fot. Czujniki Piaseczno

Nowa wersja systemu do pomiaru zanieczyszczeń powietrza w Gminie Piaseczno

Mieszkańcy gminy Piaseczno mogą korzystać z nowej wersji systemu do pomiaru zanieczyszczeń powietrza.

Wyniki pomiarów prezentowane są w nowoczesnej i bardziej przystępnej formie. Kolorowe wykresy kolumnowe i kołowe zachęcają do śledzenia strony i umożliwiają samodzielną analizę wyników nawet osobom bez przygotowania merytorycznego z tego zakresu. Dla bardziej dociekliwych opracowano szczegółowe wykresy liniowe dla każdej z badanych substancji oraz bazę wiedzy pozwalającą na uzupełnienie wiadomości z dziedziny ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami. Wszyscy zainteresowani ww. tematyką mieszkańcy gminy mogą ściągnąć aplikację na telefon (wymagany system Android), a osoby prowadzące własne strony internetowe lub blogi mają możliwość pobrania bezpłatnego widgetu z aktualnym indeksem jakości powietrza. Ponadto formularz kontaktowy umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu, uwag technicznych czy awarii.

System został również wzbogacony o pięć kolejnych stacji pomiarowych, dzięki czemu aktualnie składa się z 35 tego typu urządzeń. Dodatkowe stacje zainstalowano w miejscowościach: Baszkówka, Gołków, Julianów, Runów oraz na granicy wsi Pęchery i Łbiska.

Ponadto w ramach funkcjonowania systemu do pomiaru zanieczyszczeń powietrza dla trzech wybranych punktów monitoringowych zostaną wykonane pomiary zawartości metali ciężkich: ołowiu, arsenu, niklu i kadmu w pyle PM10. W 2019 r. analiza laboratoryjna ww. substancji zostanie wykonana dla każdego z wytypowanych punktów czterokrotnie, a jej wyniki będą udostępnione mieszkańcom.

Zachęcamy do korzystania z portalu informacyjnego:

https://czujnikimiejskie.pl/public/public_piaseczno/

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

 1. faktycznie, zajrzałem, cała gmina Piaseczno na czerwono. Dobrej nocy brudasy

  • A warszawa na zielono, nie ma jak piaseczno kopciuchy

 2. Ja może nieco z innej beczki, ale się może ktoś orientuje kiedy będzie oddana do użytku sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Okulickiego/Julianowska?
  To co tam się od kilku tygodni dzieje to jest jakiś dramat. Totalna wolna amerykanka.
  Radny Widz napisał na Józefosław2.0, że do 14 grudnia będzie zrobione.
  Od miesiąca nie dzieje się tam prawie nic, a niemal codziennie dochodzi tam do stłuczek.

  • Ponoc jest to zależne elektrycznie od jakiegos innego remontu w okolicy

 3. Kiedy im się udało zrobić screen na którym jakość powietrza w kilku miejsca była na zielono ??? Generalnie mamy taką jakość że należy ograniczać aktywność na powietrzu…

 4. jEGO wypocin czytać się nie da! Widz tylko wodę leje nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*