fot. Gmina Piaseczno

W budżetach samorządów metropolii warszawskiej ubędzie ponad 1,3 mld zł !!!

Budżet gminy Piaseczno na 2020 rok uszczupli się o ok. 30 mln zł. To wstępne szacunki, efektu działań rządu, który wprowadzając zmiany w ustawie PIT, nie przewidział żadnych rekompensat dla samorządów, których zadania w dużej mierze realizowane są dzięki środkom z podatku PIT.

Na skutek zmian w ustawie o podatku PIT, w budżetach samorządów metropolii warszawskiej, którą tworzy 70 gmin i 9 powiatów, ubędzie ponad 1,3 mld zł rocznie!
Mniej środków w budżecie miast, gmin i powiatów to ograniczenie możliwości ich rozwoju, a przez to rozwoju całego kraju.

Zmiany w ustawie o PIT, w połączeniu z odstąpieniem od działań wspierających konkurencyjność dużych polskich miast i ich obszarów metropolitalnych, uniemożliwi budowanie przewag konkurencyjnych Obszaru Metropolitalnego Warszawy w skali europejskiej. A wynika to z rządowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030.

Rząd obniża podatki, ale zapomina o samorządach, których dochody maleją, a liczba zadań wciąż rośnie.

Samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” popierają obniżanie podatków, ale apelują do rządu o podjęcie kroków, które zabezpieczą budżety miast, gmin i powiatów przed ogromną dziurą finansową.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (3)

  1. dla zainteresowanych co budują koło biedry Geodetow – budowa budynku handlowo-usługowego oznaczonego literą A wraz z urządzeniami budowlanymi i naziemnymi miejscami postojowymi, w tym budowa fragmentu drogi publicznej ozn. 5KDD (Ietap Realizacji) oraz budynku handlowo-usługowego oznaczonego literą B wg. odrębnego opracowania (II etap realizacji), nieruchomosci nr 131/3, 131/5, kubatura 11400 – inwestor VIRI Sp. z o.o. S.K.

  2. Jakieś liczby/wartości jeśli chodzi o Piaseczno jako dowód? Z chęcią bym to je zobaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*