Jozefoslaw24

Spotkanie mieszkańców z burmistrzami w sprawie przyłączenia do Ursynowa – przełożone na 11 kwietnia – godzina nadal niefortunna czyli 10:00 !!!

Otwarte spotkanie na temat przyszłości Józefosławia i Julianowa

W środę, 11 kwietnia 2012 roku, o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, odbędzie się otwarte spotkanie burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa z burmistrzem Ursynowa Piotrem Guziałem. Tematem spotkania będzie przyszłość miejscowości Józefosław i Julianów.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Tematem spotkania będzie przyłączenie Józefosławia i Julianowa do Ursynowa.

Jeżeli mają państwo pytania do starosty i burmistrzów, to prosimy o ich przesyłanie na mail : kontakt@jozefoslaw24.pl lub umieszczanie w komentarzach poniżej.

Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia i Julianowa do Warszawy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (37)

 1. Pytanie :

  W jaki sposób pan Guział zamierza uspokoić mieszkańców( jakie gwarancje?), którzy uważają, że po włączeniu do Ursynowa będą traktowani jeszcze bardziej po macoszemu niż dotychczas przez burmistrza Lisa ?

 2. Ja mam pytanie -> PO KIEGO DIABŁA PAN GUZIAŁ SIĘ WPI…NICZA W NASZE SPRAWY ?

  • Cieszę się, że Pan Guział też będzie na tym spotkaniu. Nie dlatego, że chce zabrać od Piaseczna J&J tylko dlatego ,że słuchał mieszkańców J&J :)

   Mam pytanie:
   Jeżeli Józefosław dołaczy do Wawy (Ursynowa) to jaki będzie pierwszy i DRUGI krok zrobi Pan Guział dla nas dla J&J?

   Drugie pytanie:
   Czy J&J po przyłączeniu musi być w dzielnicy Ursynowa? Czy nie można uznać J&J jako dzielnica? Wiem, że jest dużo do zrobienia, żeby J. został dzielnicą, ale dla mnie warto :) tak jak Wesoła

   Pozdrawiam

  • mnie też WPIenia :)

 3. O ile wzrosną podatki od nieruchomości i gruntu po przyłączeniu do Ursynowa?

  • Zapewne sporo :)

 4. Jak Ursynów pomoze w bolączkach komunikacyjnych J&J ? Tylko proszę nie mydlić oczu koleją linową z Shanghaiu :)

 5. W jaki sposób Ursynów zamierza zapewnić nam obsługę medyczną skoro sam nie posiada szpitala ???

  • Idąc tym tropem zapytam : Czy Ursynów zafunduje nam posterunek policji ??

 6. Super pomysł po prostu. Konsultacje o 10 i to w czwartek. Wszyscy sa w pracy. Super godzina, super dzien. Po prostu SUPER!

  • MOŻE TO SPOTKANIE tylko DLA EMERYTÓW ???!

   • :0

    • A KTO INNY MA CZASZ O 10 W DZIEN POWSZEDNI ??

 7. Kiedy podciagna metro do Jozka ? . Jak stacje Wilanowska ale w Jozku wykapia to wtedy niech burmistrz Ursynowa przyjdzie i zbiera glosy

 8. Co nam Pan Burmistrz Ursynowa zaoferuje w zamian za wzrost opłat ubezpieczeniowych OC i AC naszych aut oraz podatków od nieruchomości? Przynależność do Warszawy może się wiązać ze wzrostem także innych opłat, osobiście nie widzę wielu korzyści.

  • dla Ciebie droższe OC i AC dla mnie tańszy bilet , stać cie na samochod więc ponoś tego koszty, mnie na samochód nie stac wiec cche miec tańszy bilet KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ…ludzie nei myslcie tylko o sobie ,podatki ,samochody i srody .. pomyślcie o innych świat nie kończy się na waszych dup..ch!

 9. Zgadzam się z przedmówcą i jestem za przyłączeniem do URSYNOWA. Różnica miedzy opłatą za kartę miejską w I strefie a II to ok. 80zł m-c, w skali roku to ok. 900zł, więc o tyle OC po przyłączeniu do Ursynowa nie wzrośnie. Po za tym na każdym forum ludzie narzekają na obecne rządy pod gm.Piaseczno, a z drugiej nie chcą zmiany (nie bardzo to rozumiem). Według większości źle jest w J&J pod rządami Piaseczna, mało tego nawet nic nam nie obiecują, więc dlaczego nie spróbować z Ursynowem? Gdyby to spotkanie było o rozsądnej godz. a nie wtedy gdy 80% ludzi jest w pracy to zadałbym pytanie burmistrzowi Ursynowa: Jakie będą postanowienia i działania w J&J od razu po przyłączeniu (z konkretnymi datami) – zmiana strefy z II na I, poprawa dróg,rowów i całej infrastruktury oraz jakie inwestycje planuje aby uatrakcyjnić J&J.

