Fot. PSSE Piaseczno

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu piaseczyńskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych na godzinę 13.00 w dniu 13.03.2020r

*liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 222

*liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 39

*liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego:

www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

DYREKTOR POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W PIASECZNIE INFORMUJE, ŻE OD DNIA 16.03.2020 R. DO ODWOŁANIA, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE PRÓBKI DO BADAŃ NA NOSICIELSTWO. POWYŻSZE BADANIA MOŻNA WYKONAĆ W ZESPOŁACH OPIEKI ZDROWOTNEJ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO.

PONADTO DYREKTOR POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ INFORMUJE, ŻE OD DNIA 16.03.2020 R. DO ODWOŁANIA, OBSŁUGA INTERESANTÓW BĘDZIE PROWADZONA ZA POŚREDNICTWEM KANAŁÓW ELEKTRONICZNYCH, TELEFONICZNIE LUB PO UPRZEDNIM, TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU WIZYTY W SIEDZIBIE PSSE W PIASECZNIE, CHYLICE UL. DWORSKA 7.

DYREKTOR POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W PIASECZNIE INFORMUJE, ŻE WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE WRÓCIŁY Z REGIONU, GDZIE WYSTĘPUJE KORONAWIRUS LUB MIAŁY KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ, LUB OBSERWUJĄ U SIEBIE OBJAWY TAKIE JAK: GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, POWINNY POWIADOMIĆ O TYM TELEFONICZNE STACJĘ SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNĄ LUB ZGŁOSIĆ SIĘ DO ODDZIAŁU OBSERWACYJNO – ZAKAŹNEGO SZPITALA.

PONADTO, DYREKTOR POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W PIASECZNIE INFORMUJE, ŻE W SIEDZIBIE POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W PIASECZNIE 05-510 KONSTANCIN – JEZIORNA, UL DWORSKA 7, NIE BĘDĄ UDZIELANE ŻADNE INFORMACJE WW. OSOBOM.

WSZELKIE ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE BĘDĄ TELEFONICZNE, POD NASTEPUJĄCYMI NUMERAMI TELEFONU POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W PIASECZNIE: (22) 746-46-20, (22) 756-43-33, 609-299-647 LUB POD NR. TELEFONU ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO NAJBLIŻSZEGO SZPITALA (22) 335-53-32 LUB (22) 335-52-65

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie

przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 10.00-12.00

Godziny pracy Stacji: 7:30 – 15:05

telefon: (22) 756-46-20 lub (22) 756 43 33
piaseczno@psse.waw.pl

Źródło: PSSE Piaseczno

Więcej:

Radni PiS ostrzegają przed szatańską wizytą w Piasecznie

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o darmowy hotspot WiFi w Józefosławiu. Z odpowiedzi urzędu wynika, że lepiej pieniądze wydać na inny cel…

Ile kosztuje religia w ZSP Józefosław ?

Burmistrz Piaseczna: „Jeśli jesteśmy chorzy zostańmy w domu, nie posyłajmy chorych dzieci do przedszkoli i szkół”

Straż Miejska poinformowała o wynikach kontroli jakości powietrza na terenie Józefosławia

Zastępca Burmistrza: „Co do 739 nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, jest to ograniczone dostępnością taboru”

Zakaz wyprowadzania psów w Lesie Kabackim

Firma obsługująca linię L39 tłumaczy się z zarzutów o „wysokiej zawodności usług przewozowcyh”

ZTM reaguje na pogorszenie jakości usług przewozowych linii L39

Czy pas dla autobusów na tym odcinku Puławskiej ma sens ?

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*