739

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie

Wprowadzenie większych autobusów do taboru linii 739 wiąże się ze zlikwidowania pętli i utworzeniem przelotowych przystanków przy ulicy Kameralnej.

Niestety ZTM odstąpił od planów, które miały na celu ułatwienie życia mieszkańców podróżujących zatłoczonymi autobusami. Stało się tak po konsultacjach z władzami szkoły, rodzicami i radną Katarzyną Nowocin – Kowalczyk.

Wyżej wymienieni argumentowali swój wniosek tym, że utworzenie przystanków przy Kameralnej stworzy zagrożenie dla dzieci dojeżdżających do szkoły oraz brakiem przystosowania ulicy do poruszania się po niej autobusów.


Szkoda ,że tak ochoczo nie piętnują rodziców, którzy stwarzają zagrożenie parkując zaraz za przejściem dla pieszych lub na całym odcinku chodnika, aż do pustego parkingu, na którym chyba nikomu nie chce się parkować.

Powstał pomysł, żeby autobus kursował ulicą Cyraneczki. Na razie nie jest to jednak możliwe, ponieważ brak chodników przy Julianowskiej ( na odcinku od Cyraneczki do Kameralnej) również zagraża bezpieczeństwu dzieci.

Tylko co może dać zmiana trasy autobusu ? Przecież dzieci i tak będą musiały pokonać przejście dla pieszych przy Kameralnej, żeby dostać się do szkoły.

Wielu mieszkańców jest oburzonych tym ,że odebrano im szansę na bardziej komfortowe podróżowanie autobusem w godzinach szczytu.

Jeśli chcą państwo, żeby na trasie 739 pojawiły się większe autobusy, to prosimy o wysyłanie treściwych maili do burmistrza na adres :

burmistrz@piaseczno.eu

Zapraszamy do wzięcia udziału w poniższej ankiecie.


Czy jesteś za zlikwidowaniem pętli 739 przy Kameralnej w zamian za wprowadzenie większych autobusów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Podoba ci się:

Komentarzy (27)

 1. mail poleciał do Burmistrza :) oczywiście na TAK!

 2. Wiadomo, że TAAAAK!

 3. Jedna mała uwaga. Pętla ma być ZAWIESZONA dla kursowania 739, pozostawoina zaś dla autobusów szkolnych i PKS-u.

 4. No, właśnie, mają tam autobusy szkolne? To dlaczego ogólnodostępny, publiczny środek transportu zbiorowego (autobus 739) traktują jak autobus szkolny??? Czy coś się komuś nie pomyliło? Jestem za większymi autobusami. A rodzice mogą dzieci dowozić do „zawieszonej” pętli, lub na parking, który często jest pusty.

 5. Nawet nie wiedziałem o istnieniu szkolnego autobusu i pks …hmmmmmmm

 6. A czy wynik tej sondy trafi do p. burmistrza?

 7. Link z ankietą został przesłany do Burmistrza w sobotę – razem z prośbą o wprowadzenie większych autobusów :)

 8. Za politykę transportową gminy odpowiada rada rodziców. RATUNKU!!!

 9. Czegoś tu nie rozumiem..hmmm…skoro jest szkolny autobus to po co jeszcze mzk ?

 10. 88% na tak – całkiem nieźle ale 81 osób to jeden autobus :D

 11. Artykul jest stronniczy i nierzetelny. Nieprawda, ze rada rodzicow i szkola nie walcza z parkujacymi zle samochodami. Co do usytuowania przystankow, to jak przedstawiciele ZTM jak sami zobaczyli ulice, to najpierw zaczeli „przestawiac” przystanki, a potem zrezygnowali. Ulica jest waska i waskie chodniki, wyjazdy z osiedla i parkingu szkoly uniemozliwiaja usytuowanie „bezkolizyjne” przeciwleglych przystankow. A jak znalazlo sie takie miejsce, to okazalo sie , ze akurat tam nie ma chodnika… To, co sie dzieje teraz to sianie fermentu i tyle. No, ale co ma zrobic radna, ktora proponuje nierealne rozwiazania??? Oczywiscie trzeba znalezc winnych… Radna chciala dobrze, tylko zli ludzie sie sprzeciwiaja… A czemu ZTM nie zorganizuje czesciej autobusow???

 12. Bo do tego potrzebne są małe wozy, a ich po prostu na razie nie ma! Kilka dużych dla nas zarezerwowali i byli pełni dobrej woli, tak samo jak UG, który przeznaczył na to pieniądze. Wystąpiłam z wnioskiem o poprawę podróżowania, bo tego chcieli stłoczeni w godzinach szczytu mieszkańcy. I nie ja napisałam ten „stronniczy i nierzetelny” artykuł. I w życiu bym nie przypuszczała, że zrobi się takie zamieszanie tylko dlatego, że chciało się ludziom zrobić dobrze. Eech, szkoda gadać!
  Hanna Krzyżewska.

