Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Józefosław III

Szansa na sensowny plan zagospodarowania Józefosławia III

W związku z naszymi uwagami i wnioskami do mpzp Jozefoslaw 3, w dniu wczorajszym, tj. 19.11.2012r., gmina podpisała umowę z holenderską pracownią architektoniczna RDH, (RDH Architekci Urbaniści Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu), na wykonanie projektu i koncepcji zagospodarowania przestrzennego tej części naszej miejscowości.

Pragnę nadmienić, że biuro to współpracuje z naszą gminą już od pewnego czasu i jest bardzo pozytywnie postrzegane przez radnych. Są oni m.in. autorem projektu na rewitalizację parku miejskiego w Piasecznie, budynku biblioteki miejskiej, a obecnie projektu nowej szkoły w centrum naszego miasta oraz zagospodarowania terenu targowiska przy ul. Szkolnej. Ten ostatni projekt był przedstawiany w formie prezentacji na ostatniej sesji rady miejskiej i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Można mieć nadzieję, ze koncepcja dotycząca Józefosławia będzie równie interesująca.

RDH Architekci Urbaniści Sp. z o.o. mają przygotować swoją propozycję do końca lutego 2013r. Zostanie ona przedstawiona w formie wizualizacji, tak, abyśmy wszyscy mogli się do niej ustosunkować. Będę Państwa na bieżąco informowała o postępie prac oraz o ewentualnych spotkaniach z architektami.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuję tym mieszkańcom, którzy zaangażowali się w tę, dotyczącą nas wszystkich i naszej miejscowości, sprawę.

Katarzyna Nowocin – Kowalczyk

Plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Józefosław III obejmujący obszar ograniczony od zachodu linią rozgraniczającą ulicy Wilanowskiej od północy południowymi granicami działek 106, 99/3 i 99/7 od wschodu linią rozgraniczającą ulicy Julianowskiej, od południa osią ulicy Geodetów, oznaczony na załączniku literami ABCDE FGHA oraz kolorem żółtym.

Plan zagospodarowania przestrzennego Józefosław III

Więcej o zmianie planów mpzp Józefosław III :

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o zabezpieczenie terenów dla użyteczności publicznej

Najnowsze informacje na temat Julianowskiej, Wilanowskiej, Cyraneczki, XXI Wieku, Komety, Kameralnej oraz apel do mieszkańców osiedli sąsiadujących z Wenus i Jutrzenki

Opóźnienia w realizacji projektów ! Relacja ze spotkania Rady Sołeckiej Józefosławia z Burmistrzem i Starostą

H.Krzyżewska interpelacja dot. zagospodarowania terenu w okolicy ul. Julianowskiej i XXI Wieku


Podoba ci się:

Komentarzy (10)

 1. Wreszcie pozytywne informacje. Mam nadzieję że firma ta będzie miała na uwadze oczekiwania mieszkańców.

  • Moim zdaniem chodzi o to żeby przeznaczyć ten teren pod budownictwo jednorodzinne (czyli domki jednorodzinne) a jeżeli nie można będzie tego przeforsować to niech pozostaną usługi jak dotychczas a nie budownictwo wielorodzinne czyli bloki. Bo więcej bloków w Józefosławiu już nie chcemy. Najpierw drogi chodniki itp. a potem nowe bloki a nie odwrotnie. Ogólnie się z tą wizją zgadzam.

 2. Oczywiście że miło jest mieszkać wśród niskiej mieszkalnej zbudowy ALE nie zpomijamy o usługach. Przy głównych drogach zawsze lepiej zostawić pas na usługi.

 3. Witam,
  tak sobie czytam o tych planach zagospodarowania gminy piaseczno i na stronie http://piaseczno.eu/index.php?mnu=456&id=776 jest zaprezentowana przez firmę RDH wizja rozwoju. Na jednym ze slajdów sa pokazane strefy, gdzie teren józefosławia jest strefą „przemysłową”. Generalnie podział na strefy jest logiczny, ale czy może ktoś się orientuje jak to ma wyglądać w praktyce i czy władze piaseczna zamierzają realizować koncepcję uporządkowania gminy w sposób zaproponowany przez tą firmę.
  Pozdrawiam
  Wojtek

  • Niezłe jaja, proponują cały Józefosław i Julianów na strefę przemysłową, a okolica obwodnicy (która teraz jest strefą przemysłową), ma być strefą mieszkaniową i zieloną. Planowane z rozmachem, i tak jak radnym mi też się podoba. Ja bym jeszcze przeniósł hutę z Młocin do Lasu Kabackiego.

   • przepraszam, opracowanie obejmuje tylko teren Piaseczna (na południe od Geodetów-Urbanistów)

 4. Czy przed podpisaniem umowy odbył się jakiś przetarg ?

 5. to trzeba Holendrów, żeby zrobić plan, a co jeśli wyszystkie plany zagospodarowania robione są za granicą http://planyzagospodarowania.pl/ , a my produkujemy bezrobotnych magistrów

 6. Na zaproszenie Pani Katarzyny, w zeszłym tygodniu wziąłem udział w prezentacji holenderskiej firmy RDH w temacie projektu urbanistycznego Józefosławia. Na projekt patrzyłem pod kątem osoby z zewnątrz, jako radny powiatu piaseczyńskiego i osoby, która potencjalnie byłaby zainteresowana kupnem mieszkania. Sama prezentacja była bardzo dobrze przeprowadzona, koncepcja, podobnie, jak większości mieszkańcom będących na sali, także mi się podobała. Pomysł wykorzystania terenów przy rzece, stworzenie miejsc sportowo-rekreacyjnych, otwarcie osiedli (?) wydaje się słuszną koncepcją. Chociaż jak wyczuem z dysusji otwarcie nie będzie takie proste. Ponieważ stosunek powierzchni zielonych do tzw. cegły jest 35%/65%, aż się prosi, aby wykupić tereny jeszcze nie zabudowane w Józefosławiu, przez Gminę w celu zmiany tego stosunku. To niestety nie będą małe pieniądze.Tym bardzie 20 lutego radni powinni zagłosowac pozytywnie na przejęcia od skarbu państwa działki pod skwer. Zgadzam się z mieszkańcami, którzy chcieliby mieć w Józefosławiu dom kultury i park.
  Tego czego mi zabrakło w projekcie to brak w projekcie Julianowa, dla mnie te dwie miejscowości stanowią całość i projekt powinien być rozszerzony. Nie było również w projekcie pomysłu na wyjazd, z tych dwóch miejscowości na ulicę Puławską. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że to jest priorytet numer jeden. Także kwestie bezpieczeństwa ruchu pieszo-rowerowego i samochodowego są według moich odczuć pilną sprawą, szczególnie światła, lub ronda na skrzyżowaniach z ulicą Julianowską i Okulickiego, ulicy Wilanowskiej z Geodetów. Pokonać te skrzyżowania to nie lada wyczyn. Poza tym odpowiedni system odprowadzający wody opadowe bo są miejsca, które są narażone na zalanie.
  Cieszę się, że tego typu projekty są dyskutowane z mieszkańcami, jestem za tym, aby być mieszkańcy brali sprawy w swoje ręce.
  Gratulacje dla organizatorów.

 7. Would you be concerned about exchanging links?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*