Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Debata kandydatów na burmistrza Piaseczna – relacja na żywo

Dzisiaj o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie odbędzie się debata kandydatów na burmistrza.

Debatę poprowadzą: Agnieszka Zofia Piechowska (redaktor naczelna Przeglądu Piaseczyńskiego) oraz Kamil Staniszek (redaktor naczelny Kuriera Południowego).

Kandydaci na burmistrza Piaseczna 2018:

Monika Jaroszewska (Komitet WYBORCÓW NASZA GMINA – NASZ POWIAT)

Wojciech Ołdakowski (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Daniel Putkiewicz (KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)

Józef Zalewski (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEFA ZALEWSKIEGO)

Podoba ci się:

Komentarzy (52)

 1. Monika Jaroszewska, wspaniała kobieta ! Klasa, inteligencja i duża wiedza. Pani Moniko podziwiam że ma Pani odwagę, to wielki układ i paszcza lwa.

  • Ta kobieta to jakaś porażka, była totalnie nieprzygotowana – jak można tak się kompromitować?? Wiadomo, ze tu prawie sami klakierzy sołtysa piszą, więc przyda sie trochę prawdy ode mnie:) Zadałem sobie trochę trudu i oglądnąłem całą debatę. Nie miała przygotowanych odpowiedzi na żadne z pytań, nie miała żadnej strategii, nie wiedziała co chce zrobić. Wiedziała tylko że wszystko jest źle, nic się nie robi i jest do doopy. Totalnie negatywny przekaz. Dla nie klakierów zobaczcie na piasecznonews ankietę powyborczą. Zajęła ostatnie miejsce…nawet gorzej niż ten kiep z PISu:):)

   • Nie zgodzę się z Panem. Jej wypowiedzi jako nieliczne były merytoryczne i fachowe. Szkoda, że nie padło pytanie kto stoi za Miltti Hekk oraz jakie są powiązania między Panem Putkiewiczem a Krawczyńskim – tym z CBA. Po Piasecznie nie da się jeździć. Pan Putkiewicz – czas Pana minął – nie jest Pan w stanie wybudować kawałka drogi przez 4 lata. A fontanna – rewelacyjne!!! Brak jest basenów w Piasecznie, szkół, dróg i tak naprawdę wszystkiego. Czas na zmianę!!!

    • Pan Putkiewicz wszystkich ma w dupie, jemu zależy tylko na utrzymaniu swoich ludzi w urzędach, którzy przyszli szumnie na debate. Bloki stawiać i majstrować przy planie miejscowym potrafi nic więcej, tu praktyke ma piękną.

     • Do sejmu się nie udało to na burmistrza się pcha.
      NIE POLECAM!!!!!!! 20 lat w samorządzie odpowiedzialny m.in. miejscowe plany. Kolega zamknięty przez CBA, którego nagle przestał znać -to samo mówi za siebie. Nie i jeszcze raz nie!!!

    • Szkoda, że nie padło pytanie o powiązania pani Jaroszewskiej z sołtysem/ex-starostą Dąbkiem.

   • Putkiewicz, pokazał się z jak najlepszej strony, wyuczone teksty i gesty chyba już na nikim nie robią wrażenia. To człowiek który w polityce jest znany od lat, jest cwańszy od ródego lisa. Szkoda, że nikt go nie zapytał, kto zagęścił nam zabudowę w Józefosławiu. Szkoda że nikt go nie zapytał o Pana Łukasza, którego CBA dopadło.
    Dla mnie on, Zalewski i Ołdakowski to jedno i to samo szambo. Jedyną opcję którą widzę jest osoba nowa i cieszy mnie to, że ta osoba jest z Józefosławia.

   • Przepiękna kobieta, inteligentna i merytoryczna. Reprezentuje wysoki poziom kultury osobistej. Jako jedyna była w stanie zaatakować Putkiewicza, gdyby nie jego banda myśle że zakończyłaby tą debatę zwycięstwem. Na moje oko to ta kobieta zostanie burmistrzem.

   • Proszę Państwa, jest takie nagranie na itv Piaseczno pokazujace co działo się na sali. Woźniakowa prawa ręka Putkiewicza i koleżanka Łukasza, (nakrytego na przekrętach z planem miejscowym) Putkiewiczkwi kolejnemu łobuzowi pomagała. Machnięcie planszą z podobizną przez jego kolegę na przodzie było sygnałem do buczenia i chamskich odzywek. Szczytem było dla mnie jak jedna Pani z jego koalicji do drugiej powiedziała „zamknij się ty suko”, ta debata to jedno wielkie dno. Dziwię się, że Jaroszewska zgodziła się na udział w tym cyrku, opłaconym przez Gminę dzięki reklamom w gazetce. Ołdakowski wyszedł na debila, Zalewski zdaje się jest już poukładany z Putkiewiczem, a Jarowszewską niestety rzucono na pożarcie. Niedoszła ofiara zrobiła psikusa oprawcy i się nie dała, pokazując wyższy poziom kultury od niego. Uważam, że ta kobieta jest strzałem w dziesiątkę, ma kobieta odwagę dlatego warta jest mojej uwagi. Nareszcie mamy wybór pomiędzy cwaniaczkami a kulturalną kobietą z klasą.

