CH Auchan Piaseczno

Rozbudowa Auchan, to nie wszystko ?

W kwietniu piaseczyńskie media poinformowały, że pod koniec tego roku rozpoczną się prace nad powiększeniem Centrum Handlowego Auchan. Powstaną dodatkowe powierzchnie handlowe i kompleks rozrywkowy z wielosalowym kinem.

W pierwszym etapie rozbudowy przewidziano budowę parkingu, który będzie składał się z trzech kondygnacji. Podczas drugiego etapu powstanie 55 tys. mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. W skład galerii handlowej wejdzie 200 butików. Obecnie powierzchnia handlowa wynosi 14 tys. mkw. , a parking jest przewidziany na 2000 samochodów. Ukończenie budowy zaplanowano na koniec 2013 roku.

Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat zagospodarowania terenów byłej zajezdni trolejbusowej.
Inwestor, który wyraził zainteresowanie tym terenem, planuje wybudowanie dwóch marketów – meblowego i ogrodniczego. Inwestycja dojdzie do skutku tylko wtedy, gdy inwestor będzie partycypował w przebudowie infrastruktury drogowej. Wybudowanie marketów wiąże się ze zmianami komunikacyjnymi przy ul. Energetycznej i ul. Mleczarskiej.

Dlatego szybciej do skutku dojdzie rozbudowa CH Auchan. Niestety nie wiadomo w jaki sposób zostanie rozwiązana sprawa zwiększonego ruchu przy ul. Geodetów. Wiceprzewodnicząca Rady Hanna Krzyżewska wystosowała do Burmistrza interpelację w tej sprawie. Burmistrz zapewnił, że ” przebudowa układu drogowego ul. Geodetów, począwszy od skrzyżowania z drogą wewnętrzną Centrum Handlowego Auchan do skrzyżowania z ul. Julianowską, ujęta jest w wieloletnim planie inwestycyjnym Gminy ” .

W Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2012-2018 istnieje zapis, który zakłada, że przebudowa ul. Geodetów wraz z infrastrukturą na odcinku od Auchan do Julianowskiej z uwzględnieniem kanalizacji sanitarnej zaplanowano na lata 2012-2015. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 5.580.000 złotych.

Burmistrz powiedział, że ” w przypadku konieczności przebudowy”
ul. Geodetów, Gmina podejmie działania ” w zakresie współpracy z Auchan ” .

Podoba ci się:

Komentarzy (12)

 1. Wszystko fajnie pięknie, ale co z rokiem 2014 ?? Zakładając, że budowa zakończy się z końcem 2013, przebudowa Geodetów jest zaplanowana na 2015, więc jak ma wyglądać przejezdność Geodetów w 2014 ???!!

  • Stary – pięknie to będzie jak wybudują nam kino!!!

   • W to mi graj ;D

 2. Nie psiocz nie szczuj będzie dobrze !

 3. to dojedziecie autobusem , dajcie juz to kinooooo!!!

 4. Po co sie marwtic z tym dojazdem przez Geodeotow? Przeciez jest wiadukt :) z Pulawskiej

  • Jest wiadukt, ale mimo jego bytności i i tak dużo samochodów wjeżdża/wyjeżdża od Geodetów.

   • Ludzie: CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM – chodzi o dojazd Geodetów PO CAŁEJ DŁUGOŚCI tej ulicy – czyli od Julianowskiej do Puławskiej. Zrobienie dużego centrum spowoduje korki od stony wschodniej, czyli od Wilanowskiej i Julianowskiej. Tymczasem ul. Geodetów nadal stanowi NAJWAŻNIEJSZY łącznik ze światem dla Józefosławia, Julianowa czy pólnocno/wschodniego Piaseczna.
    Geodetów MUSI być przebudowana jak najszybciej. Dodatkowo również w trybie pilnym trzeba wreszcie zbudować wyjazd z naszych sypialni poprzez Cyraneczki-Kuropatwy.

 5. O tym kinie słyszę już od 2 lat i nic nie widać. Nie wiem skąd media biorą te rewelacje.

 6. Czy ktoś ma informacje na temat chociażby wstępnego projektu przebudowanej ulicy Geodetów?

 7. Nie takich projektów od dłuższego czasu nie zrealizowano. Podejrzewam, że projektu Geodetów w ogóle jeszcze nie ma. Auchan niby ma się powiększać, lecz jakoś ani widu ani słychu efektów.

 8. W temacie nic się nie dzieje…. takiego posta trupa znalazłem…. hihi