fot.  Wilanowska / Działkowa

Konstancinowi nie zależy, Piaseczna to nie dotyczy …

Oddajemy głos mieszkańcom Józefosławia, w sprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Działkowej z Wilanowską :

Urszula: Czy nie ma jakiś radnych tutaj ,żeby dla nas tę sprawę rozwiązali.Nie wierzę w taką ich niemoc.To dla mieszkańców i ich dzieci jest bardzo ważne.Ja ostatnio zostałam tam potrącona przez samochód.Ulica spacerowa ma doprowadzoną ścieżkę do skrzyżowania i ona nagle się urywa.Jaki był sens jej budowy.? Po co są radni jak nie potrafią się z nikim dogadać w tak prozaicznej sprawie ? (..)Chciałabym aby włączyli się w akcję namalowania pasów dla rowerzystów i pieszych na skrzyżowaniu Wilanowskiej i Działkowej. Rowerzysci i piesi czują się bardzo zagrożeni jadąc do lasu od strony Jozefoslawia.

Jarosław: Czy wiadomo kiedy powstanie przejście dla pieszych i rowerzystów na skrzyżowaniu Działkowa/Wilanowska/Prawdziwka ? Jak Pan zapewne wie szczególnie przejście od strony lasu jest niebezpieczne. Ruch samochodowy jest duży widoczność ogranicza płot posesji.

Zastępca Burmistrza Robert Widz: Skrzyżowanie jest w zarządzie gminy Konstancin Jeziorna, która nie kwapi się do poprawy stanu ul. Działkowej. O działaniach gminy w tym obszarze może Pan przeczytać na stronie jozefoslawdwazero.pl ostatni artykuł o drogach zawiera informację o Działkowej. Piaseczno samo podejmuje działania, ale porozumienie z K-J jest niezbędne.

„Na początek chciałbym Państwa poinformować o aktualnej sytuacji ul. Działkowej, na który czeka tyle osób. Odkąd w styczniu br. objąłem stanowiska zastępcy burmistrza jest to jeden z moim priorytetów. Odbyłem szereg spotkań z burmistrzem Konstancina-Jeziornej. Gmina Piaseczno wywiązała się ze wszystkich uzgodnień. Jednak po upływie 5 miesięcy nie ma żadnych efektów działań po stronie gminy Konstancin-Jeziorna. Skoro nie udało się nic osiągnąć, trzeba zabrać się za temat inaczej. W związku z tym na środowej sesji Rady Miejskiej w Piasecznie podjęte zostały uchwały o wycofaniu dotacji finansowej i rzeczowej dla gminy Konstancin-Jeziorna na wykonanie koncepcji ul. Działkowej i projektowania układu drogowego łączącego ul. Cyraneczki z ul. Głowackiego, obejmującego drogę 10 KDL i 4 KL.

Teraz gmina Piaseczno sama przystąpi do wykonania dokumentacji w niezbędnym zakresie. Jest to konieczne do podjęcia kolejnych działań, czyli uzgodnień między gminami o udziale finansowym w budowie dróg oraz zmianie zarządu ul. Działkowej. Mam nadzieję, że mając więcej konkretnych danych o zakresie i kosztach realizacji tych inwestycji, uda się z gminą Konstancin-Jeziorna osiągnąć porozumienie. Tymczasem gmina Piaseczno będzie konsekwentnie żądać od Konstancina-Jeziornej poprawy bezpieczeństwa i jakości ul. Działkowej. Będziemy to robić wspólnie z mieszkańcami tych okolic, będziemy stale informować Radę Miejską Konstancina-Jeziornej o trudnej sytuacji na tej ulicy i przekonywać do podjęcia współpracy z gminą Piaseczno.” – Jozefoslawdwazero.pl

Więcej:

Geodetów do końca września, Działkowa jak zwykle, zgoda na Cyraneczki …

Przebudowa ulicy Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o naprawę nawierzchni Krótkiej, Kameralnej, Wilanowskiej i Działkowej

Robert Widz „Przez kilka miesięcy będziemy się zastanawiać nad modernizacją układu transportowego w gminie Piaseczno”

„Żądamy takiego rozwoju infrastruktury we wsi Józefosław, aby podążał za wzrostem liczby mieszkańców..”

Kolejna interpelacja w sprawie ul. Działkowej

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Zgłoś usterkę drogową przez internet – Piaseczno, Ursynów, Konstancin

Budżet 2016 na inwestycje planowane w Józefosławiu i Julianowie

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

  1. Nieudolność, nieudolność i jeszcze raz nieudolność! Dziękujemy radnym i burmistrzom z poprzedniej jak i obecnej kadencji za brak porozumienia z sąsiadami z jednej jak i drugiej strony. Brawa dla Sut, Widz, Lis i Putkiewicz…

  2. Na początek usunąłbym ten widoczny na zdjęciu samochód-reklamę, który od co najmniej miesiąca skutecznie zasłania rowerzystom i pieszym skręt z Wilanowskiej w Działkową.To już w granicach Józefoslawia, a więc proszę nie zasłaniać się Konstancinem.

  3. Najlepiej przejąć zarząd tego fragmentu drogi i skrzyżowania na czas zaprojektowania i realizacji . Pozwala na to ustawa o drogach publicznych na podstawie stosownego porozumienia.

    A jeśli to nie pomoże to pozostają bardziej radykalne kroki…

  4. A ta działaczka to przypadkiem nie jest naszego sołtysa? Bo zaraz będą milionowe oczekiwania za odszkodowanie.

    • Nie, redaktorze -obserwatorze, nie jego. Te o których Pan pisze nie są w Józefosławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*