CH Auchan

Rozbudowa Auchan – ciąg dalszy

W sierpniu władze Piaseczna ustaliły środowiskowe uwarunkowania na wydanie zgody dla przebudowy CH Auchan przy ulicy Puławskiej. Niestety z planów nie można wywnioskować czy inwestor weźmie pod uwagę przebudowę infrastruktury drogowej.

W Galerii Piaseczno na 79 000 mkw powstanie 220 butików oraz salon sieci Saturn o powierzchni 4 200 mkw. W planach jest również poszerzenie oferty o kompleks rozrywkowy z wielosalowym kinem.
Nowe sklepy i kino przyciągnął dodatkowych klientów, którzy przecież będą musieli jakoś dojechać do Galerii. Dlatego rozbudowa Auchan powinna iść w parze z przebudową skrzyżowania Puławskiej z Geodetów.

Auchan wyłożyło 90 mln zł na budowę wiaduktów i ronda obok nowo otwartego marketu swoje sieci w Łomiankach. Dzięki temu na trasie S7 nie tworzą się niepotrzebne zatory i klienci mogą dojechać do sklepu w możliwie komfortowych warunkach. Jeżeli przejęcie sieci Real nie wpłynie negatywnie na rozbudowę Auchan, to prace związane z rozbudową zakończą się w drugiej połowie 2015 roku.

Etap I –likwidacja istniejącego budynku Norauto.

Etap II – budowa stacji paliw wraz z konieczną przebudową sieci i instalacji zewnętrznych. W ramach budowy stacji paliw wykonane zostaną także dojazdy do stacji paliw oraz nowy zjazd w ul. Puławską.

Etap III – likwidacja istniejącej stacji paliw. W ramach likwidacji stacji paliw wykonana zostanie korekta lokalizacji zjazdu w ulicę Puławską.

Etap IV – likwidacja istniejącego marketu budowlanego Leroy Merlin

Etap V – budowa garażu podziemnego wraz z konieczną przebudową sieci i instalacji zewnętrznych oraz czasowej likwidacji fragmentu parkingu.

Etap VI – budowa galerii handlowej (część zachodnia) wraz z przebudową i rozbudową istniejącego Centrum Handlowego Auchan.

Etap VII - budowa galerii handlowej (część wschodnia) z garażem podziemnym.

Etap VIII – budowa stacji obsługi samochodów osobowych Norauto.

Ponadto, w podziemnym garażu (lub w lokalizacji alternatywnej ustalonej w dalszym procesie szczegółowego projektowania) planuje się zorganizowanie myjni samochodowej.

Więcej na ten temat :

Interpelacja w sprawie przebudowy Auchan

Co dalej z rozbudową Auchan ?

Rozbudowa Auchan to nie wszystko ?

Środowiskowe uwarunkowania dla rozbudowy Auchan – cały dokument


Podoba ci się:

Komentarzy (14)

 1. W opisie etapów nie ma ani słowa o budowie kina. Czyżby zaniechano ?

  • Etap VI – budowa galerii handlowej (część zachodnia) wraz z przebudową i rozbudową istniejącego Centrum Handlowego Auchan.
   to tutaj bedzie rozrywka! Nie musi napisac dokladnie co tam bedzie. Ale bedzie. Moze nawet:
   Etap VII – budowa galerii handlowej (część wschodnia) z garażem podziemnym.

   Mnie to cieszy ze cos sie dzieje. :)

  • „Jeżeli przejęcie sieci Real nie wpłynie negatywnie na rozbudowę Auchan, to prace związane z rozbudową zakończą się w drugiej połowie 2015 roku.” tak sobie myślę, że przejęcie reali rzeczywiście może zastopować pojawienie się multiplex’u przy Puławskiej. Chociaż w sumie taki potentat musi mieć kasy jak lodu, więc może wejść w rynek pełną parą. Co by nie mówić powiat piaseczyński jest wielce zubożony pod kontem kin nie wspominając teatrów.

