Aktualny czas: 28-03-2024, 20:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalny biznes
Autor Wiadomość
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #1
Szok Lokalny biznes
Jeśli nie chcemy aby nasza okolica była wyłącznie sypialnia i dodatkiem do Ursynowa - popierajmy lokalny mały biznes.
Bez naszego wsparcia małe sklepy i usługi nigdy nie przeżyją w naszej okolicy.
Wiem że nie jest to łatwe w codziennej gonitwie ale może zamiast robić zakupy w supemarketach "po drodze" poszukajmy lokalnych sklepów i punktów usługowych. Ceny są podobne a jakość towarów i poziom obsługi znacznie lepszy....

Ponawiam hasło i prośbę - popierajmy nasz lokalny "biznes"

Co o tym sądzicie ???
15-03-2012 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MekTom Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 39
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Lokalny biznes
Zależy co masz na myśli pisząc "lokalny biznes" ? Carrefour expres też jest lokalny ? (drożej niż w Auchan) , sklep przy Ogrodowej (koło kościoła) drożej niż w Auchan Uśmiech sklep przy Geodetów (zapomniałem nazwy) drożej niż Auchan Uśmiech baaaa Piotr Paweł drożej niż Auchan...lokalne sklepy spożywczo-przemysłowe pełnią funkcję sklepów osiedlowych (tak aby wyskoczyć coś do kupić lub po drodze z pracy) i chyba jakoś prosperują skoro kilka ich posiada Józefosław oraz Julianów. Ogólnie jest problem ze stacjonarnymi sklepami (bez filii internetowej bardzo ciężko wyjść na swoje). Niestety molochy i internet zabijają drobnych handlarzy. Człowiek jest taki, że pójdzie tam gdzie taniej, no chyba ,że nie ma wyjścia.....
15-03-2012 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #3
RE: Lokalny biznes
(15-03-2012 19:08)MekTom napisał(a):  Zależy co masz na myśli pisząc "lokalny biznes" ? Carrefour expres też jest lokalny ? (drożej niż w Auchan) , sklep przy Ogrodowej (koło kościoła) drożej niż w Auchan Uśmiech sklep przy Geodetów (zapomniałem nazwy) drożej niż Auchan Uśmiech baaaa Piotr Paweł drożej niż Auchan...lokalne sklepy spożywczo-przemysłowe pełnią funkcję sklepów osiedlowych (tak aby wyskoczyć coś do kupić lub po drodze z pracy) i chyba jakoś prosperują skoro kilka ich posiada Józefosław oraz Julianów. Ogólnie jest problem ze stacjonarnymi sklepami (bez filii internetowej bardzo ciężko wyjść na swoje). Niestety molochy i internet zabijają drobnych handlarzy. Człowiek jest taki, że pójdzie tam gdzie taniej, no chyba ,że nie ma wyjścia.....

To jak z kwadratura koła - mało klientów - wyższe cen - wyższe ceny - mniej klientów. Myślę że najlepiej spotkać się po środku.
Marzy mi się aby nasza okolica była prawdziwym miastem ( w sensie społeczno-ekonomicznym) a nie pusta sypialnią. A to tylko od nas zależy...
16-03-2012 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ewa1373 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Lokalny biznes
(16-03-2012 11:34)Piotr napisał(a):  
(15-03-2012 19:08)MekTom napisał(a):  Zależy co masz na myśli pisząc "lokalny biznes" ? Carrefour expres też jest lokalny ? (drożej niż w Auchan) , sklep przy Ogrodowej (koło kościoła) drożej niż w Auchan Uśmiech sklep przy Geodetów (zapomniałem nazwy) drożej niż Auchan Uśmiech baaaa Piotr Paweł drożej niż Auchan...lokalne sklepy spożywczo-przemysłowe pełnią funkcję sklepów osiedlowych (tak aby wyskoczyć coś do kupić lub po drodze z pracy) i chyba jakoś prosperują skoro kilka ich posiada Józefosław oraz Julianów. Ogólnie jest problem ze stacjonarnymi sklepami (bez filii internetowej bardzo ciężko wyjść na swoje). Niestety molochy i internet zabijają drobnych handlarzy. Człowiek jest taki, że pójdzie tam gdzie taniej, no chyba ,że nie ma wyjścia.....

