ul. Kameralna

Opinia komendanta Straży Miejskiej w sprawie transportu publicznego w Józefosławiu i Julianowie

INTERPELACJA ( Piaseczno 20.03.12 )

Dot: opinii Policji i Straży Miejskiej w sprawie transportu miejskiego w Józefosławiu l Julianowie

W związku z propozycjami Urzędu Gminy Piaseczno dotyczącymi rozwiązań komunikacyjnych dla Józefosławia i Julianowa wyłożonymi na stronie Urzędu Gminy, uprzejmie proszę o przedłożenie mieszkańcom opinii Policji i Straży Miejskiej dotyczących każdego z zaproponowanych rozwiązań.


W imieniu mieszkańców Józefosławia, proszę również o uwzględnienie w zaproponowanych rozwiązaniach, postulatów mieszkańców dotyczących lokalnego transportu w postaci busa, który kursowałby również ulicami Osiedlową i Ogrodową, łącząc w ten sposób te część miejscowości z pozostałym terenem. Przypomnę, że obecnie ponad połowa Józefosławia jest pozbawiona jakiegokolwiek transportu miejskiego, co jest odbierane, jako dyskryminacja mieszkającej tu społeczności. Tym bardziej, ze brakuje jakichkolwiek połączeń poprzecznych pomiędzy ulicami Ogrodowa – Wilanowska oraz Osiedlowa – Ogrodowa. Tłumaczenie Pana Burmistrza, że w nieokreślonej przyszłości powstanie ulica Cyraneczki jest odbierane przez mieszkańców, jako wykręt urzędników przed podjęciem zdecydowanych kroków w celu usprawnienia komunikacji teraz – nie zaś w odległym „kiedyś”.

Przypomnę, że na ulicy Ogrodowej znajduje się kościół, do którego, z powodu braku komunikacji zbiorowej dostęp jest utrudniony i ograniczony. Stanowi to bardzo znaczne utrudnienie, szczególnie dla osób starszych, rodziców z małymi dziećmi oraz całej rzeszy ludzi niezmotoryzowanych. Problem jest nawet z dostaniem się do trasy autobusu na sąsiednią, zdawałoby się, ulicę Wilanowską. Spora część mieszkańców ma do najbliższego przystanku 2-3 km. Podobnie jest z dojazdem do szkoły lub do przedszkola. Bus powinien z jednej strony dojeżdżać do szkoły w Józefosławiu, z drugiej zaś do Piaseczna lub zostać potraktowany, jako typowy transport lokalny jeżdżący po obrębie tejże miejscowości. Przypomnę, że już wcześniej składałam interpelacje w tej sprawie. Pod koniec stycznia b.r., z podobną petycją zwróciła się do Pana Burmistrza także grupa mieszkańców z ulicy Osiedlowej, jak również Stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów”, które złożyło na Pana ręce pismo z propozycją trasy busa.

Z poważaniem
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

Odpowiedź komendanta Straży Miejskiej w Piasecznie :

Wcześniejsze publikacje dotyczące komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie :

Apel do Burmistrza w sprawie 739 ! Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie

Stanowisko Rady Rodziców ZSP Józefosław w sprawie 739

Wynik konsultacji społecznych na temat komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie

Wypowiedz się w sprawie komunikacji publicznej – oficjalna ankieta Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno

Protokół ze spotkania z mieszkańcami w sprawie komunikacji publicznej w Józefosławiu i Julianowie – nowe interpelacje radnych

PILNE ! – BURMISTRZ PODJĄŁ DECYZJĘ W SPRAWIE 739 !!!


Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Czyli projekt lokalnej linii zaginął w akcji ….

 2. Oj Panie Burmistrzu !!! To Pana pismo powinno wyglądać tak: 1. Wymusić na rodzicach i nauczycielach parkowanie na parkingu szkolnym (nie wykorzystanym do końca). 2. Dzięki czemu dzieci bezpiecznie będą prowadzone chodnikiem do szkoły. 3. Umożliwi to bezpieczne wprowadzenie busów, którymi duża część starszych dzieci (może również nauczycieli) będzie mogła dojeżdzać do szkoły. 3. Wszyscy będą zadowoleni. Straż Miejska Panu podlega, więc do roboty :)

 3. Rozumowanie genialne Pana Burmistrza, może dzieci będą siedzieć 24h w szkole żeby nikomu nie przeszkadzać!!!!! Kpina maksymalna.

 4. Może kpina, może nie, ale bez woli wszystkich zainteresowanych stron nic się nie osiągnie .

 5. Tak właśnie są rozwiązywane problemy w Piasecznie, nic nie zrobimy, bo się nie da zrobić, uprawiać spychologię (bo to przecież wina rodziców, że parkują przy szkole, prawda?) i najlepiej umyć ręce i po sprawie.
  Kpina, i tyle!

  • W dużej mierze masz rację. Spychologią jest pomysł o zmianie godzin lekcyjnych. Z drugiej strony tutaj doskonale widać, że to nie burmistrz parkuje nieprzepisowo

   http://jozefoslaw24.pl/2012/04/wazne-tylko-bysmy-nie-blokowali-tam-ruchu-autobusow-naszymi-samochodami/

   Moje dziecko dopiero raczkuje, więc na tematy szkolne nie mogę się wypowiadać. Jednakże jako mama „podróżująca” z wózkiem, mogę powiedzieć, że nie jednokrotnie przez „zaparkowane” samochody, zmuszona byłam do przemykania ulicą.

 6. he