Okolica ul. Tenisowej

Starostwo ogłosiło przetarg na sprzedaż działki przy ul. Tenisowej

Starosta Piaseczyński ogłasza

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości Skarbu Państwa, położonej w miejscowości Józefosław.

Dane dotyczące przedmiotu sprzedaży:

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość położona w gm. Piaseczno w miejscowości Józefosław przy ul. Tenisowej w rejonie skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Wilanowskiej, będąca własnością Skarbu Państwa, stanowiąca działkę ew. nr 127/3, o pow. 0,13 ha.

Nieruchomość jest niezabudowana, niezagospodarowana, otoczona terenami nowopowstałej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, usługowej i rekreacyjnej, zachodni fragment działki znajduje się w granicach strefy uciążliwości od linii wysokiego napięcia.

Nieruchomość jest wolna od obciążeń i ograniczeń w użytkowaniu, nie toczy się wobec niej żadne postępowanie sądowe lub administracyjne dotyczące jej własności albo posiadania.

Zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka zlokalizowana jest na obszarze D7 – UR/M – tereny przeznaczone na cele mieszkalnictwa z usługami handlu, rzemiosła i gastronomii, a także składów, zakładów drobnej wytwórczości i innych usług. Dopuszcza się lokalizację usług publicznych, obiektów mieszkalnych wybudowanych lub towarzyszących usługom, urządzeń infrastruktury technicznej i komunikacyjnej ( w tym parkingów), zieleni urządzonej.

Przetarg odbędzie się w dniu 26.10.2012r. o godz. 12:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Zobacz plan w większej skali

Raport ze spotkania w sprawie zmiany planów zagospodarowania Józefosławia

Więcej o Planie Zagospodarowania Józefosławia znajdziesz
TUTAJ


Podoba ci się:

Komentarzy (42)

 1. O ile dobrze kojarzę na zdjęciu jest osiedle Kuropatwy II lub III . Mieszkańcom tych domostw chyba nie dane będzie odpoczywać w sielskiej atmosferze . No cóż z drugiej strony wiedzieli na co się godzą bo mogli zobaczyć plany zagospodarowania. Ciekawie to brzmi : „a także składów, zakładów drobnej wytwórczości i innych usług” – drobne składy i zakłady też mogą być uciążliwe, a pod terminem „inne usługi” co się może kryć ?

  Pozdrawiam

 2. A czy starostwo musi każdy skrawek ziemi sprzedawać i nabijać sobie kasę ?!? Czy nie można w tym miejscu wyrównać terenu, posiać trawę, zasadzić kilka krzaczków, zrobić chodniczek kilka ławeczek – tak aby był kawałeczek zieleni i miejsca gdzie można byłoby sobie przysiąść ?Lepiej zabudować każdy wolny skrawek blokami, magazynami itp.?!? To naprawdę nie jest jakiś duży obszar i może warto byłoby pomyśleć o kawałku zieleni ?

  • Sprzedają, a i tak dla nas (mieszkańców) nic za to nie robią .

  • Zgadzam się, to jest okropne, że Gmina nie gospodaruje terenów wspólnych, zieleni, tylko woli wszyskie ziemie sprzedać, świadczy to tylko o złym gospodarowaniu przestrzennym.

   • Proszę odróżnić Gminę od starostwa. To nie jest teren gminy, tylko teren skarbu państwa, którym dysponuje Pan starosta. A swoja droga, zgadzam się z KJ – trochę to dziwne, ze pana starosta, a jednocześnie sołtys Józefosławia, wiedząc o naszych desperackich próbach znalezienia terenu pod jakiś publiczny skwer czy ogólnie dostępny plac zabaw nie przeznaczy tej działki na ten właśnie cel. Tym bardziej, ze prosiliśmy go jako mieszkańcy i prosiła gmina o wskazanie takiego terenu.

    • Tak, Gmina i Starostwo to dwa różne organy, ale, Gmina tak jak Pani piszę chyba może przejąć ziemię, czy odkupić i dla wspólnego dobra mieszkańców, fajnie zagodposarować teren?

     • Nie noooo …odkupić za co ? Jak nie mają nawet na kosze na śmieci :)

      • Równie dobrze starosta może ten teren przekazać pod konkretny cel, czyli skwer, , a gmina go zagospodaruje na swój koszt i będzie utrzymywała. Może mieszkańcy mogliby porozmawiać, bądź wystosować wspólny wniosek do pana Dąbka w tej sprawie.