    • Nie wiem czemu uwazasz ze p. Jaroszewska byla jakos szczegolnie zagluszana. Oldakowski tez nie mial latwo. Krzyki smiechy buczenie. Wiele razy musial przerywac swoja wypowiedz. Poziom dyskusji w Piasecznie jest dosc niski. Widzimy to tez na tym forum. Widac to takze w twojej wypowiedzi. Zacytuje zupelnie niepotrzebne epitety i wulgaryzmy ktore uzyles wobec kontrkandydatow twojej faworytki : łobuz, debil, oprawca, cwaniaczki. Tak wiec nie zarzucaj innym braku kultury bo widac ze to pojecie jest ci obce.

     • Nie mam w zwyczaju odpowiadać na tego typu zaczepki ale odpowiem: myśl człowieku, użyj głowy!

   • Jeśli burmistrz to tylko z Józefosławia!

   • Panie „pawil” uważa Pan że bardziej przygotowani byli Panowie? Oni już swoje mieli szansę. Pierwsza wypowiedz Pani Moniki była wręcz powtarzana przez innych ksdydatów…

  • Jestem dumna, że kandydatem na burmistrza jest taka piękna i moądra kobieta ! Pani Moniko, oddamy na Panią głos. Fantastyczne wystapienie, gratulacje!

  • Pan Monika, stres ją zjadł fakt, ale gdy człowiek wsłucha się w jej wypowiedzi dochodzi do wniosku, że ona ma rację. Stoimy w korkach co się w tej sprawie zmieniło? Obiecywano wiele rzeczy kolejkę siekierkowską, ul. działkową, ul. Krótką i ul. Cyraneczki i co i nic.
   W chwili obecnej mamy konflikt na ul. Działkowej, bo jakiś debil zagrodził teren, moje i nic wam z tego nie oddam to może zagrodźmy ulice w Józefosławiu i Julianowie to szanowny debil będzie po zakupy jeździł wpizdu. Babka fajna, konkretna nie dala się starym wyjadaczom. Takich nam ludzi trzeba!

  • Pytanie o komunikację – wg. Pani Jaroszewskiej rozwiązaniem na problemy ma być poszerzenie pasów na Puławskiej. Nie rozumiem w czym miałoby to pomóc… Może Pani chodziło o buspasy?

  • I będą teraz jej dopier…ć, bo baba i słaba a tu proszę konkretna babeczka! Podoba mi się

  • Już po kilku minutach widać że jest duża przepaść kulturalna pomiędzy Panią Jaroszewską, Zalewskim a Ołdakowskim i Putkiewiczem. Jaroszewska wygrywa.

 2. Pomimo ataków i hejtu na panią Jaroszewską wypadła całkiem dobrze. Burmistrz musi być z Józefosławia i koniec. Putkiewicz nie ma nic do zaoferowania dla Józka co widać gołym okiem.

 3. Interesowała nas odpowiedź na pytanie:kiedy ulica Cyraneczki-Kuropatwy dojedziemy z Józefosławia, Julianowa do Puławskiej? Odpowiedzi brak.

 4. Ta debata to ustawka. Wiadomo kto znał pytania i był najlepiej przygotowany. Józefosław nie da się nabrać znowu na Danielka Putkiewicza. Widzimy co zrobił z ulicą cyraneczki albo co nie zrobił. Koniec kłamstw.

 5. Pytanie odnośnie Cyraneczki powinno być następujące: Dlaczego panowie Lis i Putkiewicz znowu nas zawiedli? Dlaczego nie potrafią zbudować kawałka drogi? Dlaczego nie ustąpią ze stanowiska? Dla kogo pracują, dla nas czy dla układów?
  Można napisać książkę.

 6. Koniec partyjniakom – koniec platfusom i pisiorom. Niech będzie normalnie.

 7. Józefosław potrzebuje zmiany. Odnośnie debaty to putkiewicz mówi językiem bełkotu co jest mało rozumiane. Szkoda tylko, że Jaroszewskiej rodzina burmistrza tak przeszkadzała.

