Karta Dużej Rodziny Piaseczno

Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny stanowi zestaw ulg dla dużych rodzin, które mieszkają na terenie gminy Piaseczno i płacą tu podatki. Zacznie funkcjonować od 1 października 2012 r. Karta jest elementem programu działań wspierających rodziny wielodzietne, który został uchwalony 29 grudnia 2011 r. przez Radę Miejską w Piasecznie. Ułatwia ona rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej, do której – ze względu na wysokie koszty – nie zawsze mają wystarczający dostęp. Inicjatorem Karty jest piaseczyńskie koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Jakie daje korzyści?

rodziny 3+ otrzymują dodatkową 50% zniżkę na bilety wstępu i zajęcia w Centrum Kultury i podległych mu Klubach Kultury. Rodziny 4+ zyskują tutaj dodatkową 70% zniżkę
rodziny 3+ i 4+ otrzymują 50% zniżkę na bilety i karnety wstępu na gminny basen, ściankę wspinaczkową i imprezy widowiskowo – sportowe organizowane przez GOSIR

Ponadto program będzie obejmował:

- zmianę kryteriów przyjmowania dzieci do gminnych przedszkoli publicznych polegającą m.in. na przyjmowaniu dzieci matek wielodzietnych niezależnie od podejmowanej pracy, nierozdzielanie rodzeństw;
bezpłatny dostęp do porady psychologa, pedagoga lub terapeuty w gminnych placówkach;

- zwiększenie zakresu uprawnień, szczególnie dotyczących komunikacji;
oraz inne zniżki negocjowane przez koło ZDR3+ z lokalnym biznesem.

Kto może ją zdobyć?

Karta Dużej Rodziny dedykowana jest wszystkim chętnym rodzinom, samotnym rodzicom i rodzinom zastępczym, wychowującym troje lub więcej dzieci, bez względu na kryterium dochodowe. Karta występuje w dwóch odmianach: KRD 3+ oraz KDR 4+.

Przysługuje ona dzieciom i młodzieży w wieku do 18 roku życia, młodzieży do 24 roku życia w przypadku kontynuowania nauki lub studiów oraz rodzicom bądź opiekunom prawnym.


Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

skieruj swe kroki do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie
w kancelarii złóż wniosek wraz z odpowiednimi oświadczeniami
po miesiącu odbierz Kartę
od 1 października ciesz się wraz ze wszystkimi członkami rodziny z korzyści płynących z Karty
Wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia 2012 r. Karta zachowuje swoją ważność przez 12 miesięcy począwszy od 1 października danego roku. Aktualizację jej ważności będzie można przeprowadzić w terminie od 1 sierpnia do 30 września danego roku.

Jakie są cele programu wsparcia?

Program ma na celu umacnianie rodziny, wspieranie funkcji rodziny wielodzietnej oraz wsparcie w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży w rodzinach szczególnie tego potrzebujących. Inicjatorom programu zależy na wzmocnieniu kondycji rodzin wielodzietnych poprzez rozszerzanie katalogu ulg oraz podejmowanie innych działań mających na celu wspieranie dużych rodzin. Działania te są elementem polityki społecznej realizowanej w Gminie Piaseczno, która daje możliwość wsparcia rodzin wielodzietnych, promocji modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowania jej pozytywnego wizerunku.

Karta Dużej Rodziny na portalu facebook – informacje tutaj publikuje Piaseczyńskie Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny

Oświadczenie

Instrukcja wydawania i korzystania z Karty Dużej Rodziny

Uchwała Nr 392/XVI/2011 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 29.12.2011 r. w sprawie programu działań wspierających rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Gminy Piaseczno oraz wsparcia działań dla kreowania ich pozytywnego wizerunku.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Więcej na ten temat :

Rodziny wielodzietne dostaną zniżki od Burmistrza


Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Rodzin z trójką dzieci w Piasecznie jest całkiem sporo. Też mi się przyda;-)) Szkoda tylko, że ta karta w sumie niewiele daje. Ale inicjatywa prorodzinna godna rozwijania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*