 3. Dokładnie Pani Katarzyno zgadzam się z Panią, trzeba wystosować taki wniosek/pismo do Pana Dąbka o skwer w tym miejscu zanim nie będzie za późno.Tylko kto to zrobi, będzie mogła Pani zainterweniować w tej sprawie i naświetlić sprawę władzą jakie jest zdanie mieszkańców ? Ten kawałek ziemi nie nadaje się aby pobudować tam blok, a budować tam magazyn praktycznie wewnątrz osiedla (gdzie miały by lawirować ciężarówki) to beznadziejny pomysł. A miejsc zielonych w Józefosławiu jest jak na lekarstwo więc na prawdę warto to przemyśleć i stworzyć tam skwer.
  Pozdrawiam,
  KJ

  • Ten teren niekoniecznie nadaje się na park czy skwer : „zachodni fragment działki znajduje się w granicach strefy uciążliwości od linii wysokiego napięcia” .

   • Nie można pomyśleć o skwerze w jakiejś przyjaźniejszej lokalizacji ????

    • Grejman@ akurat ten teren, jak się okazuje, jest w zasięgu naszej ręki. Wszystko zależy od dobrej woli Pana Dąbka. Rozmawiałam dzisiaj na ten temat z burmistrzem. Burmistrz powiedział mi wprost, że jeśli będzie wola ze strony pana starosty do współpracy i przekazania tego terenu pod jakiś skwer, czy publiczny plac zabaw, to on deklaruje, że gmina ten teren odpowiednio urządzi i będzie go utrzymywać. Uciążliwość, jak pan pisze można zniwelować nasadzeniami drzew i innej roślinności. Proszę zwróćcie się Państwo do starosty z takimi prośbami. Ja oczywiście mogę coś napisać, jednak muszę mieć również Państwa poparcie.

     • Pan burmistrz powiedział mi jeszcze jedna interesującą rzecz. Okazuje się, ze Julianowska mogła być wybudowana już w ubiegłym roku. Gmina przez cały ten okres czasu negocjowała rożne uzgodnienia ze starosta, stawiajacym różne warunki, a który jak się okazuje nie jest na prawie, aby wydawać w tym konkretnym przypadku zgodę na budowę. Uzgodnienia były robione pod pana starostę, a spokojnie można było już rok temu skierować wszystko poprzez wojewodę do Grodziska. Trochę ta cała sytuacja z Julianowska i z tymi wszystkim opóźnieniami niefajnie wygląda w swietle tego, co powiedział mi pan burmistrz. Prawdę mówiąc, to, jak sam przyznał, był wściekły na starostę.

     • Ok wiem jest okazja by coś ugrać, tylko jak zajmiemy się tym, to możemy zapomnieć o „prawdziwym” parku, może zamiast się rozdrabniać , lepiej zwrócić się do pana Dąbka o udostępnienie jakiegoś innego terenu ? No chyba, że rzeczywiście nie ma szans na inną lokalizację.

      • Grejman@ Starostwo nie ma innych terenów w Józefoslawiu. daniel Putkiewicz negocjuje z politechnika wydzierżawienie ternu pod park, ale to jest wszystko jak na razie patykiem pisane. każdy inny grunt trzeba będzie kupić, a u nas grunty nie są
       tanie, więc możemy się potknąć o kasę i bark środków. A nawet jeśli kiedyś uda sie cos takiego zrealizować to jest to dość odległa perspektywa. W mojej ocenie, należy zawalczyć o ten teren starostwa.

