fot. Animal Rescu Polska

Policja ostrzega przed pytonem – w jeden dzień może dotrzeć do Józefosławia :)

W związku z otrzymaną informacją o możliwości przebywania w okolicy przyległej do Wisły pytona tygrysiego, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Prosimy również o powstrzymanie się od spacerów szczególnie pomiędzy miejscowością Ciszyca- Gassy -Cieciszew w rejonie przyległym do rzeki. O wszelkich informacjach dotyczących tej sprawy prosimy niezwłocznie poinformować najbliższą jednostkę policji.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie oraz Piasecznie apelują do mieszkańców o powstrzymanie się od przebywania i spacerów nad brzegiem Wisły, a szczególnie pomiędzy miejscowościami Ciszyca- Gassy i Cieciszew. W miniony weekend Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescu Polska po sygnale od mieszkańca, ujawniła wylinkę należącą jak się okazało do pytona tygrysiego. Z uzyskanych informacji wynika, że wąż może mieć nawet do 6 metrów długości.

Policjanci patrolują okolice zarówno z lądu, jak i przy udziale policjantów z komisariatu rzecznego. Nie wykluczamy również tego że może być to czyjś żart. Jednak do czasu wyjaśnienia sprawy prosimy o ostrożność, a także przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w odnalezieniu zwierzęcia lub informacji o ewentualnej ucieczce gada z hodowli. Każdy sygnał w tej sprawie będzie dla nas cenny.

Informacje prosimy kierować bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod numerem 22 60 45 213 lub do Fundacji Animal Rescue Polska telefon 22 350 66 91.

Źródło: KPP Piaseczno

Pyton Tygrysi – ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Dorosły osobnik potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka. Dorosły osobnik może dorosnąć do 8 m. Pyton rekordzista ważył 182 kilogramy i miał 8,23 m długości. Osobniki hodowane w Polsce rzadko przekraczają 5 m i żyją do 27 lat. Żywią się przede wszystkim myszami, szczurami, królikami, ptakami, często polują na większe ssaki. W ciągu dnia pyton może pokonać 12-15 kilometrów.

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. w parku dobre warunki, poleżec można

  2. i owieczki w pobliżu

  3. Proszę o informacje ile ta Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescu Polska zarobi na tej akcji ?

  4. Ale zimy chyba nie przetrwa, nie? ;)

  5. ale do listopada może sobie wylegiwać w parku, regulamin nie zabrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*