Veturilo - ZTM

Wypożyczalnia rowerów Veturilo dopiero w 2014 roku ?

PROTOKÓŁ Z  NARADY KIEROWNICTWA URZĘDU MIASTA i GMINY PIASECZNO w dniu 23.10.2012 r. :

„Pan Rasiński (Nacz. Wydz. IT) przedstawił informacje dot. przystąpienia Gminy do systemu VETURILO w Warszawie (tj. systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich), m.in. propozycje rozmieszczenia stacji rowerowych (5 lokalizacji), koszty związane z tym przedsięwzięciem, które obciążyłyby Gminę (minimum 60 rowerów x 300 zł x 9 miesięcy tj. 162.000 zł), opłaty i zasady korzystania z rowerów przez mieszkańców. Ponadto poinformował, że istnieje możliwość rozszerzenia obowiązującej umowy z ZTM dot. transportu zbiorowego i  zawarcie w niej zapisów dot. systemu VETURILO.
Po przeanalizowaniu sprawy ustalono, że z uwagi na konieczność przeznaczenia znacznych środków finansowych na uczestnictwo Gminy w ww. przedsięwzięciu i mając na względzie znaczne obciążenie budżetu w następnym roku, Gmina Piaseczno nie będzie się ubiegać o przystąpienie do systemu VETURILO w 2013 r. Ewentualne przystąpienie Gminy do ww. systemu zostanie rozważone przy konstruowaniu budżetu na rok 2014, po szczegółowej analizie zapotrzebowania na tego typu usługi i uzyskaniu informacji nt. ewentualnych dochodów z tego tytułu.” 

Zobacz więcej :

Czy Gmina Piaseczno zostanie włączona do systemu Veturilo ?


Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Dziękujemy bardzo leśnym dziadkom za odrzucenie fajnego projektu.

  • Byłam przeciwniczką fuzji z Warszawą, od dziś zmieniam zdanie na ten temat. Zwracam honor tym co twierdzili, że gorzej być już nie może.

 2. Buuuuuuuuu…

 3. Po co nam te wypożyczalnie skoro nie mamy ścieżek ??!!!!!

 4. Idąc tym tokiem myślenia, to nigdzie nie będzie rowerów. Taki system z założenia nie będzie przynosił dochodów dla gminy, wręcz przeciwnie. Komuś się zupełnie poplątały pryncypia…

 5. Po pierwsze czuję się zażenowany, po drugie czuję się jakbym mieszkał w ubogiej Rumunii. Nie chce się wyprowadzać z Józefosławia nie pójdę tam gdzie jest „lepiej”, wymagam TUTAJ chodników i innych podstawowych udogodnień !

 6. hahaha piaseczno ma ze wszystkim problem. 2014 i może jescze bedą opóżnienia…
  Trzeba nam sprawnych dynamicznych władz.

 7. Codziennie mam nieprzyjemność jazdy między innymi ulica Pod Bateriami, Gołkowska.
  Wiecie co, na wsiach liczacych garstke mieszkańców sa chodzniki a przy jednej z głownych ulic piaseczna zabłocone pobocza. To jest XiX wiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*