 4. W naszej okolicy bardzo brakuje dostepnych i otwartych miejsc dla wszystkich mieszkancow (nie liczac obiektow handlowych czy terenu szkoly), wiec faktycznie sprobujmy powalczyć o tą działkę. Jezeli moj pojedynczy glos ma miec znaczenie, to osobiscie chetnie napisze do starosty w tej sprawie. Prosba o podanie adresu kontaktowego e-mail.
  No i wczesnie chetnie poznam odpowiedz na zasadnicze pytanie, czy na tym terenie, zgodnie z prawem, bedzie mozna zorganizowac cos dla mlodziezy J&J, ktora obecnia ‘z braku laku’ wysiaduje pod sklepami i np na blokadach przy ul Wenus:-)

  • Jan Dąbek , oraz starostwo@piaseczno.pl (tyle, że ten adres nie trafia bezpośrednio do Pana Starosty)

 5. Dobrze jakby uzgodnić jeden cel bo widzę w wypowiedziach propozycje skweru, parku, placu zabaw i miejsca rozrywki dla młodzieży. Czy działka jest na tyle duża żeby to pogodzić ?

  ps. proszę zdać sobie sprawę z tego, że na razie dzielona jest przysłowiowa skóra na niedźwiedziu.

  • Mamama@ wg mnie dobrze byłoby ten teren najpierw pozyskać, a to, w jaki sposób zostanie on urządzony, to będzie kolejna sprawa. Z pewnością Burmistrz weźmie pod uwagę nasze opinie i przedstawi nam rożne warianty. To wszystko jest realne w następnym roku budżetowym, pod warunkiem, że Pan starosta zgodzi się przekazać te działkę nieodpłatnie.

 6. i co niby tam dla „młodzieży” będzie ? napewno będziecie nas przeganiać bo głośno bo piwo bo tamto i owo … zupełnie jakbyście młodzi nigdy nie byli , sami w ogródkach i po domach chlacie piwsko i jest dobrze, ale jak „młodzież” hałasuje to dzwonicie po straznkoów

  • Do saful@:
   Chodziło o miejsce, w którym młodzi ludzie mogliby wspólnie przesiadywać do późnych godzin wieczornych, bez narażania się na ‘uciszanie’ przez dorosłych i wzywanie straży miejskiej. Na razie nie ma takiego otwartego publicznego miejsca w J&J.

   Więc zanim zaczniesz komentować ten wpis lub inne i dalej zamierzasz krytykować pomysły dorosłych dotyczące utworzenia miejsca również dla młodzieży, a nie tylko placu zabaw dla maluchów, to proszę pomyśl, bo to naprawdę nic nie kosztuje:-)

 7. Ja już wysłałam maila do Pana Starosty, może tekst nie jest idealny, ale pisany „na szybko”, a niektórym nie będzie się chciało pisać nic swojego (można kopiować i wysyłać):

  „W sprawie działki przy ul. Tenisowej w Józefosławiu

  Szanowny Panie Starosto,

  Mieszkamy w Józefosławiu już od 5 lat i w tym czasie mogliśmy zaobserwować wiele pozytywnych zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości: rozbudowa szkoły, budowa kilku (choć wciąż w zbyt małej ilości) dróg, uruchomienie podmiejskiej linii autobusowej ZTM itd. Widać że wszystko zmierza w dobrym kierunku, wciąż jednak brakuje w naszej okolicy miejsca, gdzie można by usiąść w miłym otoczeniu zieleni, pospacerować z dziećmi…

  Na forum Józefosław24.pl Pani Radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk poinformowała o przetargu ogłoszym przez Starostwo w sprawie sprzedaży działki przy ul. Tenisowej. Być może nie jest to wymarzone miejsce na park, ale niewielki skwer z ławeczkami bez wątpienia mógłby tam powstać i jakże ucieszyć mieszkańców!!! Również od Pani Radnej uzyskaliśmy informację, że Burmistrz deklaruje ewentualne urządzenie i utrzymywanie tego terenu, jeśli miałby służyć wszystkim mieszkańcom Józefosławia.

  Zwracamy się więc z uprzejmą prośbą o wykazanie dobrej woli i porozumienie się z gminą w sprawie przekazania tego terenu, tak aby mieszkańcy naszej miejscowości w końcu doczekali się choćby niewielkiego dostępnego dla wszystkich skweru. Niewątpliwie poprawi to atrakcyjność naszej miejscowości i przysporzy wiele radości mieszkańcom, zarówno młodzieży, której ciężko znaleźć miejsce spotkań, jak i dorosłym, którym brakuje alternatyw na spacery z dziećmi.

  Mamy nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie w tej sprawie w myśl zasady, że najważniejsze jest dobro mieszkańców naszej okolicy.

  Pozdrawiamy serdecznie”

 8. o widzę ze pani Nowocień wróciła do łask miejscowej platformy i lobbuje.

