Aktualny czas: 05-05-2024, 00:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uciążliwy hałas -pozew PL LOT
Autor Wiadomość
mrt-na Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Uciążliwy hałas -pozew PL LOT
Natężenie hałasu samolotów jest bardzo zróżnicowane w zależności od miejsca w Józefosławiu. Łatwo to odczuć podczas spaceru - wystarczy przejść 500 metrów, żeby zrobiło się ciszej lub głośniej.
Okresami, na przykład teraz, hałas samolotów jest zdecydowanie większy. Od tego są dopuszczalne normy, żeby były przestrzegane. Istnieje granica, powyżej której dla każdego hałas będzie trudny do wytrzymania.
Warto sprawdzić, jak wygląda plan ograniczonego użytkowania wokół lotniska Okęcie (część Józefosławia tam należy). Na jego podstawie można było do sierpnia u.r. ubiegać się o odszkodowanie. Teren, na którym mieszkam leży poza wyznaczonym obszarem, tak więc zgodnie z prawem samoloty nie powinny być bardzo uciążliwe. Jednak okresami, na przykład obecnie, są bardzo głośne. Słychać je teraz przy zamkniętych oknach. Latem, jeżeli hałas jest wzmożony, nie można rozmawiać przez telefon przy otwartym oknie, a czasami samoloty latają chyba co 1-2 minuty.
Zauważyłam, że czasami hałas jest większy podczas silnych wiatrów. Kiedyś było też głośniej podczas remontu lotniska (informacja na ten temat była wtedy na portalu jozefoslaw24). Duży hałas był też podczas Euro 2012. Myślę, że jeżeli z jakiś powodów ma być głośniej, to Okęcie powinno o tym informować mieszkańców Józefosławia, żebyśmy wiedzieli, że jest to sytuacja wyjątkowa i jak długo potrwa. Na przykład teraz nie wiem, czy obecny hałas będzie przez parę dni, tygodni czy też może zostanie na stałe (odpukać!).
22-01-2015 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Wiadomości w tym wątku
RE: Uciążliwy hałas -pozew PL LOT - mrt-na - 22-01-2015 21:02
accutane alchohol - Williequeries - 13-02-2015, 05:33
Test For Drug At Ups - Matthewbock - 09-04-2015, 08:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości