Jozefoslaw24.pl
Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Wersja do druku

+- Jozefoslaw24.pl (https://jozefoslaw24.pl/forum)
+-- Dział: Józefosław i Julianów (/Forum-jozefoslaw-i-julianow)
+--- Dział: Sprawy Lokalne (/Forum-sprawy-lokalne)
+---- Dział: Przyłączenie Józefosławia do Warszawy/Ursynowa (/Forum-przylaczenie-jozefoslawia-do-warszawy-ursynowa)
+---- Wątek: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? (/Thread-czy-jestes-za-przylaczeniem-jozefoslawia-do-warszawy)

Strony: 1 2 3 4 5


Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Jozefoslaw24.pl - 30-01-2012 13:49

Zapraszamy do wypowiedzi i udziału w ankiecie

http://jozefoslaw24.pl/2012/01/ankieta/


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Józek111 - 30-01-2012 15:39

Rozumiem, że ankieta była inspirowana wypowiedzią Artura Dębskiego ?Jeśli patrzeć przez pryzmat sprawowania władzy burmistrza Ursynowa, to nie ma się nad czym zastanawiać. Wspólnie wysłaliśmy kilka maili do urzędu dzielnicy i długo nie musieliśmy czekać na interwencję w sprawie asfaltu. Ile czasu prosimy się władz Piaseczna o różne pierdółki? -DŁUUUGO!....Z jakimi efektami ? ZNIKOMYMi O matko

Dlatego ja zniósłbym nawet podwyżkę opłat gruntowych etc. za cenę życia w normalnym miejscu, gdzie władze reagują na prośby mieszkańców.


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Konrad De - 31-01-2012 13:03

i co po przyłączeniu do stolicy staniemy się eldorado ? na pewno możemy zyskać ale czy możemy coś stracić na takim transferze? Wszystko zależy od tego ilu mieszkańców J&J odprowadza podatki do gminy Piaseczno, a ilu do swoich rodzinnych miast. Ursynów nie będzie chciał dbać o darmozjadów Sam ma wystarczającą ilość ludzi, którzy "wywożą" podatki za granicę Warszawy.


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - elem111 - 31-01-2012 21:34

(31-01-2012 13:03)Konrad De napisał(a):  Wszystko zależy od tego ilu mieszkańców J&J odprowadza podatki do gminy Piaseczno, a ilu do swoich rodzinnych miast. Ursynów nie będzie chciał dbać o darmozjadów Sam ma wystarczającą ilość ludzi, którzy "wywożą" podatki za granicę Warszawy.

Gmina powinna wprowadzić system zachęt (lub kar ;-)) do zgłaszania jako miejsce zamieszkania swojego terenu (jeśli ktoś faktycznie tutaj mieszka, a w US ma zgłoszony inny adres). Wydaje mi się, iż w Józefosławiu mamy sporo ludzi, którzy wykazują postawę roszczeniowa wobec władz gminy, chcą mieć wpływ na wydatki z budżetu, który w znacznej części złożony jest z naszych podatków (części odprowadzanej do gminy), a sami swoje podatki odprowadzają gdzie indziej. To bardzo nie fair (wg mnie)!

Co do przyłączenia do W-wy -> osobiście jestem przeciw, wolałbym, abyśmy byli małą lokalną społecznością i czerpali z tego korzyści (na razie widzę tylko... teoretyczne, bo w praktyce te nasze małe urzędy tak jakoś się alienują ;-), ale...).


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Konrad De - 31-01-2012 22:14

Józefosław i Julianów "pracują" na 20% budżetu podatkowego całej gminy Piaseczno. Mieszkam tutaj już trochę czasu i odnoszę wrażenie, że jesteśmy jakąś niechcianą częścią gminy, która nagle "wymknęła" się spod kontroli i na złość zaczęła się rozrastać. Na pewno plusem przyłączenia do zielonego Ursynowa byłoby zniesienie 2 strefy dla taxi i mzk.


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - MekTom - 01-02-2012 17:07

Ja jestem przeciwny bo wtedy zatracimy resztki kameralnego klimatu naszej okolicy!


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - emza4 - 20-02-2012 11:22

No proszę temat już zrobił się medialny- co nie znaczy ze realnyUśmiech
http://www.zw.com.pl/artykul/2,653368_Stolica-moze-zmienic-granice.html


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Józek111 - 21-02-2012 19:22

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o ile wzrośnie podatek od nieruchomości po ewentualnej fuzji z Warszawą ???


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Luba - 22-02-2012 06:45

Oj chyba nikt nie jest w stanie podać tych NIEBOTYCZNYCH sum Uśmiech

Pozwolę sobie wkleić mój komentarz :

Czytam od 2 dni tę polemikę i stwierdzam, że zapomnieliście o jednej BARDZO WAŻNEJ kwestii :

CO W TAKIM UKŁADZIE POCZNĄ NASI RADNI ? DOSTAĆ SIĘ Z LISTY URSYNOWSKIEJ NIE BĘDZIE TAK PROSTO BIDULKI STRACĄ DIETY O matko

Jedynie p. Krzyżewska ma szansę, ale czy 5000 głosów zapewni jej miejsce w radzie Ursynowa? Jeśli chodzi o Sołtysa Jana, to myślę ,że jakoś przeboleje połączenie z Warszawą ponieważ tak czy siak będzie mógł żyć z pensji Starosty Duży uśmiech


RE: Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia do Warszawy? - Jozefoslaw24.pl - 22-02-2012 20:00

Dyskusja na ten temat rozwinęła się pod sondą :

http://jozefoslaw24.pl/2012/02/czy-jestes-za-przylaczeniem-jozefoslawia-i-julianowa-do-warszawy/