Aktualny czas: 28-03-2024, 14:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalny biznes
Autor Wiadomość
Monikape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 46
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 4
Post: #11
RE: Lokalny biznes
Ja tylko napisałam o nieuchronnej przyszłości...a wolałabym teraźniejszość taką jak opisałeś powyżej Uśmiech

pozdr
23-03-2012 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #12
RE: Lokalny biznes
(23-03-2012 00:27)Monikape napisał(a):  Ja tylko napisałam o nieuchronnej przyszłości...a wolałabym teraźniejszość taką jak opisałeś powyżej Uśmiech

pozdr

Anioł to my sami kreujemy naszą teraźniejszość :-)
23-03-2012 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Konrad De Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
Post: #13
RE: Lokalny biznes
@Ewa piszesz od siebie czy uprawiasz krypto reklamę ? Uśmiech)

@Piotr rozumiem, że jesteś rozżalonym właścicielem któregoś z biznesów w Józefosławiu lub Julianowie. Rozżalonym ponieważ ludzie wolą większe sklepy i markety ?

Ogólnie masz racje w tym, że należy wspierać drobny lokalny rynek.
Tylko trzeba umieć dotrzeć do potencjalnych klientów. Prosty przykład -kiedyś szukając dentysty w J i J wpisałem w google "dentysta jozefoslaw" i ukazał mi się tylko jeden link do Dentica z Józefosławia (reszta linków związana była z Warszawą i Piasecznem) .
Dzięki temu portalowi i katalogowi firm dowiedziałem się, że w J. mamy do dyspozycji więcej stomatologów. Pytanie jest czy lokalnym firmom wiedzie się tak doskonale (mnogość klientów) i nie potrzebują reklamy ? Czy może mają nadzieję, że klienci sami przyjdą dzięki poczcie pantoflowej i boskiej pomocy ? Nawet dziecko doskonale wie, że trzeba najpierw zainwestować w promocję, żeby później móc zbierać zyski z prowadzonej działalności.
Na koniec muszę przyznać, że większość spraw i zakupów załatwiam wracając z pracy. Głównie dlatego, że jest mi wygodniej i łatwiej znajdę pożądana przeze mnie firmę w Warszawie - przede wszystkim przez internet lub gazety.
Nie mam zamiaru przepłacać tylko dlatego, żeby wspomóc lokalną działalność gospodarczą. Kto mnie wspomoże żebym zarabiał więcej i mógł pozwolić sobie na przepłacanie w lokalnych sklepach ? Prawo rynku jest brutalne i trzeba mądrze podejmować decyzję, w który segment handlu "wejść" .

Pozdrawiam klientów i sprzedawców z J i J Uśmiech

"Jeśli nie wiesz co zrobić to zrób co wiesz ..." Konrad De[/b]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 21:31 przez Konrad De.)
06-04-2012 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Józek111 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 4
Post: #14
RE: Lokalny biznes
Na co komu piekarnia Uśmiech PUB PUB PUB !!!!!!
13-04-2012 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kokos Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Lokalny biznes
Zgadzam się, ale przedsiębiorcy nie mogą liczyć tylko na patriotyzm lokalny, muszą dać z siebie więcej.

Być może kogoś zainteresuje podział majątku - bardzo ważne pojęcie.
15-07-2015 04:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości