Jozefoslaw24.pl

Wieloletnia prognoza finansowa na lata 2012-2018

Od radnej Katarzyny Nowocin – Kowalczyk otrzymaliśmy informację, która dotyczy wieloletniej prognozy inwestycyjnej dla Józefosławia .

Szanowni Państwo!

W związku z licznymi zapytaniami, które od Państwa otrzymuje w sprawie tegorocznego i wieloletniego budżetu gminy Piaseczno oraz inwestycjami dotyczącymi Józefosławia, pozwolę sobie pokrótce przedstawić aktualne zapisy.

Rok 2012

Dochody bieżące gminy zostały ustalone na poziome: 284.499.566zł
Budżet inwestycyjny: 29.359.244zł
W tym inwestycje w Józefoslawiu: 5.423.000zł
Ponadto, z budżetu UDIT na remonty przeznaczono: 400.000zł
Dotacja dla starostwa powiatowego w ramach porozumienia (budowa ul. Cyraneczki) 1.800.000zł

Wieloletnia prognoza finansowana lata 2012-2018

Dochody ogólne kształtują się na podobnym poziomie jak w roku 2012.
W latach 2014-17 są nieco mniejsze.

Planowane wydatki na Józefosław w latach 2013-18:

1. Ul. Pastelowa, budowa, kwota 846.000zł, (2013)

2. Ul. Geodetów, przebudowa wraz z infrastrukturą na odcinku od Auchan do Julianowskiej z uwzględnieniem kanalizacji sanitarnej, w wieloletniej prognozie finansowej, łączny ma kosztować 5.580.000zł (2012-2015)

3. Ul. Julianowska projekt + budowa ścieżki rowerowej i chodnika od ul. Przesmyckiego w Piasecznie do ul. Kameralnej w Józefoslawiu oraz fragment ul. Kombatantów o dł. Ok. 100m w rejonie skrzyżowania z ul. Julianowską, łączny koszt 5.072.00zł (2009-2013)

4. Sala sportowa w zespole szkół publicznych w Józefosławiu, sale lekcyjne + szatnia dla gimnazjum (projekt +budowa), łączny koszt 20.445.000zł, (2010-2015)

Zgodnie z wieloletnią prognozą finansową do roku 2018, poza wyżej wymienionymi, nie jest przewidziana budowa innych ulic w Józefosławiu. Pamiętajmy jednak, że przy każdorazowym uchwalaniu rocznego budżetu, istnieje możliwość zmiany zapisu w istniejącej prognozie. W praktyce oznacza to, że należy wskazać skąd wziąć środki na dana inwestycję, czyli de facto, jaką inną inwestycję należy wykreślić.

Wielokrotnie również pytacie mnie Państwo o miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego naszej miejscowości. Na stronie internetowej gminy Piaseczno pojawiła się dosyć czytelna, interaktywna mapa z planami zagospodarowania. Klikając na dany obszar, podświetla się, obok wyskakuje okno z dokumentami do pobrania (uchwały załączniki graficzne). Dodatkowo, mapa została wzbogacona o siatkę odwodnieniową, drogi, działki. Wydział promocji zapewnia, ze sukcesywnie mapa będzie rozszerzana o kanalizację, autobusy i inne warstwy.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Aż tyle przez 7 lat ;) Możemy czuć się rozpieszczeni !!! Zwłaszcza, że poz. 1,2 i 3 była (z tego co pamiętam) w budżecie na 2012 rok. Chyba zagłosuję za Ursynowem ;)

 2. TAK, Ursynów
  a tej Pani dziekujemy

 3. chciałbym się nie przyczepiać tylko jak? Boże widzisz i nie grzmisz ! Liche te inwestycje na 6 lat! 6 lat i tylko tyle ?????????? Jaja sobie robicie!

