Fot. Policja

Wspólne działania Gminy i Policji

Współpraca władz gminy z nowym Komendantem Policji zaczyna przynosić już pierwsze wymierne efekty. Po wspólnych naradach nakreślone zostały m.in. główne kierunki działań mające na celu przeciwdziałanie chuligańskim wybrykom.

– Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to jesteśmy zgodni, że współpracę pomiędzy samorządem i policją należy cały czas wzmacniać i rozwijać – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Z jednej strony przeznaczamy dodatkowe środki na zakupy sprzętu dla policji, z drugiej prowadzimy nabór do Straży Miejskiej, zwiększając jej stan osobowy, aby strażnicy byli w stanie obsłużyć tak duży teren jakim jest gmina Piaseczno.
Za temat bezpieczeństwa w gminie, od nowej kadencji, odpowiedzialna jest I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska – Michalak, której spotkania z nowym Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie mł. insp. Robertem Pachem zaowocowały już podjęciem konkretnych działań.

Jednym z palących tematów, na który od dłuższego czasu uwagę zwracają mieszkańcy, jest przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym i tzw. dryftingowi w miejscach do tego nie przeznaczonych, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Najbardziej newralgiczne miejsca, jak choćby parking pomiędzy ulicą Zgoda i Sierakowskiego, są regularnie kontrolowane. Sprawcy wykroczeń nie mogą czuć się bezkarnie, gdyż ich „popisy” są także rejestrowane przez system monitoringu miejskiego. Straż Miejska przekazuje nagrania policji, która ukarała już „parkingowych piratów”. – W czerwcu planujemy zainstalować gumowe odbojniki na parkingu, co powinno wyeliminować możliwość driftowania w tym miejscu – mówi Burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.
Plan działań ustalony z policją przewiduje też częstsze kontrole miejsc publicznych gdzie spożywany jest nielegalnie alkohol, a także dochodzi do zakłóceń porządku publicznego
i dewastacji . Szczególną opieką otoczone mają zostać place zabaw dla dzieci, które niestety często stają się miejscem „zakrapianych spotkań towarzyskich”.
– Chciałabym podkreślić, że nie tylko oczekujemy od naszych policjantów dodatkowego zaangażowania, ale staramy się wspierać ich pracę na co dzień, dofinansowując chociażby zakup potrzebnego sprzętu. Ostatnio Rada Miejska wyasygnowała np. dodatkowe środki na zakup nowego radiowozu – dodaje Pani Burmistrz.

Wspólne działania policji i Gminy Piaseczno trwają przez cały rok i mają na celu rozwiązywanie bieżących problemów na naszym terenie. Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie przeprowadza regularne akcje edukacyjne w odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia. W tym roku w ramach akcji “Bezpieczna Gmina – Bezpieczne Piaseczno” odbyło się 10 spotkań z organizacjami senioralnymi, poruszających tematykę oszustw metodami “na wnuczka” i “na policjanta”.

W ubiegłym roku natomiast przeprowadzono cykl spotkań dla uczniów klas gimnazjalnych, w ramach kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”. Akcja miała na celu przekazanie wiedzy o zagrożeniach wynikających z przemocy, nadużywania alkoholu czy używania środków odurzających, a także uzależnienia od internetu. Wspólnie z gminą zorganizowane zostały też lipcowe obchody Święta Policji, które połączone zostały z piknikiem dla mieszkańców pod hasłem „Piaseczno Kocha Rower”, gdzie można było zapoznać się z policyjnym sprzętem, oznakować rower, czy po prostu porozmawiać z dzielnicowym.
Straż Miejska podejmuje także współpracę z piaseczyńską Policją, w zakresie przeprowadzenia wśród uczniów egzaminów na kartę rowerową, które od dwóch lat organizowane są w naszych placówkach oświatowych. Policjanci uczestniczą także w spotkaniach z dziećmi w ramach akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście” oraz corocznej wrześniowej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

– Mam nadzieję, że nasze wspólne działania spowodują, że reakcje na sygnały mieszkańców będą jeszcze szybsze i wszyscy będziemy czuli się w naszej gminie bezpiecznie – podsumowuje Pani Wiceburmistrz.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Sołtys Józefosławia prosi o więcej patroli policji

Policja podsumowała działania prewencyjne, które były prowadzone na terenie Józefosławia

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Czy gmina Poaseczno zezwala na nielegalne wywieszanie banerów przy pasach ruchu na balustrada i barierkach nie przeznaczonych do tego ???
    Mam wrażenie ze jest pełne przyzwolenia. Np Julianowska za torami. Pewna partia zrobiła tam sobie cyrk z przepisów. Podobnie na przeciwko domu kultury nad strumykiem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*