  • PO@ Nowocin- Kowalczyk, a nie Nowocień. Nikt do niczego nie lobbuje. O konieczności powstania parku lub skweru w Józefosławiu rozmawiamy od dawna. Również na tym portalu, który stał się platforma porozumiewania się pomiędzy mieszkańcami J. Jeśli nie zrozumiałeś/aś naszej dyskusji, to bardzo mi przykro. Wyjaśnię. Ponieważ podstawowym problemem jest teren, a raczej jego brak (odkupienie gruntów prywatnych jest dosyć kosztowne) rozważamy możliwość zwrócenia się do Pana Starosty z prośbą o udostępnienie takiego terenu, który jest w jego posiadaniu starostwa. Tym bardziej, ze Pan burmistrz wyraził chęć zagospodarowania dla nas tego terenu, zgodnie z naszymi sugestiami. To chyba dobrze, że mieszkańcy normalnie ze sobą rozmawiają, wspólnie dyskutują, rozważają rożne mozliwosci i wspólnie podejmują pewne działania.

 9. GUGUL @ W Twoim liście jest błąd. Nigdzie nie ma mowy o tym, że pani radna poinformowała na portalu o przetargu. Zamieściliśmy jedynie informację uzyskaną ze Starostwa.

 10. Jestem przeciw a nawet za ! Tylko obiecajcie, że skwer będzie im. K. Nowocin-Kowalczyk !

  • Postać Nieznana@ myślę, że są bardziej zasłużone postacie do nadawania imienia. Żart niesmaczny.

   • W Józefosławiu tylko lech kaczyński jest bardziej zasłużony.

    PS. Mój wpis nie był żartem .

    • Ta działka średnio się nadaje na park czy skwer.

     A może starosta z otrzymanych pieniędzy dokupiły więcej ziemi w okolicy planowanej Cyraneczki, i tam gmina urządziłaby skwer?

     • Popieram. Tereny koło Cyraneczki lub Ogrodowej o wiele bardziej by się nadawały.

      • Longin_Dex@ Pewnie tak. Tyle, że te tereny, które Pan wskazuje należałoby zakupić po cenach rynkowych, co w sytuacji, kiedy tyle milionów idzie obecnie na rozbudowę naszej szkoły, budowę i wykup gruntów pod Julianowska a do tego chcemy zawalczyć o budowę kolejnych dróg, jest mało realne w najbliższym czasie. W gminie zwyczajnie nie będzie na to pieniędzy. Ludzie tu mieszkają tutaj, chcą wiele, a płaca podatki gdzie indziej. I tak jeden skwer nam nie wystarczy na cały Józefosław. Spróbujmy wiec może od czegoś zacząć, nie komplikujmy i nie narzekajmy. Przecież nie wystarczy pozyskać samą działkę. Zagospodarowanie jej i urządzenie w odpowiedni sposób + utrzymywanie w należytym stanie również kosztuje.

       • W takim razie „wyposażenie” skweru powinno finansować CH Józefosław. Tak jak ma to miejsce np. koło Galerii Mokotów.

 11. Przekazanie terenu na plac zabaw to żaden interes. Przy sprzedaży można wziąć prowizję. Przetarg ustny nieograniczony.

 12. ziutek ile u ciebie wynosi prowizja?

  • Ja nie sprzedaję publicznych działek. Nie ogłaszam przetargów na budowę dróg w których wygrywają firmy które potem prowadzą inwestycje na moich prywatnych działkach, nie wydaję pozwoleń na budowę bloków na nieodrolnionych terenach ani asfalciarni na terenie uzdrowiskowym Konstancina, nie pośredniczę jako sołtys i wice burmistrz w pozyskaniu działek od prywatnych właścicieli na rzecz deweloperów na swoim terenie. Jak bym to robił to wówczas Twoje pytanie do mnie miałoby sens. A jeżeli interesuje cię wysokość stawek to podał je niedawno Grzegorz Lato od 5 do 10 % wartości inwestycji.

   • Jest odpowiedź od Pana Starosty, oto i ona (najciekawszy ostatni akapit):

    „Szanowni Państwo

    W nawiązaniu do Państwa pisma dotyczącego wskazania terenu w miejscowości Józefosław, z przeznaczeniem na skwer, który mógłby służyć mieszkańcom w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych z możliwością zagospodarowania na plac zabaw dla dzieci niniejszym informuję, iż znam bardzo dobrze problemy mieszkańców Józefosławia i Julianowa. Jako Starosta zawsze z radością wspieram wszelkie inicjatywy mieszkańców.