  • Jak widać – nie wszystkim było dobrze. Wręcz przeciwnie.

 13. Każdy ma prawo do własnej oceny. Powyższe wiadomości oparte są na informacjach otrzymanych od radnych, mieszkańców i od ZTM .

  POZDRAWIAMY

  • No wlasnie. Rzetelność wymagalaby zweryfikowania stanowiska szkoly i rodzicow, a nie przytaczanie zaslyszanych stronninczych opinii.

 14. A moim zdaniem to zupełnie nie ma znaczenia. Czy będzie dłuższy czy krótszy autobus. Czy w godzinach szczytu będzie kursował co 15 czy co 20 minut?
  Jak dla mnie ważniejszą rzeczą byłoby dodanie kilku autobusów wieczorem. Po 21 autobusy jeżdżą co godzina, a to przecież jeszcze nie taka późna godzina.

 15. Karolu , może dla Ciebie nie ma znaczenia bo jeździsz tylko wieczorem kiedy jest luźniej :) Królestwo za autobus nocny! – chociaż do metra Kabaty :)

 16. Jeżdżę też rano przed 7 i po południu po 16 i jakieś tragedii nie ma. Za to wieczorem i do tego jeszcze w weekend to ciężko wrócić.

 17. Mniejsza o to kto w tym sporze ma racje. Dobrze, że takowy w ogóle powstał, dzięki temu rozpocznie się polemika na temat komunikacji jako takiej. Autobusy kursują niezbyt często to na pewno. Obawiam się jednak, że ludzie mieszkający na osiedlach zlokalizowanych wzdłuż Ogrodowej mają najgorszą sytuację. Zawdzięczają taki stan rzeczy brakiem jakiejkolwiek logistyki w głowach planistów odpowiedzialnych za Józefosław. W sumie ciężko się dziwić bo Józefosław rozrasta się na „dziko”. Jedyna szansa to przebicie Cyraneczki do Ogrodowej. Wtedy może pojedzie tam 739 lub jakaś nowa linia? Oczywiście jeśli nie oprotestują tego mieszkańcy zmotoryzowani chcący mieszkać w cichej okolicy nieznającej warkotu Jelczy i Autosanów :)

  • cieszę się, że ktoś w końcu poruszył, wprawdzie ironicznie, temat ciszy i spokoju np. Julianowa; przeprowadziłąm się z centrum W-wy, z przystankiem pod oknem, na WIEŚ, aby nie huczały mi po ulicy przegubowe autobusy, które nie przestrzegają limitów prędkości na Julianowskiej, Wilanowskiej, gdzie spacerują także ludzie z dziećmi w wózkach; ludzie, mieszkamy na wsi z jakiś powodów, na chyba, że tylko dlatego że cena za m2 tańsza; nie róbmy tu centrum komunikacyjnego; jak się komuś nie podoba transport zbiorowy i zakorkowana Puławska, to moze niech wróci na łono stolicy…

   • Co Ty bredzisz? Ta miejscowośc już dawno nie przypomina wsi!

   • Coz za egoizm! Wiec setki ludzi nie bedzie sie moglo dostac do domu/pracy/sklepu bo ty chcesz miec cicho pod oknem? Prosze sie wyprowadzic w Bieszczady!

 18. mieszkam niemal rok w Józefosławiu – i przeżyłam koszmar gdy zaczęłam korzystać z komunikacji. Tylko jeden autobus, jeździ rzadko i w dodatku nigdy punktualnie, nie mówiąc o tym że czasami w ogóle nie przyjeżdża. Pisałam nawet w tej sprawie do ZTM – ale odesłali mnie do władz gminy Piaseczno. Chodziło mi o to że w Gazecie Wyborczej sprzed półtora roku pisano, że 739 ma jeździć co 10 minut – a potem okazało się że to tylko żart – bo przecież nawet w godzinach szczytu jeździ co 20 minut. Echg życie….

  • oh, byloby wspaniale miec ten autobus co 10minut… Marzenia!

 19. qefawkp{fgptmbx35, nbsqkppzjn

 20. Czy ktoś się zastanowił, jak będzie można wrócić do Józefosławia z Piaseczna ok.godz. 21. Jeżdżę czasem do Domu Kultury na koncerty i do Magdalenki. Teraz nie będzie pętli przy Szkolnej.Będę musiała jechać dłuższą drogą, najpierw 709 a potem z Mysiadła do Józefosławia.Podróż się wydłuży.Jak będzie można dojechać do Biedronki przy Strumykowej i wrócić. To jest chory pomysł ludzi, którzy jeżdżą samochodami. Jestem przerażona. Po co się przesiadać, skoro można dojechać bezpośrednio.