   • Myślę że kupno Reala nie zablokuje projektu, ale być może go opóźni. Auchan skupił w Piasecznie praktycznie wszystkie działki (zajeznia i Zelos). Ale Lesznowola ma duże tereny po szklarniach, i przewiduje tam centrum kulturalno-medyczno-rekreacyjno-uslugowe-itp., czyli nic innego jak nowoczesne centrum hadlowe, i nie sądze żeby dali się podejść Auchanowi i sprzedali mu tą ziemię przez jakąś podstawioną spółkę, bo chcą być udziałowcem oraz/albo generowania podatków

 2. A ja nie mówię, że mnie to nie cieszy, po prostu obawiam się, że skończy się jedynie na nowych sklepach i tyle :)

 3. Myślicie, że rozbudowa będzie skutkowała armagedonem na Puławskiej ? Otwarcie zbiegnie się z pracami nad trasą S8, która może rozładuje natężenie.

  • Puławskiej raczej nie zakorkuje, a wręcz przeciwnie, bo mniej ludzi z powiatu będzie jeździło na zakupy i do kina do Warszawy. Natomiast jeżeli powstanie tylko samo rondo na Geodetów, lub inne udrożnienie wjazdu do Auchan, to na pewno zablokuje się Geodetów.
   Sytuacja jest skomplikowana, bo formalnie to teren Lesznowoli, a cierpieć będą mieszkańcy Piaseczna. I wszyscy (Auchan, Piaseczno, Lesznowola) będą spychali problem na kogoś innego.

   • Łomianki dostały wiadukt i rondo. Jeśli Piaseczno nie wywalczy chociaż wiaduktu to będzie to ukoronowaniem porażek urzędników.

 4. Auchan ok. a co z terenem po byłym PGR Mysiadło. Podobno gmina Lesznowola uzyskała prawa do tego terenu. Mam nadzieję że nie powstanie tam jedynie blokowisko. Marzyłoby mi się centrum sportu i rekreacji, baseny, hale sportowe itp itd. Nie ma czegoś takiego w Warszawie a to jedna z niewielu wolnych dużych lokalizacji położona praktycznie w mieście przy sporej ulicy w sąsiedztwie planowanej S79. Coś takiego dofinansowane z budżetu dałoby niezłego kopa tej okolicy. I setki osób zamiast dmuchać do pracy do Warszawy kończyłoby swój poranny bieg właśnie tu.

 5. no właśnie niby taka prosta recepta na sukces i poprawę sytuacji materialnej dla sporej grupy mieszkańców gminy i nie tylko. Może nowy minister gospodarki Janusz Piechociński coś pchnie do przodu w tym kierunku ?

  • A Piechociński jest z tych okolic, chyba z Iwicznej. Ale raczej nie liczyłbym na wiele.

 6. OD DWÓCH LAT ZAPOWIADAJĄ GADAJĄ I PLANUJĄ, GDYBY TAK IM SIE OPLACALO BUDOWA ZACZELA BY SIĘ DAWNO.

 7. Nie zapominajcie, że w Europie jest tzw. kryzys. W Polsce odczuwamy go znacznie słabiej. Widzę to po tym co mówią znajomi z Włoch, Francji. Te same sieci które w Polsce notują wzrosty sprzedaży w tych krajach mają po -20% spadków.

  Poza tym Auchan PL jest częścią grupy, zyski na pewno wędrują do Francji, nie zostają w całości w Polsce.

  Co do projektu rozbudowy, co z tego, że o tym gadają od dwóch lat skoro dopiero w sierpniu uzyskali zgodę „władz Piaseczna”, uwarunkowania środowiskowe. Każdy projekt budowlany to nie hopsiup, trzeba czekać na uzgodnienia, papierki, zgody, itp itd.

  Mają wybudować to wybudują.

 8. U nas nie widać kryzysu hehe ci co mają kasę to wydają, pusto w Auchan nie jest ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*