ul. XXI Wieku

Zamieszanie związane z ulicą XXI Wieku – informacja

Zamieszczamy komentarz Pani Hanny Krzyżewskiej (wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Piaseczna) w związku z zamieszaniem jakie powstało na skutek informacji z wczorajszego dnia :
http://jozefoslaw24.pl/2012/02/brak-zgody-na-odwodnienie-ul-xxi-wieku/

Witam,

Bardzo przepraszam mieszkańców, zaniepokojonych zamieszczoną przez p. Nowocin-Kowalczyk informacją, ponieważ nie jest ona poparta żadnym konkretem. Otóż odbyłam dziś dwa spotkania na temat ul. XXI w. z p. Burmistrzem i p. Starostą.

Okazuje się, że w dokumentach złożonych do uzyskania pozwolenia na budowę są pewne braki, (co się czasami zdarza), które jednak możliwe są do usunięcia i poprawienia w krótkim czasie. Pan burmistrz Lis i p. starosta Dąbek rozmawiali ze sobą (zresztą robią to dość często i nie trzeba ich do tego zachęcać). Po otrzymaniu poprawek – p. Starosta NIEZWŁOCZNIE udzieli pozwolenia, a p. Burmistrz zaraz po tym także BEZ NIEPOTRZEBNEJ ZWŁOKI ogłosi przetarg na wykonawcę.

Pieniądze w budżecie na budowę ulicy są, termin rozpoczęcia budowy (II kwartał bieżącego roku) jest jak narazie niezagrożony.

Sprawy pilnuję i jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe informacje – chętnie służę. Jak już zaznaczałam – staram się ZAWSZE przekazywać Państwu tylko to, co wiem, a nie to, czego się domyślam.
Jak zwykle życzę spokoju i cierpliwości.

Pozdrawiam, Hanna Krzyżewska, radna gminna.

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Witam, czy rzeczywiście w drodze nie przewidziano progów spowalniających ? Dziękuję za odpowiedz

 2. Doprowadźmy najpierw do rozpoczęcia budowy drogi, na progi przyjdzie czas. Teraz progi mamy doskonałe.

 3. nic z tego nie rozumiem :)

  • mektom – przejedź się ulicą XXI wieku to zrozumiesz :)

 4. Apel do władz!

  Ludzie ustalcie w końcu jeden kierunek. Po pierwsze jesteście na usługach społeczeństwa, które was wybrało. To dzięki naszym głosom jesteście tam gdzie jesteście. To z naszych podatków (nie ważne czy ktoś płaci w Piasecznie czy Kędzierzynie) macie swoje diety. Józefosław i Julianów mają kilku radnych na krzyż , a i tak nie potraficie się dogadać. Od tylu lat słyszę bo burmistrz chce a sołtys nie , bo mieszkańcy to, a starosta tamto! Niedobrze się robi od tego.

  Powodzenia i oleju w głowie życzę.

  • Własnie teraz wszyscy sie zgadzaja, burmistrz dogaduje sie ze starosta i sołtysem. Tylko pani Nowocin twierdzi ze jest inaczej, ale ona tak ma ze zawsze jest w opozycji i anty.

 5. Do Pani radnej Krzyżewskiej:

  Od Starosty wiem, że oprócz braków formalnych, jest też problem tego typu, że odwodnienie ulicy XXI wieku do ulicy Julianowskiej przewiduje oddawanie wody w tempie 2 litry na sekundę. I to też jest powodem wstrzymania pozwolenie na budowę. Czyli zgodnie z przygotowanym przez Gminę projektem będziemy mieli nową drogę, która będzie zalewana tak jak dawniej, z tym, że po jej podniesieniu efekt może być jeszcze gorszy w szczególności dla tych, u których woda co roku stoi w domu.

  - Czy Pani jest niedoinformowana, czy starosta kłamał na spotkaniu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*