    Działka ewidencyjna nr 127/3 położona przy ulicy Tenisowej należy do Skarbu Państwa, o sprzedaży decyduje pan Wojewoda. Wojewoda wydał Zarządzenie na sprzedaż w/w działki.

    W związku z Państwa prośbą została przeprowadzona analiza przydatności tej działki pod kątem Państwa wniosku.

    Działka w części znajduje się w granicach strefy uciążliwości od linii wysokiego napięcia i nie może być wykorzystana jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Linie wysokiego napięcia generują zarówno pola elektryczne jak i magnetyczne, które mają wpływ na kondycję ludzkiego organizmu. Wypoczywanie w rejonie ich oddziaływania jest obarczone ryzykiem wystąpienia wielu schorzeń.
    Ze względów bezpieczeństwa i zdrowotnych, tereny wypoczynku i place zabaw powinny być oddalone od infrastruktury technicznej osiedla, m.in. napowietrznych linii wysokiego napięcia.

    Pomijając powyższe uwarunkowania i z uwagi na fakt, że w odniesieniu do wskazanej działki gruntu Wojewoda Mazowiecki wydał zarządzenia dot. zbycia jako Starosta mam ustawowy obowiązek podjąć wszelkie czynności zmierzające do wykonania zarządzenia.

    Ponadto pragnę poinformować, że wykonując zadania z zakresu administracji rządowej stosownie zgodnie z ustawą dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, jako Starosta gospodaruję zasobem nieruchomości Skarbu Państwa. Nieruchomości stanowiące zasób Skarbu Państwa mogą być m.in. przedmiotem sprzedaży, zamiany czy darowizny na rzecz jednostki samorządu. Powyższe czynności mogą być dokonane za zgodą Wojewody. Zgodnie z przepisami przywołanej wyżej ustawy, nieruchomości mogą być również przedmiotem przekazania na rzecz Gminy na jej wniosek, jeżeli przemawia za tym ważny interes jednostki samorządu i wskazane cele publiczne nie mogą być realizowane przez Skarb Państwa. Wniosek w powyższej sprawie powinien być złożony przez Burmistrza za zgodą Rady Gminy .

    Jednocześnie, biorąc pod uwagę intensywną zabudowę w miejscowości Józefosław, rozumiem potrzebę zabezpieczenia terenów, które mogłyby być zagospodarowane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Jednym z takich miejsc, które staram się zagospodarować jest teren na rogu ulic Wilanowskiej i Cyraneczki. Planuję tam wykonać zbiornik retencyjny a przy nim ciąg spacerowy z ławeczkami i oświetleniem.

    Z wyrazami szacunku”

   • ziutek rozumiem,ze żyjesz na koszt mamusi?

    • A skąd ten błyskotliwy wniosek ? Nie jestem w stanie odgadnąć drogi od mojej wypowiedzi do sformułowania takiego pytania. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że być może nie wyobrażasz sobie że można uczciwie pracować nie robiąc przewałów w samorządzie lokalnym, tzn. nie kradniesz to skąd masz pieniądze, pewnie jesteś na utrzymaniu rodziców. Kasiu nie wiem ile masz latek ale piszesz do dorosłego faceta który ma już prawie dorosłe dzieci. Nawiasem mówiąc poziom forumowiczów na Józefosław24 jest ciut za niski na poważną dyskusję. wasze ulubione tematy to 100 metrów chodnika czy 3 ograniczniki prędkości na ulicy. A prawdziwych problemów nawet nie dostrzegacie. Dziecinada.

     • Ziutek@ Nawet pan nie wie, jak bardzo się z panem zgadzam, w każdym słowie. Kłótnie o jakiej 2 progi ciągnące się od kilku miesięcy, w sytuacji, kiedy brakuje nam dróg chodników, oświetlenia, odwodnienia, a komunikacja miejska jest totalna porażką.

 13. wiadomo coś już na temat sprzedaży działki ?
  kupił ktoś ?

 14. Czy ktoś ma informacje o tej działce???