To jak z kwadratura koła - mało klientów - wyższe cen - wyższe ceny - mniej klientów. Myślę że najlepiej spotkać się po środku.
Marzy mi się aby nasza okolica była prawdziwym miastem ( w sensie społeczno-ekonomicznym) a nie pusta sypialnią. A to tylko od nas zależy...

Popieram w pełni lokalny biznes. Sama chętnie robię zakupy w naszych osiedlowych sklepikach, zwłaszcza gdy potrzebuję czegoś szybko a nie mam czasu ani sił jechać do Auchan, szukać miejsca na parkingu, stać w kolejce do kasy. To prawda, że ceny w osiedlowych sklepach spożywczych są wyższe niż w auchan ale sklepików przybywa i myślę, że ceny będą powoli stawały się niższe i konkurencyjne.
A niedawno odkryłam też nowy, bardzo dobrze zapatrzony sklepik, tym razem nie spożywczy ale z artykułami dla dzieci i ten mogę z czystym sumieniem polecić. Sklepik powstał całkiem niedawno przy ulicy Wilanowskiej (ma spory parking i można normalnie zaparkować!) i nazywa się "małe PP". Byłam zaskoczona, bo ceny są naprawdę w porządku nawet w porównaniu z cenami na allegro, a wybór spory. Kupiłam też u nich w komisie całkiem nowe gry dla dzieci, które kosztowały połowę tego co w Auchan !
16-03-2012 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MekTom Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 39
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Lokalny biznes
Uśmiech Uśmiech Uśmiech
16-03-2012 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #6
RE: Lokalny biznes
Może zrobimy "ranking" dobrych lokalnych punktów.

Ja osobiście wolę robić zakupy w ABC a warzywa i owoce w "drewnianym domku".Serce
Brakuje mi dobrej piekarni - nie ma w okolicy albo może nie wiem że jakaś dobra jest.
20-03-2012 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MekTom Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 39
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Lokalny biznes
Piekarni u nas brak , to fakt niezaprzeczalny (może gdzieś jest tylko nie wiemy o niej ? )...miło by było móc kupić rano ciepłe pieczywo Uśmiech
20-03-2012 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Lokalny biznes
(20-03-2012 12:26)MekTom napisał(a):  Piekarni u nas brak , to fakt niezaprzeczalny (może gdzieś jest tylko nie wiemy o niej ? )...miło by było móc kupić rano ciepłe pieczywo Uśmiech

No i jest pomysł na nowy biznes...
20-03-2012 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Monikape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 46
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 4
Post: #9
RE: Lokalny biznes
Moim zdaniem nie mają przyszłości sklepy odzieżowe nie zlokalizowane w centrach handlowych. Nie tylko te w Józefosławiu. Większość ludzi kupuje w C.H. lub w necie. Ja bardzo bym chciała jakąś nową restaurację, tylko żeby nie była chińska czy włoska Uśmiech
21-03-2012 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 3
Post: #10
RE: Lokalny biznes
(21-03-2012 18:31)Monikape napisał(a):  Moim zdaniem nie mają przyszłości sklepy odzieżowe nie zlokalizowane w centrach handlowych. Nie tylko te w Józefosławiu. Większość ludzi kupuje w C.H. lub w necie. Ja bardzo bym chciała jakąś nową restaurację, tylko żeby nie była chińska czy włoska Uśmiech

W CH mamy zawsze to samo i tak samo - nawet ekspedientki są podobne.
Fakt że pewnie wygodniej się tam robi zakupy za o ceny są wysokie w takim CH lub jakość towarów kiepskawa - nawet tego nie widzimy (no bo zawsze jesteśmy w CH).
Nie długo to i mieszkać będziemy w CH. Odpadną problemy z chodnikami i dziurawymi drogami.
Ja tam wieże w małe, lokalne społeczności i kontakty międzyludzkie. Jak nasza okolica będzie "żywa" to i lepiej się żyć będzie. To zależy tylko od nas - czy będziemy w CH czy w naszych wymarzonych domach....
Pozdrawiam,
22-03-2012 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości