Jozefoslaw24.pl
STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - Wersja do druku

+- Jozefoslaw24.pl (http://jozefoslaw24.pl/forum)
+-- Dział: Józefosław i Julianów (/Forum-jozefoslaw-i-julianow)
+--- Dział: Sprawy Lokalne (/Forum-sprawy-lokalne)
+---- Dział: Okolice (/Forum-okolice)
+---- Wątek: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM (/Thread-straz-miejska-bedzie-scigac-piratow-rowerowych-w-lesie-kabackim)STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - Paweł Wilanowski - 28-05-2013 09:32

To, co wyprawiają rowerzyści w Lesie Kabackim, to zgroza. Choć mają swoje trasy, pędzą po tych dla pieszych, niemal rozjeżdżając ludzi - skarżą się spacerowicze. Cykliści tłumaczą, że znaki zakazu są niewidoczne, a straż miejska zapowiada patrole... rowerowe, które mają pilnować przepisów.

- Ostatnio wybrałem się z dziećmi na spacer. Mój czteroletni syn omal nie został potrącony przez rowerzystę, który pędził, kompletnie nie zważając na to, że jest na drodze przeznaczonej tylko dla pieszych. Rowerzyści za nic mają informujące o tym znaki - irytuje się pan Karol z Ursynowa.

Podobne narzekania usłyszeliśmy od innych spacerowiczów, których w każdy weekend jest w Lesie Kabackim masa. - To wygląda gorzej niż w al. KEN czy na ścieżkach rowerowych w centrum. Zwłaszcza w soboty i niedziele przy ładnej pogodzie robi się niebezpiecznie dla dzieci i osób starszych. Nie zawsze zdążą w porę odskoczyć, gdy nadjeżdża jakiś wariat na rowerze - wścieka się pan Stanisław, 82-letni emeryt z Imielina. Potwierdza, że cykliści ignorują znaki z napisem "Droga tylko dla pieszych".

Liczba osób jeżdżących rowerami po Lesie Kabackim szybko rośnie. Bywa, że jest ich więcej niż spacerowiczów. - Znaki, że to droga dla pieszych, są właściwie niewidoczne z roweru. Znajdują się na wysokości prawie 2,5 metra. W dodatku wiele z nich jest zasłoniętych liśćmi - broni cyklistów Rafał, który bardzo często śmiga na dwóch kółkach po Lesie Kabackim, także po traktach pieszych.

- Ustawianie w lesie znaków to jakiś idiotyzm. Poza tym one nie mają żadnego znaczenia. Sprawdzałem to. To nie są znaki drogowe - dorzuca Michał, który mieszka ledwie 300 metrów od lasu.

Liczyli na dobrą wolę

Czy na pewno jest tak, jak mówi? Znaki zakazujące jazdy rowerem po niektórych szlakach w Kabatach ustawił zarządca terenu, czyli Lasy Miejskie - Warszawa. - Liczyliśmy na dobrą wolę i zdrowy rozsądek rowerzystów - przyznaje Piotr Prądzyński, kierownik działu gospodarki leśnej w Lasach Miejskich.

Straż miejska zamierza sprawdzić, czy oznakowanie w Lesie Kabackim jest zgodne z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie znaków i sygnałów drogowych. - Jeśli nie będą budziły wątpliwości, strażnicy będą reagować - zapowiada ich rzeczniczka Monika Niżniak. Mówi, że w weekendy do Lasu Kabackiego będą wysyłane patrole rowerowe. Mają interweniować, jeśli cykliści będą stwarzać zagrożenie dla spacerowiczów.

Dyrekcja Lasów Miejskich sprawdzi zaś usytuowanie znaków z napisem "Droga tylko dla pieszych". - Jeśli okaże się, że są za wysoko lub zasłaniają je gałęzie, zamocujemy je tak, żeby były widoczne dla każdego - obiecuje Piotr Prądzyński.


RE: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - chester99 - 03-04-2014 08:46

Tak i pewnie będą ich ganiać na piechotę jak to bywa z naszą strażą miejską. Mieszkam tu od niedawna ale dziwią mnie różne rzeczy.


RE: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - jozrun - 26-07-2014 10:58

Ja myślałem, że konnoOczko


RE: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - Mikas22 - 18-11-2014 14:10

Witajcie, czy z pomysłu zrezygnowano?


RE: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - adamek99 - 13-07-2015 20:07

Wydaje się,że chyba tak-to było do przewidzenia.


RE: STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE ŚCIGAĆ PIRATÓW ROWEROWYCH W LESIE KABACKIM - milenahajduk - 28-08-2015 15:57

Pewnie pieniędzy i chęci zabrakło;-).