  • „Jakie będą postanowienia i działania w J&J od razu po przyłączeniu (z konkretnymi datami) – zmiana strefy z II na I, poprawa dróg,rowów i całej infrastruktury oraz jakie inwestycje planuje aby uatrakcyjnić J&J.”

   Jakoś nie wierzę w takie dobrodziejstwa. Są to ładne i pożądane hasła reklamowe, a z wykonaniem może być rożnie, no może poza I strefa miejską….

 10. No 10:00 jest dziwną. Z jednej strony na takim spotkaniu powinni się pojawić mieszkańcy, a z drugiej powinny wystarczyć same pytania od społeczności ,przesłane w ten czy „inny” sposób.

  • „No 10 jest godziną dziwną. ” :)

 11. Józefosław i Julianów są zbyt ładne żeby należeć do Piaseczna :)

 12. Na przyłaczeniu tylko stracimy.Zapłacimy wyzsze podatki .Burmistrz Guział nic dla nas nie zrobi.To jest tylko zagrywka polityczna.Wiem jak arogancko i bezdusznie traktowani są przez Gminę Ursynów jej mieszkańcy.Poczytajcie tylko lokalną ursynowską prasę.

 13. Nieudolny burmistrzu miej odwagę i zorganizuj to spotkanie w godzinach w których beda mogli na nie dotrzeć pracyjacy mieszkańcy !!!!!!!!!!!!!!!!!1111

 14. Szanowni mieszkańcy. Na co dzień spotykam sporo mieszkańców Józefosławia, jak i Julianowa. Znam tam ludzi od 1997 roku, odkąd na tym terenie zacząłem pracować. Jeszcze pod koniec lat 90 JiJ to była dziura, gdzie na drogach leżało szkło z pol koloru. Teraz praktycznie większość to utwardzone drogi, sklepy, ogólnie jest ok. Niestety to wy wybraliście Burmistrza i kilku Radnych, więc nie miejsce pretensji. A jeśli chodzi o postulaty to utwardzenie kilku dróg, komisariat i autobus ma być podstawą do zmiany zamieszkania a co za tym idzie: kosztów wymiany dokumentów, wpisów do rejestrów, ksiąg, zmianie pieczątek itp w domach prywatnych i firmach będą wahały się w granicach od kilkuset zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gmina Ursynów nie zapewni wam że wszystko dostaniecie od razu ale np w przeciągu 10 lat lub nie dostaniecie ponieważ nie będziecie mieli siły przebicia. J & J to dla Ursynowa kilka bloków, więc jesteście malutcy. Tu macie kilku radnych, tam nie będziecie mieli nikogo. Straż pożarna będzie od was ca 10km, służba zdrowia także, szpitale w warszawie urzędy w warszawę, sprawy będziecie załatwiać dłużej bo więcej jest petentów. Wasze drogi będą na ostatnim miejscu bo będą traktowane praktycznie jako osiedlowe ze względu na małą przepustowość w porównaniu do arterii ursynowskich.

  • Przez przeszło 20 lat kilka utwardzonych dróg w J&J to naprawdę sukces gm.Piaseczna. Szkoda że zapomnieli przy niektórych zrobić chodników i takich dróg aby przy byle jakim deszczu nie stało pełno wody (i nie są to małe osiedlowe uliczki tylko np. Geodetów przy Wilanowskiej). Co do wyboru Burmistrza i tych kilku radnych to nie ma w kim wybierać (może wybór mniejszego zła), tak samo jak wybór PO i PiS (wiadomo że za jednych i drugich będzie nie będzie dobrze), ale nie o tym mowa. Każdy z nich klepie się po plecach i tylko udają że za niego to będzie całkiem inaczej,a każdy wie że wybierająca Pana A czy Pana B i tak będzie do d.. Poza tym Piaseczno nam nic nie obiecuje, a Ursynów składa jakieś propozycję (a czy będą one z pokryciem to będziemy egzekwować). Moim zdaniem warto spróbować bo przy gm.Piaseczno lepiej nie będzie, może być tylko gorzej (a wszystko przez układy układziki na górze).

   • układy są wszędzie jak świat światem…niezależnie od preferencji seksualnych i politycznych :)

   • Fordi / Może z likwidacją to tego nie por wjunmy. Fakt faktem, zginęły osoby niewygodne dla Rosji prezydent, generałowie, senatorowie, posłowie oraz o ile się nie mylę osoby powiązane z organizacjami katyńskimi.Rosjanie już w dwie godziny po katastrofie stwierdzili, że na 100% był to błąd załogi. To mnie zdumiewa ich brak zdziwienia, stawianie na to, że wszyscy zginęli i że z pewnością to błąd pilota.Drugi raz giną dziesiątki najważniejszych os b w państwie w jednej katastrofie. Jesteśmy po prostu głupi I wstyd mi, że aby ludzie na stołkach zmądrzeli, najpierw ktoś musi zginąć.

