W tym miejscu powstanie droga 3KDD

Starosta wydał pozwolenie na budowę nowej drogi w Józefosławiu

Starosta wydał pozwolenie na budowę drogi dojazdowej o roboczej nazwie 3KDD. Droga powstanie na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Spacerowej.

Niestety budowa drogi nie rozpocznie się zanim nie zostaną wykonane prace związane z odwodnieniem ul. Wilanowskiej. Wybudowanie drogi 3KDD stwarza szansę na położenie asfaltu na ul. Spacerowej do ul. Działkowej. Pozwolenie na budowę jest ważne przez 3 lata.

Więcej na temat odwodnienia ul. Wilanowskiej


Pokaż
3KDD na większej mapie


Podoba ci się:

Komentarzy (16)

 1. Gratulacje
  powazna droga na miarę Józefosławia
  Wszyscy się cieszymy a na chodniki nadal czekamy

 2. Eeeetam poco ta ironia ? Ja się cieszę, że w końcu coś zaczynają planować. Jest progres. Na chodniki i inne poważne sprawy sam czekam. Czy w tym momencie nie powinien zacząć się lament mieszkańców z ul. Spacerowej i okolic pętli przy Kameralnej ? Asfaltowa Spacerowa do Działkowej będzie kolejną autostradą ruch będzie niebotyczny. I mój ulubiony argument : „nie po, sprowadzaliśmy się na wieś, żeby mieć drogi, autobusy, sklepy, warsztaty etc. „

  • * ” nie po to „

  • A czy „po to, żeby mieszkać w pobliżu spalarni śmieci”? Podobno ma powstać w Piasecznie spalarnia, obsługująca też Warszawę. Nawet radni będą szkoleni o korzyściach, jakie z tego dla nas popłyną.
   Kiedy pojawi się jakaś informacja o tej inwestycji na portalu?

   • Spalarnia? A gdzie ma powstać?

   • To pytanie do mnie ? Co ja mam wspólnego z portalem ?

 3. mrtn-a myślisz, że spalarnia śmieci wygląda jak wypalanie traw ? heheheh założę się , że w okolicy znajdziesz kilka domów (takich rdzennych mieszkańców WPI) , które spalają część śmieci w domowych piecach i takie spalanie jest szkodliwe. W Józefosławiu nie zrobią żadnej spalarni to będzie gdzieś na obrzeżach Piaseczna, lecz z drugiej strony . A tu taka ciekawostka :

  3. Fałsz: Spalanie odpadów komunalnych jest szkodliwe dla środowiska i dla ludzi, ponieważ zanieczyszcza powietrze niebezpiecznymi truciznami.

  Prawda: Gazy odlotowe z nowoczesnych spalarni śmieci zawierają mniej trucizn niż czyste powietrze, jakim oddychamy. Mieszkańcy Wiednia nie skarżą się, że w środku ich miasta pracuje wielka spalarnia śmieci.

  • Budowa spalarni jest na razie w fazie bardzo ogólnych planów. Owszem, pan burmistrz ma taki zamysł, ale to nie oznacza, że taka instalacja u nas powstanie. O taką inwestycje zabiegają również inne gminy. Tak, czy inaczej jeśli miałaby powstać, byłaby budowana w tzw partnerstwie publiczo-prywatnym. Tymczasem pan burmistrz otrzymał przyzwolenie radnych na zebranie informacji odnośnie, – powiem w skrócie – możliwości powstania takiej inwestycji na naszym terenie. W odpowiednim czasie ma nam przedstawić fakty, parametry, liczby, itp. Wtedy będziemy się zastanawiać i radzić. Radni, podobnie jak mieszkańcy maja podzielone opinie na temat spalarni. Myślę, że nieodzowne będą również konsultacje społeczne.

  • Zakładając że masz rację, choć z tym że gazy z komina spalarni są bardziej czyste niż powietrze to chyba przesadziłeś, jeszcze jest sprawa dowozu śmieci ich składowania, sortowania (nie wszystko można palić) itp. Mogę się założyć o stówę że mieszkanie w okolicy takiej spalarni nie należy do wymarzonych lokalizacji a ceny nieruchomości w okolicy zapewne odpowiednio niżej wyceni rynek.

   • Tutaj jest mowa o powietrzu jakim oddychamy, a nie o krystalicznie czystym powietrzu z dziewiczych terenów. Tak masz rację ceny spadną dlatego, że świadomość społeczna na temat spalarni jest praktycznie zerowa i niezgodna z faktami. Poza tym ja nigdzie nie napisałem, że spalarnia powinna być w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstw domowych ( z resztą chyba odpowiednie przepisy regulują tę sprawę) .

 4. WIOCHMEN@ co się Panu stało? jakaś taka stonowana, ta Pana dzisiejsza wypowiedź. :)

  • jakiś konkretny powód? :)

   • slusznie – brawo Wiochmen. podoba mi sie ten sarkazm :)

    niektorzy pisza na forum by sobie ulzyc i ponarzekac

 5. Skoro spalarnia to taka świetna sprawa to niech gronkiewicz wybuduje u siebie a nie stara się wepachać do nas setki cięzarówek ze śmieciami.
  Spalarnie niech buduja na niezamieszkałych terenach a nie w centum miasta.
  Rozumiem ze nasz burmistrz i gronkiewicz to ta sama klika ale nie zycze sobie zeby działali na szkodę naszej okolicy

  • Gronkiewicz ma już u siebie to raz, a dwa przyjmowałaby śmieci również z gminy Piaseczno ( pewnie nie tylko ) . Od przyszłego roku gmina sama musi zadbać o utylizację odpadów, więc albo wybudują sami spalarnie lub cena za wywóz śmieci wzrośnie. Należy nie zapominać o innych korzyściach ze spalarni jak chociażby uzyskiwanie energii cieplnej . W sumie jak na razie jako J i J nic byśmy na tym nie zyskali , ponieważ nie ma u nas centralnego ogrzewania z zewnątrz, no może niektórzy mają kolektory słoneczne :)

 6. to pierwszy krok do tego by Spacerowa bya jednokierunkowa z uwagi na autobus i szkoé. i to dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*