Szkoła Józefosław

Rekrutacja do przedszkoli i szkół

18 lutego 2019 roku rusza rekrutacja do klas pierwszych. Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły, do której aplikują, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, zaś rodzice dzieci, które chcą rozpocząć naukę w szkole spoza swojego obwodu, będą musieli złożyć wniosek.

Rekrutacja odbędzie się w formie elektronicznej. Aby dokonać zgłoszenia lub złożyć wniosek należy wejść na stronę oswiata.piaseczno.eu w zakładkę Rekrutacje 2019/2020.

Nowa szkoła – CEM

Rekrutacja do klas I nowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jana Pawła II 55 odbędzie się również w formie elektronicznej, a prowadzona będzie przez Szkołę Podstawową nr 5 w Piasecznie. Możliwe będzie również przyjęcie zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami w formie papierowej. W takim wypadku dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie przy ul. Szkolnej 14.

Rekrutacja do przedszkoli

Od 15 lutego 2019 poprzez stronę oswiata.piaseczno.eu, zakładkę “Rekrutacje 2019/2020” – “Przedszkola”, będzie można zapoznawać się z ofertą placówek rekrutujących do piaseczyńskich przedszkoli dla dzieci z roczników 2016-2013 oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – „zerówek” dla dzieci 6 – letnich oraz starszych z orzeczeniem o odroczeniu obowiązku szkolnego. Wszystkie oferty zostaną opublikowane do dnia 19 lutego 2019 r. Od 19 lutego 2019 r. będzie także aktywna możliwość logowania do systemu oraz wprowadzania wniosków przez rodziców. W zakładce “Dokumenty do pobrania” znajdują się oświadczenia oraz potwierdzenie woli, które należy wypełnić i złożyć w placówce pierwszego wyboru.

Oddziały sportowe

15 marca 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do oddziałów sportowych (klasy IV – VII) oraz dwujęzycznych (klasy VII). Informacja o nowo tworzonych oddziałach sportowych oraz dwujęzycznych będzie zamieszczona na stronach tworzących te oddziały szkół. Rekrutacja odbędzie się w formie papierowej poprzez zgłoszenie lub złożenie wniosku do prowadzącej nabór szkoły.

Rekrutacja obejmuje jedynie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Piaseczno.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

 1. Droga redakcjo,
  06.02.2019 gmina wycieła (niezgodnie z decyzją poprzedniego burmistrza) drzewa widoczne na zdjęciu nad artykułem. Szkoła już tak nie wygląda. Czy chcecie aktualne zdjęcie przed szkoły?

  • nie!

 2. I co brzydko jest?

  Jest czysto, schludnie, porządnie i bezpiecznie
  Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  Przecież musieli wyciąć drzewa żeby zrobić miejsce na donice.
  A między donicami być może zmieszczą się miejsca parkingowe.

  Gościu, który to zaplanował ma łeb jak sklep.
  Nie dorastacie mu nawet do pięt
  więc nawet nie liczę że zrozumiecie.

 3. I zonowu bez opamiętania będziemy przyjmować do szkoły dzieci z Kierszek czy Mysiadła, gdy tamtejsi geniusze maja w nosie nasze potrzeby komunikacyjne. Rozbudować Kuropatwy nie, bo nas rozjadą ci Z Józefosławia. Rozbudować Działkową bo nas rozjadą ci z Józefosławia… No to mówię: zapieprzać do szkół rejonowych, jak się nie podoba!!

  • A ile dzieci spoza rejonu chodzi no szkoły na Kameralnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*