  • Ursynów nie może sobie poradzić z wyremontowaniem ulicy Jagielskiej pod lasem , która należy do niego więc w jaki sposób chce cokolwiek zrobić na całym Józefosławiu i Julianowie? Sciągnąc tylko kasę z podatków i 20% więkrzą niż Piaseczno to by chciał . Czytam ,że są tacy co chcą tej zmiany bo autobus będzie tańszy:))– ludzie jak chcecie taniej to przenieście się do Wawy i piechotą do pracy się wybierajcie , a napewno nie liczcie że Ursynów Puławską wam zrobi 2X szerszą żebyście nie stali w korkach.

 15. Dlaczego uważasz, że Piaseczno nam nic nie obiecuje? a zaplanowane na ten rok inwestycje? a pozycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej? nie będę cytować, wszystko to jest w odpowiednich wątkach. Uważam, że to Ursynów nie ma nic konkretnego do zaoferowania, poza kilkoma ogólnikami. Ludzie, nie bądźcie naiwni. Takie zadupie Warszawy miałoby być ważniejsze niż centralny Ursynów? Ja nie wierzę. Tu nie jest najlepiej, ale tam może być znacznie gorzej, dalej i drożej. Zgadzam się z Tenesi, który logicznie myśli.

 16. Jeśli Guział spełni poniższe warunki :

  a) czas dotarcia służb ratunkowych po ewentualnym przyłączeniu się Józefosławia i Julianowa do dzielnicy Ursynów, nie ulegnie wydłużeniu,
  b) dostęp do podstawowej opieki medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia będzie równie dogodny jak dotąd,
  c) moglibyśmy bezpośrednio, jednym środkiem transportu miejskiego dostać się do centrum Ursynowa i Urzędu Dzielnicy,
  d) powstanie w naszej okolicy nowa placówka Poczty Polskiej S.A.
  e) możliwe będzie utworzenie komisariatu policji, który wydaje się konieczny dla obsługi grupy kilkunastu tysięcy osób, którą tworzylibyśmy razem z Dąbrówką .

  To jestem na tak !

  • józek111
   napisales ze chcesz zeby w naszej okolicy powstala nowa placówka Poczty Polskiej.

   Już mamy :) od miesiaca stoi nowa placowka Poczta Polska. To jest przy ulicy Bazanciej w Jozefosławiu. Czesto z niego korzystalem. BO nie ma kolejek :)

   • W którym miejscu przy Bażanciej ? pierwszy raz słyszę o tym ?!!!!

    • Przepraszam. To przy ulicy Kuropatwy :)
     Dokładnie:

     FUP Piaseczno k. Warszawy 1
     ul. Kuropatwy 11
     05-512 Józefosław

     tel.: 22 756-85-94
     dni i godziny pracy:dni robocze: 15:00-19:00
     soboty: placówka nieczynna

     Może krótko pracuje, ale jest coś :)

     • fajnie wiedzieć dziwna lokalizacja hmmmm….dzięki !

 17. NIE KTOS W KONCU ZROBI COS W SPRAWIE BUSA NOCNEGO!

 18. Jakie są plany odnośnie budowy chodników wzdłuż następujących ulic: Bażanciej, Kuropatwy, Osiedlowej i Krótkiej?
  Jakie są plany budowy osiedlowego placu zabaw w rejonie w/wym. ulic?
  Kiedy powstanie kładka dla pieszych na wysokości przystanków autobusowych Dąbrówka przy ul. Puławskiej? Dlaczego nie zostało to wyegzekwowane od inwestora, który zrealizował supermarket w tej okolicy?

 19. Pytanie do Guziała, Lisa i Dąbka :
  1. Czy są w stanie wstrzymać budownictwo wielorodzinne (bloki) w Józefosławiu do czasu wybudowania infrastruktury umożliwiającej życie w tej miejscowości na choćby przyzwoitym poziomie ?

  2. Czy są w stanie w trybie pilnym zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i potem należycie kontrolować inwestycje by były zgodne z tym planem ? Tak by nie powstawały coraz wyższe bloki i domy w odległości 1,5m od granicy z sąsiadem (mamy dużo wąskich działek), każdy blok jest inny raz dach płaski raz spadzisty. Bloki zaczynają wyrastać prawie w granicy z ulicą. Dziś widać rabunkową gospodarkę w Józefosłąwiu za kilka lat będzie to najbrzydsza podwarszawska miejscowość. Nikt tego nie kontroluje i nie ma żadnej wizji na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*