Wynik konsultacji społecznych na temat komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie

Okazuje się, że zamieszanie związane ze zmianą trasy 739 przyniosło pożyteczny „efekt uboczny”. Podczas spotkania mieszkańców i stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” z burmistrzem i starostą padła interesująca propozycja, która może usprawnić komunikację w wymiarze lokalnym. Wreszcie mieszkańcy nieskomunikowanych zakątków Józefosławia i Julianowa m.in. ul. Ogrodowa) mają realną szansę na poprawę warunków komunikacyjnych.

O szczegóły postanowiliśmy spytać Hannę Krzyżewską przewodniczącą stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów”.

Oto odpowiedź na temat wyniku konsultacji społecznych w sprawie linii 739 i linii lokalnej L39 :

„Na spotkaniu konsultacyjnym propozycji padło kilka, najbardziej sensowna i wychodząca naprzeciw wszystkim oczekiwaniom (pasażerów o większe wozy, mieszkańców ul. Kameralnej o nie utrudnianie przystankami wyjazdów z osiedli oraz Rady Rodziców o bezpieczeństwo dzieci) była zaproponowana przez pana starostę zmiana z zastosowaniem „dużej pętli” na trasie autobusu 739
(z dwukrotnym wjazdem w ul. Cyraneczki).”

„Wszystkie zgłoszone propozycje mają być przedstawione mieszkańcom na
stronie Urzędu Gminy, w tej chwili nie podjęto jeszcze wiążących decyzji.


Zaproponowana przez jednego z członków naszego stowarzyszenia trasa linii lokalnej, tzw. „L” miałaby przebiegać następująco:

pętla przy szkole, ul. Kameralna, Wilanowska w prawo, Działkowa (w lewo), Osiedlowa, Krótka,Ogrodowa, Geodetów, Łabędzia, Graniczna, Szkolna, Krasickiego, PKP Nowa Iwiczna.

Linia ta zaspokoiłaby oczekiwania objęcia komunikacją zbiorową ulicy Osiedlowej i Ogrodowej (np. dojazd do szkoły), skomunikowałaby te obszary z linią 739, komunikacją autobusową na Puławskiej oraz zapewniłaby dojazd do pociągu, z którego coraz więcej osób korzysta.

Zbieram w tej chwili głosy członków stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” na temat obu powyższych propozycji, do chwili obecnej wszyscy głosowali „ZA” taką właśnie linią lokalną , a w sprawie zmiany w kursowaniu 739 mam tylko jeden głos przeciw.Zaznaczam, że to jeszcze są wyłącznie propozycje, nie decyzje.”

Czy jesteś za zlikwidowaniem pętli 739 przy Kameralnej w zamian za wprowadzenie większych autobusów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


Podoba ci się:

Komentarzy (12)

 1. Bardzo odpowiada mi pomysł z lokalną „elką” . Dosyć często widuję takie w Magdalence (chyba niektóre jeżdżą z Lesznowoli aż do Ikei )

 2. Na ostatnim zdjęciu widać, że dzieci z tej szkoły jednak potrafią przechodzić przez przejście dla pieszych . Ciekawe jak radzą sobie potem z tą traumą i co na to szkolny psycholog? :)

 3. Podoba mi sie ta trasa linii lokalnej. Tylko zastanawiam sie:
  1) czy na ulicy krotkiej nie jest za ciasno?
  2 )czy na skrzyzowaniu ulic Wilanowskiej i Dzialkowej nie bedzie za trudne zeby skrecic w lewo? bo tam tez jest ciasno i niebezpieczne.

  Ale jest jakies rozwiazanie :)

  • zgadzam sie z tobą

 4. dawno nie jechałam osiedlową, ale z tego co pamiętam nawierzchnia jest tam koszmarna :)

 5. Ktoś z Was wie czy od marca uruchomią przystanek koło Queens Garden ?

 6. Więcej o proponowanej trasie eLk (wraz z mapką)i znajdziecie tu:
  http://www.jozefoslaw.com.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=2379

 7. Do Józek 111. Przystanek przy Queens Garden ma zacząć funkcjonować niebawem. Ale już boję się zapowiadać cokolwiek, bo nie wiem czy się ktoś nie sprzeciwi :-)

 8. Dzięki za odp.

 9. Bardzo dobre byłoby rozwiązanie zaproponowane przez członka stowarzszenia – trasa linii lokalnej,tzw.”L” od pętli Kameralna, Wilanowska w prawo Działkowa w lewo itd.

 10. zgadzam sie z Bargolem powinni poszezyc te ulice krótką itp.

 11. Nareszcie jakieś realne rozwiązanie .Lokalna L od Kameralnej poprzez Wilanowską i dalej będzie najlepszym prezentem dla mieszkańców.Dziękujemy za pomysł i szybką realizację.