ul. XXI Wieku

Brak zgody na odwodnienie ul. XXI Wieku ?

Niestety wszystko przemawia za tym, że mieszkańcy ul. XXI Wieku kolejny rok będą borykać się z notorycznie zalewaną drogą dojazdową. Poniżej zamieszczamy informację od Radnej Katarzyny Nowocin – Kowalczyk.

Szanowni Państwo!

Niestety, opinia pana Starosty, co do odprowadzenia odwodnienia z ul. XXI Wieku nie jest pozytywna. Nie mamy pozwolenia na budowę. Stanowisko Pana Dąbka jest wprawdzie uzasadnione, jednak pojawił się poważny problem, który może skutkować brakiem inwestycji w tym roku. Rozmawiałam zarówno z Panem Dąbkiem jak i z urzędnikami i zachęcam obie strony, tj. gminę i Pana Dąbka do wspólnych rozmów przy jednym stole i wypracowania takiego rozwiązania, które pozwoliłoby na wybudowanie drogi jeszcze w tym roku.

Uprzejmie proszę o Państwa pomoc. Myślę, że dobrze byłoby doprowadzić do spotkania z udziałem reprezentacji mieszkańców. zanim jednak cos postanowimy, uprzejmie proszę o telefoniczny kontakt ze mną tych osób, które uczestniczyły rok temu w spotkaniu z Panem burmistrzem i Panem Dąbkiem. Przepraszam, ale nie mam do Państwa numerów tel.

Jeśli macie Państwo inne propozycje to również proszę o takie sugestie. Jest dopiero początek roku i może uda sie znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

501 259 007

Jeśli prace będą szły nadal w takim tempie, to prędzej ulica doczeka się zmiany nazwy na „XIX Wieku” niż odwodnienia na miarę XXI wieku.

Zapraszamy do relacji TVN Warszawa z 2009 roku

http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/0,1604573,wiadomosc.html

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Nie zdawałam sobie sprawy, że ludzie w Józefosławiu mają takie problemy z odwodnieniem. Byłam przekonana, że po zalaniach w 2009/10 władze załatwiły sprawę odprowadzania deszczówki ;/

 2. Co mam rozumieć przez „stanowisko…jest w prawdzie uzasadnione..” ?!

 3. Masz rozumieć, że choć w prawdzie jest to w rzeczywistości nie jest :) Swoją drogą (nomen omen) to powód do wstydu dla lokalnych władz!

 4. Przecież budżet został zatwierdzony, to jakim cudem nie będzie ????
  „. Ul. XXI Wieku na odcinku od ul. Julianowskiej do Wilanowskiej – budowa wraz z odwodnieniem – kwota zł 1.800.000.- (początek prac – wiosna br)” – to jak Ci ludzie planują budżet ???! Co to za farsa! Czyli chodników też nie będzie bo ktos znowu będzie miał UZASADNIONE stanowisko???

 5. …….

 6. Witam.
  Bardzo przepraszam mieszkańców, zaniepokojonych zamieszczoną przez p. Nowocin-Kowalczyk informacją, ponieważ nie jest ona poparta żadnym konkretem. Otóż odbyłam dziś dwa spotkania na temat ul. XXI w. z p. Burmistrzem i p. Starostą. Okazuje się, że w dokumentach złożonych do uzyskania pozwolenia na budowę są pewne braki, (co się czasami zdarza), które jednak możliwe są do usunięcia i poprawienia w krótkim czasie. Pan burmistrz Lis i p. starosta Dąbek rozmawiali ze sobą (zresztą robią to dość często i nie trzeba ich do tego zachęcać). Po otrzymaniu poprawek – p. Starosta NIEZWŁOCZNIE udzieli pozwolenia, a p. Burmistrz zaraz po tym także BEZ NIEPOTRZEBNEJ ZWŁOKI ogłosi przetarg na wykonawcę. Pieniądze w budżecie na budowę ulicy są, termin rozpoczęcia budowy (II kwartał bieżącego roku) jest jak narazie niezagrożony.
  Sprawy pilnuję i jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe informacje – chętnie służę. Jak już zaznaczałam – staram się ZAWSZE przekazywać Państwu tylko to, co wiem, a nie to, czego się domyślam.
  Jak zwykle życzę spokoju i cierpliwości.
  Pozdrawiam, Hanna Krzyżewska, radna gminna.

 7. http://www.itvpiaseczno.pl/aktualnosc–ja-nie-mam-do-pana-zaufania-mieszkanka-do-burmistrza,2,673.html
  polecam szczególnie część drugą – trafną opinię o pracy radnej Nowocin-Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*