 4. Rzeczywiście wieloletnia prognoza finansowa teoretycznie obejmuje 2012-18, ale proszę zauważyć, że żadna z tych inwestycji nie przekracza roku 2015, więc nie 7 lat, ani nie 6, tylko 4.
  Wszystkie wymienione inwestycje rzeczywiście są ujęte także w budżecie roku bieżącego, lecz tylko częściowo, ponieważ zawsze najpierw tworzony jest projekt (ok. 2 lat), potem budowa, a w ostatnim roku rozliczenia powykonawcze.
  Szczegółówy plan inwestycji na rok bieżący publikowany był w innym wątku, można zajrzeć. Wynika z niego, że mieszkańcy z J&J stanowiący ok. 13% populacji piaseczyńskiej (liczę, że jest nas 10 tys.) zgarną w tym roku 19% budżetu inwestycyjnego gminy, w następnych trzech latach 38 %. Podaję do przemyślenia.
  Pozdrawiam, Hanna Krzyżewska.

 5. Tymczasem !

  to mnie ubawiło

  • bo w Tamtym czasie mogę was już nie pozdrowić :)

 6. 4. Sala sportowa w zespole szkół publicznych w Józefosławiu, sale lekcyjne + szatnia dla gimnazjum (projekt +budowa), łączny koszt 20.445.000zł, (2010-2015)

  to juz przesada. Za duzo na to wydajecie. Przez ta szkole ul. Kameralna jest nieprzejezdna. a do tego nie wszyscy nie chodza do tej szkoly. moj mlodszy brat chodzi do szkoly do gimnazjum prz lesie. Bo ta szkola (przy lesie) jest bezpieczniejsza i lepsza od tej szkoly przy Kameralenej. (wiem ze moj brat nie jest najwazniejszy ale mi chodzi o bezpieczenstwo w J&J) Proponuje zeby zbudowali najpierw drogi, chodniki i oswietlenie. Bo w zeszylm roku zbudowaliscie Centrum Handlowy w jozefoslawiu i osrodek sportowy. a chodniki i drogi nic.

  Drugie pytanie: Co z ulica Osiedlowa lub Ogrodowa? Kiedy beda chodniki? I wreszcie JAKIS park i wybieg dla psow. :( (

  Jestem za przylaczeniem do Ursynowa. ZA dlugo czekam na jakies fajne chodniki w J&J.

  Mieszkaniec Jozefoslawia od 11 lat

  • fajne czy nie fajne (chodniki) grunt aby takowe wybudowali :)

  • Bargol – ośmieszasz sie… KTO zbudował Tuana i Centrum handlowe ? prywatne osoby na prywatnych gruntach … po co to mieszasz człowieku z chodnikami które buduje się z budżetu ? Powinieneś z tym bratem do szkoły jeszcze pochodzić, może być pod lasem a może być na polu – byleś trochę wiedzy posiadł…

   • jababu – Nie wiedzialem ze to prywatne osoby osoby zbudowaly Tuana i Centrum handlowe. Pisze tylko dlatego ze szlag mnie trafia ze od 10 lat nie ma chodnikow a raz zostalem potracony przez samochod kiedy poszedlem na piechote do sklepu i od tej chwili boje sie wyjsc z domu na ulicy. Dlatego czekam czekam i czekam

 7. Odpowiadam na pytanie Bargol. Na rozbudowę szkoły w Józefosławiu w egz. prognozy finansowej, który posiadam, widnieje kwota 11.427.000,oo – całość, lata 2010-2015. Albo mnie coś umknęło, albo p. Nowocin przybyło :-)
  Hanna Krzyżewska

  • może dołożyła z własnej kieszeni ??? :)

 8. Już kiedyś pisałam, Ogrodowa jest jedną z ważniejszych i,,najstarszych ulic w Józefosławiu, jest kościół, jeżdzą autobusy dowożące dzieci do szkoły i duży ruch, a ul.b.wąska i zaniedbana.Chodniki istniejące zarośnięte trawą i z dziurami.Kiedy się coś zmeni? Jeśli robić scieżkę rowerową tu chyba tu, bo jak chodzić i jezdzić?Przestancie budować bloki, zbudujcie ulice i dajcie ludziom możliwość poruszać się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*