnaby jeszcze podwieźć, wracają z Warszawy o różnych porach i mając zapłacone bilety na kartach ZTM będą mieć (parafrazując MISIA) tydzień pieszego pasażera (albo i dłużej).

    • to są uroki mieszkania na rozwijających się przedmieściach, świat się wali. Jeszcze parę lat temu był jeden autobus i kursował co 90 minut jak się nie popsuł.

 7. Niestety, strona ZTM na kolejny tydzień pokazuje kursy skrócone.

 8. Z tego co mówią drogowcy pracujący na Julianowskiej roboty maja trwać do początku czerwca więc już nie mogę się doczekać wyborów żeby podziękować naszej kochanej władzy za organizację komunikacji zastępczej na czas prowadzonych prac i bezmyślnie zorganizowanie kilku prac na raz i myślę że na Julianowskiej mieszka dużo więcej ludzi bardzo zadowolonych tyle lat było na zrobienie modernizacji ulic ale zaczęli przed wyborami dopiero

 9. Spytałem budowlańca że Skanska. Rzeczywiście, na pewno zamknięcie do końca maja. To ponad 40 dni!

 10. a jak będzie obsuwa ? to połowa czerwca ?!

 11. Miło ze strony paru komentatorów, jak chętnie aplikują innym porcję „zdrowia”. Ja uwielbiam chodzić, ale wystarczyły mi 3 dni 30 minutowych „spacerów” do najbliższego przystanku a już mam dość. Dobrze, że na razie pogoda sprzyja ale wiecznie nie będzie. Od poniedziałku dojdzie odprowadzanie piechotą dzieci do szkoły i przedszkola, niestety ulicą Urbanistów, gdzie obecnie ruch jak na Marszałkowskiej. Chodnika, choćby symbolicznie namalowanego farbą brak. Cóż, nie mamy samolotu i będę z dziećmi w porannym szczycie dreptać między rozpędzonymi autami. Może nawet nie będzie to mój ostatni wpis w internecie? Czas pokaże.

  • Zapomnieli, jak autobusu w ogóle nie było?! I co wtedy robili, taksówkami jeździli???

   • Poniedziałek po 8,00 urzędy ruszyły i hejterzy wobec mieszkańców również. Co za przypadek!!!

 12. Nie trollu asdar. Mieszkańcy walczyli o autobus i go wywalczyli. A obowiązek utrzymania to obowiązek gminy. Za to płacimy podatki.

 13. to przecież autobus jest, nie musi ci stawać pod klatką.

  • powinien, powinien

 14. 739 spokojnie dałby rade wykręcić przy Biedronce na Julianowskiej i poczekałby na przystanku. Przecież to nie jest trudno zaplanować tym bardziej że za 20 m. ulica jest już zamknięta i nikt kierowcy nie będzie przeszkadzał.
  Nasi radni bezradni nic nie myślą a o urzędnikach nie wspomnę.

 15. no pewnie, może jeszcze w zrobić zakupy w Biedronce i przynieść do domu?? albo na czas remontu zakwaterować w hotelu w centrum przy metrze??

 16. Ale się hejterzy wobec mieszkańców uruchomili. Na każdy rzeczowy argument odpowiadają błazenadą. Sąsiedzi – nie dokarmiajcie ich.
  BEZ ODBIORU hejterzy:(

 17. trzeba zgłosić do urzędu że to trole

 18. czy odmienne zdanie to już hejt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*