 8. Niestety
  obawiam się ,że tam gdzie się dwóch bije, czyli Jaroszewska i Putkiewicz …trzeci skorzysta …

  A wiecie co się będzie działo z JJ, gdy wygra Zalewski lub Ołdakowski …

  • A co będzie się działo? Jestem stosunkowo nową mieszkanką JJ i nie znam tutejszych
   stosunków, układów,możliwości lub ich brak.

  • Co się stanie w JJ jak wygra Ołdakowski – zgodnie z tym co zapowiwdział w debacie wybuduje szkołę w JJ. Podał to jako jeden z 3 priorytetów.
   Co się stanie z JJ gdy wygra Zalewski – chyba mieszkańcy JJ beda zadowoleni bo przecież 4 lata temu właśnie jego wybrali do rady powiatu. Startował z Jozefoslawia z wiadomego komitetu

 9. Zalewski już był Burmistrzem i Józefosław to odczuł.
  Każdy o tym wie z mieszkańców i dlatego w dwóch poprzednich wyborach dostał czerwoną kartkę i przegrał.

  Bo to głosy Józefosławia decydowały i teraz także zdecydują !!!

  Być może On to zrozumiał i wyciągnął wnioski.

  Ołdakowski nie jest z tych rejonów , nie zna Józefosławia i nic tu nie zrobił i wątpię ,czy cokolwiek zrobi….choć coś tam obiecuje…

  Dlatego wybieram od dawna mniejsze zło….ale nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję…

  Ponadto od dawna -jako pierwszy – twierdziłem,ze najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie samodzielnej i niezależnej Gminy JÓZEFOSŁAW ze swoimi władzami i swoim budżetem ( razem z Julianowem i być może częścią Mysiadła i Kierszka).

 10. Putkiewicz stara się o głosy starego i nowego Piaseczna i Józefosławia , tak samo Jaroszewska

  Ołdakowski i Zalewski celują w głosy mieszkańców wiosek, choć liczą tez na stare Piaseczno

  Na pewno będzie II tura i powtórka z historii ,czyli przekazywania poparcia w zamian za profity i stołki…

  • Co się stanie z JJ gdy wygra Putkiewicz – jest szansa na kontynuację działań z ostatnich 4 lat. Czyli bezprecedensowa duża liczba inwestycji w JJ. Tego nie da się zakrzyczeć bo to widać gołym okiem. Jest szansa na kontynuację.
   Co będzie z JJ gdy wygra Pani Jaroszewska – to zupełna niewiadoma. Debata nie pomogła w poznaniu programu tej kandydatki. Nie wiadomo jakie są jej plany na JJ mimo że jest z tąd. Nawet nie chciała powiedzie kogo moanuje wiceburmistrzem. Czyzby nie chciała wymienic jego nawiska z obawy że zniechęci to do niej potencjalnych wyborców? Putkiewicz podał nazwisko wiceburmistrza dzìęki czemu wyborca wie na kogo i na co głosuje. A tu kompletna niewiadoma.

   • uważam że wypadła dobrze, powiedziała przecież że umie pracować z każdym- więc ja nie widzę tu problemu odpowiedziała na pytanie. Może jej przyjść nawet pracować z grupą która jej tam przeszkadzała. Moim zdaniem Putkiewicz już tu nic nie włoży kasy, zresztą znany jest z tego że nie umie podejmować decyzji. Szansą rozwoju dla północnego Piaseczna, dla nas, jest ta kobieta i ja stawiam na nią.

    • Dla mnie pytanie o wiceburmistrza pozostalo bez odpowiedzi. Gdyz odpowiedz byla na zbyt duzym poziomie ogolnosci, a my jestesmy tak głodni konkretów a nie okrągłych frazesow. Nie boisz sie ze moze to byc proba kierowania gmina z tylnego fotela ?

     • A ty byś pozwolił ? Ona nie wygląda na osobę, która będzie sterowana z tylnego fotela. Raczej wygąda na osobę, która sama steruje i zrobi tam porządek i dlatego jej się tak boją. Od razu widać że ma charyzmę i wiedzę, choć kodowcy bedą mówić inaczej. Widziałem film z ul. Działkowej, tak kobieta nie boi się wyjsć do ludzi, mówi też konkretnie.

   • Też mnie zastanowiła jej tajemniczość co do tożsamości wiceburmistrza. Czuję, że planuje na to stanowisko naszego sołtysa Jana Dąbka. To w końcu on i jego lista promuje ją na stanowisko. W moich oczach to przekreśla p. Jaroszewską. Nie pomogło też to, że wypadła strasznie blado na debacie.

    • Dąbek idzie do Prażmowa cały internet o tym trąbi, więc pudło Sucie pomawiaj dalej.

 11. Żenada i farsa, Pani Monika być może ma jakieś walory i zalety, ale nie takie aby zarządzać 50 tysięcznym miastem. Co kieruje takimi osobami do pchania się na takie stanowiska, chęć dowartościowania się? czy może są umiejętnie manipulowane przez innych?. Po co startować w wyborach, można sobie w domu zrobić karaoke „znowu w życiu mi nie wyszło”.

 12. Pan znowu swoją starą śpiewkę tu włącza. Panie… fajna babka z Józefosławia, widać że jej zależy. Zgrabna, ładna, inteligentna, dobrze wykształcona, ma łeb na karku, bo poradziła sobie z bandą Putkiewicza elegancko. Czego chcieć więcej? Kiedyś pan też zaczynał. Uważam, że burmistrz z Józefosławia to dla nas idealna opcja.

  • Ładna, zgrabna – kwestia dyskusyjna , ale i tak bez znaczenia jeśli chodzi o wybory. Jak dla mnie mogłaby wyglądać jak posłanka Pawłowicz jeśli miałaby głowę na karku. Jakoś nie komentujesz wyglądu pozostałych kandydatów… A z poradzeniem sobie w debacie to już przesadziłeś.

   • Moim zdaniem stanowisko burmistrza to ukoronowanie kariery dla lokalnego samorządowca. Startowanie na takie stanowisko bez doswiadczenia w samorzadzie jest co najmniej dziwne. Moze zaczac od kandydowania na radną gminy lub powiatu i zdobyc troche doswiadczenia.

    • Dostałem jej ulotkę to doktor inżynier nauk technicznych od lat związana z samorządem, więc Twój argument mnie nie przekonuje.

     • Wlasnie jeszcze raz przeczytalem jej ulotkę. Nie widze by byla radna ani w gminie ani w powiecie. Jesli ty widzisz wiecej to podaj kadencje tej pani, kiedy była radną. Tylko nie myl pracy w samorządzie z praca w urzedzie bo to zupełnie inna bajka

 13. Bo ja facetach nie gustuję, jeśli już tak Ci zależy to jeden wyglada jakby go ze szpitala psychiatrycznego wyjęli, drugi z Ciechocinka a trzeci jak mafiozo. Sorry wolę mądre laski.

  • kandydatka wyciągnięta z kapelusza, bez doświadczenia. Kpina i z daleka śmierdzi kolesiostwem z Dąbkiem, KuPis’em. Żenada.

   • Rzyg sucie, rzyg cytujac Twoje słowa ze ścianki. Jesteś kłamcą niestety, łżesz ja pies i i pomawiasz ludzi (Jaroszewską i Dąbka) już czas żeby ktoś Ci się dobrał do dupy dość kłamstw i oszczerstw.

  • dobre!

   • Marian, dobre! Nie wpadłem na to!

  • A dla mnie akurat wygląd nie ma znaczenia. To nie wybory miss.

 14. .Kobieta już na pierwszy rzut oka widać, że nie miała doświadczenia w kontaktach z tego typu publicznością. Co mocno ją zestresowało. To osoba jak widać w filmie rozważna i merytoryczna o wysokim poziomie kultury osobistej, wystarczy wsłuchać się w jej wypowiedź. Mnie i mojej rodzinie bardzo się spodobała, pięknie mówiła o kulturze, seniorach młodzieży. Wiele z jej wypowiedzi kandydaci powielali. Pokazała też charyzmę mówiąc wprost co tu się dzieje. Brak terenów wypoczynkowych, gosir i ta fontanna to czysta prawda. Osobiście uważam, że była bardzo naturalna w przeciwności do sztuczności starych doświadczonych samorządowców, wyszła najlepiej. Takich ludzi jak ona nam trzeba, piękna inteligentna kobieta z klasą! Całą rodziną oddamy na nią głos.

 15. blondyna jaka jest każdy widzi, a usłyszeć może. Bez programu, bez doświadczenia, czysty populizm. Nie wystarczy zobaczyć kałużę i dziurę w drodze, dodać trochę lansu na FB razem ze swoimi kumplami i kumpelkami, do zarządziania 50 tys miastem potrzeba czegoś więcej. Strach, że takie osoby rwą się do zadań o jakich nie mają pojęcia.

 16. Jesteś obrzydliwym manipulatorem i kłamcą Twój czas się skończył nieudaczniku, podzieliłeś ludzi, jesteś chorym człowiekiem, twoje zakłamanie i Twój perfidny charakter obrócą się przeciwko Tobie

 17. Jedyną opcję, którą widzę na tym stanowisku to osoba nowa i cieszy mnie to, że jest to kobieta z Józefosławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*